Jump to content

jacapa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1036
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Neutral

About jacapa

 • Rank
  Astro-Forum.org

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  N 51*25'08.97 E21*09'53.69 Radom

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem Sigmę 17-70 i nie narzekałem. Moja była rewelacyjna. Ostra i celna w Canonie 40D.
 2. Też polecam Tamrona 17-50. W tych pieniądzach nie ma nic lepszego. Brak dłuższej ogniskowej to drobiazg przy braku szerokiego kąta. Dłuższą ogniskową zawsze możesz zastąpić kropem , braku szerokiego kąta nie zastąpisz niczym.
 3. To logiczne co napisałeś , ale logika nie działa w urzędzie skarbowym i celnym. Urząd nakłada karę i ją inkasuje , a ukarany może się odwołać i iść do sądu. Jak wygra to urząd odda z odsetkami to co zainkasował.
 4. No to może za 1600zł ktoś się skusi ?
 5. Dość długo szukałem w końcu znalazłem , jakość nie najlepsza , ale mogę udostępnić.
 6. Witam Sprzedam refraktor William Optics Megrez 72. Tuba była 2-3 razy na powietrzu , stan idealny jak z fabryki. Kupiony ok. rok temu. Do tuby metalowa walizka. Więcej danych na stronie WO Cena 1800zł. Wysyłka kurierem na mój koszt.
 7. skąd ta pewność ? się zobaczy . Przez pięćdziesiąt lat jakoś nie może się przebić , czekajmy następne pięćdziesiąt, albo się wyjaśni , albo moda minie.
 8. Coś na pożegnanie z latem 1. 2. 3.
 9. Dzięki. Dodajesz mi energii
 10. Ważkowo i wakacyjnie 1. 2. 3. 4.
 11. 8. Jeszcze jedno ujęcie bohatera poprzedniej scenki , tak dla oddanie skali problemu
 12. Mam pierścienie Kenko i soczewkę Raynox DCR-250.Częściej używam pierścieni, czasem pierścieni i soczewki razem. Do kita chyba lepiej pierścienie z przeniesieniem automatyki , ale zoom niestety nie da satysfakcjonującej jakości ponadto odległość obiektu od obiektywu będzie b. mała przy dużych skalach odwzorowania. Manuala nie polecam , problem z odległością będzie jak wyżej plus ostrzenie manualne w ciemnościach. Makro trzeba robić na dość dużych przysłonach f11-16. W obiektywie bez automatyki będziesz musiał ostrzyć na przysłonie roboczej , a wizjer w D60 do najjaśniejszych nie należy. Nie
 13. Kilka obrazków popełnionych w tym roku. 1. Ćma na szybie. 2. Gąsienica Widłogonki śiwicy 3. Mszyca Aphis sp 4. Mrówka Camponotus ligniperdus 5. Ważka Libellula depressa
 14. Pierwsze co można zrobić to sprawdzić styki , ewentualnie przeczyścić. Jeśli nie pomoże to serwis. Ciemno masz w wizjerze bo obiektyw się nie otwiera, tylko pozostaje cały czas na przysłonie roboczej. Wysunięcie o którym piszesz raczej nie powinno być przyczyną. To wygląda na błąd w komunikacji body-obiektyw.
 15. Co było grane ? To że jak nic nie widzieli nie powinni lądować i już. To była pierwsza , następna i ostatnia przyczyna. Złamali żelazną procedurę. To jest jasne. Reszta to drobiazgi , spekulacje i domysły. Teraz powinno się wprowadzić następną. Drzwi do kabiny powinny być zamknięte co najmniej na 20 min przed lądowaniem dla wszystkich! Za złamanie tej procedury powinna być wysoka kara. Nieważne pilot , prezydent , generał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.