Jump to content
 1. Show previous comments  5 more
 2. Bartex

  https://www.astrobin.com/9n50a5/?nc=user nie jest tak źle, więc może coś jeszcze więcej da się wycisnąć z tego.


 3. MateuszW

  Oczywiście wszystko się da. 

  Moim zdaniem powinieneś kupić na początek Adventurera i pobawić się tym obiektywem 50 mm, dokupić jakiegoś szerokiego i jasnego Samyanga i robić bardzo fajne szerokie ujęcia (o ile masz dostęp do przyzwoitego nieba).

  Później przyjdzie czas na teleskop, gdy już opanujesz z czym to się je. Zresztą fotografia szerokokątna jest też bogatą gałęzią, która może okazać się tym co Cię wciągnie. Ja przeszedłem już praktycznie każdy zestaw ogniskowych i wielkości sprzętu, a w ostatnim roku coraz bardziej podoba mi się właśnie ten najkrótszy zakres 10-50 mm :)


 4. Bartex

  Znaczy ja już mam SW 70/900 i myśle nad upgradem bo chciałbym zacząć fotografować jakieś DS'y. Z dostępem do przyzwoitego nieba, no ciężko, u mnie jest Bortle 5, a maksymalnie gdzie mogę podjechać to Bortle 4, bo w bieszczady się nie wybieram, dlatego nie wiem czy lepszym wyborem byłby właśnie ten teleskop, bo bym mógł fotografować także planety, i DS'y.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.