Jump to content

navi77

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About navi77

 • Rank

Informacje o profilu

 • Skąd
  okolice Kraśnika
 1. Miejscówka średnia bo bije łuną od Kraśnika, ale w pobliżu są wioski z całkiem ciemnym niebem. To w worku to luneta yukon 100mm, o całkiem dobrej optyce, sporym polu widzenia, i zbyt ciemna by stosować ją do obiektów Deep Sky
 2. Zamieszczam kilka fotek podglądowych mojego żurawia lornetkowego, konstrukcja dość solidna, waży ponad 30 kg, całość na drewnianym statywie geodezyjnym, największa wada to nieznaczne drgania przy silniejszym wietrze. Ale jak na wieś to będzie
 3. Najdalsze usłyszenie grzmotu zdarzyło mi się po 120 sekundach od wyładowania doziemnego, było to podczas obserwacji dość aktywnej burzy w rejonie Lublina. Byłem wtedy póżnym wieczorem sam na polu, dookoła cisza, i jeden cichy, trwający chwile basowy pomruk.
 4. Zgadza się, ostatnim ciekawszym wzniesieniem blisko Kraśnika z widokiem na południe czyli na Tatry jest miejscowość Dąbrowa Bór ze wzniesieniem 265,5m (Opoczna Góra), kiedyś obserwowałem stamtąd lornetką 15x70 jeden z kominów huty Stalowa Wola, teraz już go niema, został rozebrany? Dość dobry też z tego miejsca jest widok na wschód, widać maszt RTCN piaski o wys. 342 metrów. Jeśli by została postawiona kilkudziesięcio metrowa wieża widokowa na tym wzniesieniu, widok na Tatry w pewnych warunkach mógłby być możliwy.
 5. Witam, jestem spod Kraśnika, byłem kilka razy w tym miejscu gdzie autor utrwalił zdjęcie Tatr po zachodzie słońca. Myślę że tylko wtedy nadarza się taka okazja kiedy słońce oświetla wierzchołki Tatr jakby od spodu poprawiając przy tym kontrast i uwidaczniając detale. Jeśli chodzi o miejscówki w regionie Kraśnika z możliwym widokiem na Tatry to Salomin będzie faworytem. Niedaleko obwodnicy, na polach znajduje się najwyższe wzniesienie blisko samego miasta, wieś nazywa się Owczarnia, ze wzniesieniem 281 m.n.p.m, widać z niej pasmo Gór Świętokrzyskich oraz maszt na Św. Krzyżu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.