Jump to content

pawlo-b

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About pawlo-b

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

212 profile views
 1. Z jaką prędkością uderza w powierzchnię Ziemi meteoryt?
 2. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego zjawiska, czyli ciągnącego się dymu za meteorytem. To bardzo ciekawe jest. Bardzo proszę o więcej tego rodzaju filmów.
 3. Jaka jest zawartość tlenu w atmosferze na wysokości 100km. Może się orientujesz? Co by było gdyby w bardzo długiej komorze zainicjował zderzenie meteorytu przy tej prędkości z panującą na wysokości 100km gęstością i ciśnieniem powietrza. Ciekawy to był by eksperyment.
 4. Nie wiedziałem że meteoryty, czy też meteory zostawiają taką smużkę dymu. Ma ktoś jeszcze podobne nagrania z tymi smużkami skręcającego się dymu(gazu)?
 5. Chciałem tylko wkleić link do wspaniałego zjawiska, o taki:"
 6. Spójrzcie na czas trwania filmu 8:00. Meteoryt wygląda na bardzo duży, pojawia się znikąd i równie szybko znika tak jak się pojawił. Kto potrafi wytłumaczyć to zjawisko?
 7. Pozwoliłem sobie zacytować wszech wiedzącą Wikipedię:" Meteor – świecący ślad, jaki zostawia po sobie meteoroid lecący w atmosferze ziemskiej[1]. Jasny ślad powstaje w wyniku świecenia par ulatniających się z powierzchni meteoroidu oraz z nagrzanych i zjonizowanych gazów atmosfery wzdłuż trasy jego przelotu. Niektóre meteoroidy pozostawiają za sobą ślad złożony z „dymu”, który powstaje z jego cząstek oderwanych od jego powierzchni w procesie ablacji[2]. Meteory są potocznie nazywane „spadającymi gwiazdami”. Za chwilę znowu mnie zjedziecie, bo ja nie dostrzegam różnicy pomiędzy meteorytem, a meteorem. To tak jak by nazwać dziecko które jest bardzo niegrzeczne urwisem, no ale to wcale nie zmienia faktu że ten urwis to nadal to samo dziecko. Tylko czy to dziecko jest rzeczywiście niegrzeczne? , czy tylko rodzice tak mówią? Tak sie nie raz zastanawiałem dlaczego nie widać eksplozji w atmosferze potężnego meteorytu na wysokości w której się spala czyli na 100km? Na tym filmie który zamieściłem na ciemnym niebie kosmosu powinno być widać potężne eksplozje z atmosferą. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. O co tak bardzo jest wywoływane tarcie meteorytu w atmosferze na wysokości 100km? Na wysokości 100km mamy ciśnienie powietrza 0,1 Pa inaczej 1mg/cm2. Na wysokości 100km tak ciśnienie jak i gęstość powietrza zmniejsza się milion razy w stosunku do tego co przy powierzchni Ziemi. Zawartość tlenu i innych gazów jest tak minimalna że ja naprawdę nie wiem o co ten meteoryt tak naprawdę trze. Bardzo proszę ekspertów o informację na temat jakie wartości posiada atmosfera odnośnie zawartości gazów na tej wysokości. Jeśli kolega zwrócił mi uwagę na to że meteoryt spala się na 100km to moim zdaniem powinny na tej wysokości z balonu stratosferycznego widziane być fajerwerki:) Bardzo jestem ciekaw innych filmów z poziomu stratosfery z widzianymi meteorytami. Pozdrawiam
 8. Meteoryty spadają na naszą Ziemię i wybierają zazwyczaj miejsca na peryferiach, pewnie dlatego, bo tych jest po prostu więcej:) Polecam wam obejrzeć to piękne zjawisko gdzie meteoryty zdają się wtapiać w atmosferę Ziemi gdzie wpadają na wysokości około 30km, poniżej balonu stratosferycznego. Interesuję się tym zjawiskiem i bardzo proszę wszystkich co mają jakieś linki do filmów ze spadającymi meteorytami widzianymi z balonu stratosferycznego o ich dodawanie do tematu. Serdecznie zapraszam do oglądania polecanego przeze mnie filmu. Najlepiej je widać na 8:32 sekund oto film:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.