Jump to content

Niebieski

Społeczność Astropolis
 • Posts

  95
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Niebieski last won the day on June 30

Niebieski had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Sprzęt astronomiczny
  Opticron 8x32
  Pentax 20x60
  SW MAK 127 2" + bino

Recent Profile Visitors

1195 profile views

Niebieski's Achievements

216

Reputation

 1. Kolega GKG wrzucił parę postów wcześniej Opticrona 8x42, to była by lepsza opcja. Miałem kiedyś aculona 10x50. Najbardziej przeszkadzały w niej odblaski.
 2. Tak pokrótce, w lornetce 20x widać Saturna jako pierścień oddzielony od planety, Tytana, przy dobrych warunkach ledwo majaczący pas na Jowiszu, dużo szczegółów na Księżycu.
 3. Był czas, że zbierałem stare rowery, akurat Ukrainy mam dwie Koniecznie przymierz się do nowego roweru i dobierz odpowiedni rozmiar ramy pod swój wzrost. To dość istotne, pozwoli uniknąć wielu problemów.
 4. Niestety taka prawda, tani rower to jak tani teleskop, dobrze trzymać pewien poziom. Nie warto dorzucać do widelca bo to wszystko jedno w tym wypadku, każdy jest do niczego. Najlepiej kupić sztywny, lekki widelec. Alivio to już jakiś poziom i też bym polecał, warto dopłacić do kasety. Tak w ogóle Lazaro to taki Opticon wśród rowerów.
 5. Fragment drogi mlecznej. Telefon Xiaomi Mi 8 położony na dachu auta, jedna klatka.
 6. Tak apropo wsporników. Wszystkie te montowane na śrubkę szybko się luzują. Swoje zadanie spełniają ale mnie osobiście zaczęły denerwować. Dopiero Farpoint spełnił moje oczekiwania co do montażu lornetki na statywie. https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=848 Różnica jest ogromna, lornetkę możesz wyjąć w 3 sekundy i włożyć z powrotem. Nic się nie rozkręca. Dodatkowo można zamontować szukacz. Zdaję sobie sprawę, że polecanie wspornika w cenie lornetki mija się z celem ale miej świadomość, że te tańsze są jakie są. Może akurat u Ciebie będzie ok.
 7. To prawda, pole jest mikre. Z drugiej strony ostre praktycznie do samej krawędzi. To to samo co pole 4.4 ostre do połowy
 8. Nie jest tak źle, mam od roku i na razie nie zamierzam się pozbywać Jakby ktoś chciał więcej o niej poczytać, to tutaj jest niezła recenzja http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=116
 9. Tak, kiedyś zrobiłem parę szkiców. Początki mojego lornetkowania To wtedy polubiłem małe powiększenia i tak mi już zostało.
 10. Podzielę się swoimi wrażeniami odnośnie lornetki 20x. U mnie bino 20x60 wyparła całkowicie Maka 127 z nasadką bino i BCO 18. Od roku teleskop leży złożony w szafie. Teraz lornetka to mój numer jeden "do wszystkiego". Głównie Księżyc, planety, gromady i podwójne. Obserwuję przeważnie z mista i parametry tej dwururki uważam za dobrze dobrane do miejsca obserwacji. Lubię tą mobilność, lornetka 1,4 kg, statyw 1,5 kg i niewielkie gabaryty. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że lornetka ma kilka wad i ograniczeń ale zupełnie nie psują mi zabawy. Mój zestaw również kosztował 1300 zł i mogę spokojnie powiedzieć, że było warto.
 11. Profilowane muszle oczne takie jak w BCO18 bardzo dobrze sprawdzają się w takich warunkach.
 12. Pomimo bezchmurnego nieba i dobrego seeingu z Krakowa nic nie widać
 13. Burza i Jowisz w jednym kadrze
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.