Jump to content

Tharbad

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About Tharbad

 • Rank

Recent Profile Visitors

177 profile views
 1. Zamiast czystego azotu polecam specjalną mieszankę gazów: 78% azotu, 21% tlenu i 1% kilku innych gazów. Stosują ją najlepsi.
 2. Dobra, postaram się to ogarnąć. Jeszcze coś mogę poprawić?
 3. W końcu udało mi się zrobić zdjęcie, z którego nie jestem niezadowolony. Wygląda całkiem ok gdy patrzy się na nie z daleka, po powiększeniu widać wiele wad: kolorowy szum (prawdopodobnie większa ilość materiału rozwiązała by ten problem), jakieś czarne plamy w okolicach dysku galaktyki (prawdopodobnie ze względu na brak klatek kalibracyjnych) i jakieś dziwne artefakty na gwiazdach (tutaj nie mam pojęcia skąd się wzięły). I właśnie o te artefakty mi chodzi. Mam wrażenie że widać je już na stacku, a wszystkie przeprowadzone operacje tylko je uwydatniły. Stackowałem w Pixie przy użyciu Image Integration. Ma ktoś może pomysł czym to może być spowodowane? Nikon d5600, TS65q, HEQ5, 100x120 sek, ISO 800, bez klatek kalibracyjnych. Obróbka w Pixie.
 4. W takim razie zestaw filtrów Baader LRGB 36mm jest wystawiony na astromaniaku.
 5. Kojarzę, że kiedyś była taka opcja, ale faktycznie teraz jej nie widzę.
 6. Być może leży u kogoś nieużywany zestaw filtrów Baadera LRGB 36mm bez oprawy i chciałby się ich pozbyć to chętnie się nimi "zaopiekuję".
 7. To jest najlepsza wiadomość jaką słyszałem od dłuższego czasu, bo o tym nie wiedziałem Muszę spróbować to ogarnąć przy najbliższej okazji. Dzięki @Pav1007
 8. Modyfikację wykonywałeś samodzielnie czy robił to dla ciebie jakiś serwis?
 9. Czy osoba kompletnie zielona również będzie mile widziana na zlocie czy też może jest on przeznaczony dla nieco bardziej zaawansowanych amatorów astronomii?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.