Skocz do zawartości

jacapa

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1036
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

64 Neutral

O jacapa

 • Tytuł
  Astro-Forum.org

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  N 51*25'08.97 E21*09'53.69 Radom
 1. Obiektyw na wesele

  Miałem Sigmę 17-70 i nie narzekałem. Moja była rewelacyjna. Ostra i celna w Canonie 40D.
 2. Obiektyw na wesele

  Też polecam Tamrona 17-50. W tych pieniądzach nie ma nic lepszego. Brak dłuższej ogniskowej to drobiazg przy braku szerokiego kąta. Dłuższą ogniskową zawsze możesz zastąpić kropem , braku szerokiego kąta nie zastąpisz niczym.
 3. Jakie koszty wysyłki z USA?

  To logiczne co napisałeś , ale logika nie działa w urzędzie skarbowym i celnym. Urząd nakłada karę i ją inkasuje , a ukarany może się odwołać i iść do sądu. Jak wygra to urząd odda z odsetkami to co zainkasował.
 4. Filmy fabularne z astronomią w roli głównej

  Dość długo szukałem w końcu znalazłem , jakość nie najlepsza , ale mogę udostępnić.
 5. Wioska w Chinach

  skąd ta pewność ? się zobaczy . Przez pięćdziesiąt lat jakoś nie może się przebić , czekajmy następne pięćdziesiąt, albo się wyjaśni , albo moda minie.
 6. Mikrokosmos

  Coś na pożegnanie z latem 1. 2. 3.
 7. Mikrokosmos

  Dzięki. Dodajesz mi energii
 8. Mikrokosmos

  Ważkowo i wakacyjnie 1. 2. 3. 4.
 9. Mikrokosmos

  8. Jeszcze jedno ujęcie bohatera poprzedniej scenki , tak dla oddanie skali problemu
 10. Mikrokosmos

  Mam pierścienie Kenko i soczewkę Raynox DCR-250.Częściej używam pierścieni, czasem pierścieni i soczewki razem. Do kita chyba lepiej pierścienie z przeniesieniem automatyki , ale zoom niestety nie da satysfakcjonującej jakości ponadto odległość obiektu od obiektywu będzie b. mała przy dużych skalach odwzorowania. Manuala nie polecam , problem z odległością będzie jak wyżej plus ostrzenie manualne w ciemnościach. Makro trzeba robić na dość dużych przysłonach f11-16. W obiektywie bez automatyki będziesz musiał ostrzyć na przysłonie roboczej , a wizjer w D60 do najjaśniejszych nie należy. Nie twierdzę że się nie da, ale łatwo nie będzie. No to przy okazji dwie dzisiejsze fotki. 6. Pożądanie ? 7. Oj nie , nie o to chodziło
 11. Mikrokosmos

  Kilka obrazków popełnionych w tym roku. 1. Ćma na szybie. 2. Gąsienica Widłogonki śiwicy 3. Mszyca Aphis sp 4. Mrówka Camponotus ligniperdus 5. Ważka Libellula depressa
 12. Uszkodzenie obiektywu

  Pierwsze co można zrobić to sprawdzić styki , ewentualnie przeczyścić. Jeśli nie pomoże to serwis. Ciemno masz w wizjerze bo obiektyw się nie otwiera, tylko pozostaje cały czas na przysłonie roboczej. Wysunięcie o którym piszesz raczej nie powinno być przyczyną. To wygląda na błąd w komunikacji body-obiektyw.
 13. Co było grane ? To że jak nic nie widzieli nie powinni lądować i już. To była pierwsza , następna i ostatnia przyczyna. Złamali żelazną procedurę. To jest jasne. Reszta to drobiazgi , spekulacje i domysły. Teraz powinno się wprowadzić następną. Drzwi do kabiny powinny być zamknięte co najmniej na 20 min przed lądowaniem dla wszystkich! Za złamanie tej procedury powinna być wysoka kara. Nieważne pilot , prezydent , generał.
 14. Nibiru - Planeta X

  Może tak , może nie. Może nie istniejąca Nibimbru , może istniejące Słońce , może Ruscy , albo Al Kaida , albo nic. Bla, bla, bla nic konkretnego czyli bzdety. Na pewno posiedli taką wiedzę, generalnie starożytni posiadali ogromną wiedzę na każdy temat. My to przy nich ciemniaki jesteśmy.
 15. Ile wydać, żeby kupić dobry sprzęt dla poczatkującego?

  1) Nie. Nie ma znaczenia. Jest wygodniejszy , ale droższy. 2) Wskazany. 3) Ja nie rozumieć 4) Jak największa. 5) Zależy do czego. Do planet większa. 6) Tak. Nie musi i raczej do obserwacji nie powinna. 7) Nie potrzebnie. 8) Jak najbardziej. 9) Można , choć to dość mała apretura. 10) Są takie, potwierdzam. 11) Zdolność rozdzielcza jest ściśle związana z apreturą. 12) Nie ma związku z warunkami miejskimi. Przeczytaj co to jest achromat Proponuję na razie nic nie kupować. Poczytać forum, Celestię, google, potem pytać na forum bardziej konkretnie i dopiero myśleć o zakupie.
×