Jump to content

pawlo-b

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About pawlo-b

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

427 profile views
 1. Z jaką prędkością uderza w powierzchnię Ziemi meteoryt?
 2. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego zjawiska, czyli ciągnącego się dymu za meteorytem. To bardzo ciekawe jest. Bardzo proszę o więcej tego rodzaju filmów.
 3. Jaka jest zawartość tlenu w atmosferze na wysokości 100km. Może się orientujesz? Co by było gdyby w bardzo długiej komorze zainicjował zderzenie meteorytu przy tej prędkości z panującą na wysokości 100km gęstością i ciśnieniem powietrza. Ciekawy to był by eksperyment.
 4. Nie wiedziałem że meteoryty, czy też meteory zostawiają taką smużkę dymu. Ma ktoś jeszcze podobne nagrania z tymi smużkami skręcającego się dymu(gazu)?
 5. Chciałem tylko wkleić link do wspaniałego zjawiska, o taki:"
 6. Spójrzcie na czas trwania filmu 8:00. Meteoryt wygląda na bardzo duży, pojawia się znikąd i równie szybko znika tak jak się pojawił. Kto potrafi wytłumaczyć to zjawisko?
 7. Pozwoliłem sobie zacytować wszech wiedzącą Wikipedię:" Meteor – świecący ślad, jaki zostawia po sobie meteoroid lecący w atmosferze ziemskiej[1]. Jasny ślad powstaje w wyniku świecenia par ulatniających się z powierzchni meteoroidu oraz z nagrzanych i zjonizowanych gazów atmosfery wzdłuż trasy jego przelotu. Niektóre meteoroidy pozostawiają za sobą ślad złożony z „dymu”, który powstaje z jego cząstek oderwanych od jego powierzchni w procesie ablacji[2]. Meteory są potocznie nazywane „spadającymi gwiazdami”. Za chwilę znowu mnie zjedziecie, bo ja nie dostrzegam różnicy pomiędzy meteorytem,
 8. Meteoryty spadają na naszą Ziemię i wybierają zazwyczaj miejsca na peryferiach, pewnie dlatego, bo tych jest po prostu więcej:) Polecam wam obejrzeć to piękne zjawisko gdzie meteoryty zdają się wtapiać w atmosferę Ziemi gdzie wpadają na wysokości około 30km, poniżej balonu stratosferycznego. Interesuję się tym zjawiskiem i bardzo proszę wszystkich co mają jakieś linki do filmów ze spadającymi meteorytami widzianymi z balonu stratosferycznego o ich dodawanie do tematu. Serdecznie zapraszam do oglądania polecanego przeze mnie filmu. Najlepiej je widać na 8:32 sekund oto film:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.