Jump to content

Jack84

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Jack84

 • Rank

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Fizyka; astronomia; mechanika; automatyka
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 130/900; EQ3-2 +EQMOD; SW 15x70; Canon 400d; Samyang 16/f2
 1. Rozłącz połączenie z siecią wifi, jak jest jakaś połączona i odznacz "Połącz automatycznie" we wszystkich dostępnych sieciach na liście. Następnie zaznacz "Połącz automatycznie" tylko sieć dla montażu. Jak się połączy sam to zrestartuj kompa. Po restarcie znowu wszystkie sieci będą miały zaznaczone auto, ale Windows powinien się łączyć z montażem jak tyko wykryje go w sieci.
 2. Nie pamiętam dokładnie jak to miałem skonfigurowane, ale wartości musiały być bardziej skrajne. Spróbuj na przemian 1 dla kabla i np. 10 dla WiFi. Restart wymagany. Sprawdź jeszcze czy w BIOS jest włączona opcja dwóch kart jednocześnie. Ogólnie to w google jest mało informacji na ten temat. Może to pomoże: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=22136
 3. W Windows 7 i 10 aby działały dwa połączenia jednocześnie należy ustawić odpowiednie wartości metryk w kartach sieciowych. Dla wartości automatycznych nie działają obydwie karty, albo działają na przemian się rozłączając. Kiedyś w pracy potrzebowałem korzystać z LAN i WiFi jednocześnie i właściwe przypisanie odpowiednich metryk na to pozwoliło.
 4. 300 sek? Jak 30 da radę to będzie super i sam bym taki sobie taki sprawił. Czekam na wyniki testów:) Jak będzie kiepsko to spróbowałbym jeszcze zastąpić zębatki na przekładnię z paskiem.
 5. Silnik gubi kroki. Monet obrotowy silników krokowych spada wraz ze wzrostem prędkości obrotowej. Najprawdopodobniej winna leży w złym wykonaniu przekładni slimakowej. W położeniach gdzie luz przekładni jest w normie, silnik daje radę. Tam, gdzie luz jest mniejszy gubi kroki, bo przekładnia stawia większy opór. Poluzuj nieznacznie docisk ślimaka. Problem zniknie. Oddał bym na gwarancję, bo takie różnice w luzach przekładni to duże PE.
 6. Hej, Na pin A0. Wejście analogowe. int16_t SetMotor = analogRead(A0); // use one potentiometer or two buttons (one SPDT-switch) Nie ma opcji diod w drugim kodzie. Jest tylko sterowanie wbudowaną diodą. digitalWrite(LED_BUILTIN,HIGH)
 7. Wydaje mi się, że w ten sposób niewiele zmierzysz, choć mogę się mylić. W ten sposób enkoderem zmierzysz tylko z jaką prędkością kręci silnik. Silniki krokowe są bardzo dokładne na mikro krokach przy niskich prędkościach obrotowych. Większy błąd przekładni występuje na ślimacznicy. W przekładni ślimakowej ślimak styka się praktycznie 1 do kilku zwojów, gdzie w ślimacznicy udział biorą wszystkie zęby. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.