Jump to content

adamer

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About adamer

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Sprzęt astronomiczny
  MAK 127

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spokojnie zawiesisz EDka. Przeciwwaga wskazana. A jak dokupisz coś takiego https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p10777_TS-Optics-Adapter-Plate-for-alt-azimuth-Mounts-with-perfect-Weight-Compensation.html plus przeciwwaga to praca montażu jest bardzo płynna. Sam jestem zdziwiony ile to maleństwo potrafi ;-)
 2. Jeżeli rezerwacja zostanie zwolniona to jestem zainteresowany
 3. Z tymi przeciwwagami znacznie przekraczasz zalecane 5kg. A nawet te 5kg wydaje się dużo dla tego maleństwa. Rozumiem, że trochę równiej rozkladasz siły, ale mimo wszystko to sporo wagi. W środku pewnie głównie plastik, więc długo to nie pożyje. Obym się mylił ;-)
 4. Nie wiedziałem, że kupiłeś cały zestaw, jesteś więc wiarygodną osobą do porównania oryginalnego zestawu z ulepszonym. Pewnie też będę musiał kupić zestaw i albo jak cyberboss pogodzę się z drganiami albo zamontuję głowicę na czymś stabilniejszym ale lekkim. Myślałem o którymś modelu Manfrotto. Jakiej przeciwwagi używasz?
 5. Faktycznie masz i to oryginalny od AZ GTi. Kolumna i adapter kupiony z FLO, to dodatkowe koszty. Jednak dzięki temu masz naprawdę stabilny zestaw.
 6. Hamster, przy tym Twoim zestawie nie przeszkadza brak kolumny przedłużającej ?
 7. Napisz proszę coś więcej o statywie i ile Cię to kosztowało. Piszesz "nie tracąc na mobilności " Siłą rzeczy stal 1,5" musi być cięższa i pewnie dłuższa. Na wyjazdy kamperowe mógłbym sobie zostawić statyw od Eq3-2 a głowicę sprzedać. Jednak do samolotu to się nie nadaje. Pytanie czy da się to połączyć? Ten filigranowy statyw można by dociążyć kładąc coś na półce, lub wieszając pod nią. O jakich pieniądzach mówimy przy zakupie pilota i gdzie go kupić. Jak to się nazywa? Może na ebay.de lub zagranicznych forach można taniej kupić
 8. Tak bym chętnie zrobił. Tylko jaki lekki i pasujący statyw byś polecił? W kraju mogę mieć zestaw za 1550 zł z przesyłką (nie pytałem jeszcze czy sprzedaliby samą głowicę, pewnie nie, bo kto im ten statyw kupi?) Kupując na FLO muszę zapłacić 235£ ( trochę ponad 1200zl) z wysyłką. Za różnicę w cenie dobrego statywu nie kupię .... Do tego kupując w kraju mam polską gwarancję z której zresztą z powodzeniem autor wątku skorzystał. Autor cyberboss narzka na statyw ale wciąż go używa, więc tragedii chyba nie ma. Maczek będzie jako początkowy tr
 9. Cześć. Dzięki za odzew. Dobry wynik z tymi akumulatorkami, jeżeli podobnie jest z bateriami to wystarczy. Muszę pogooglac na temat aku o których mówisz. Nie bardzo rozumiem tego pobierania firmware, pobieram to do głowicy, czy do tabletu z którego będę sterował ? Zresztą tym się będę martwił jak już będę miał głowicę ;-) Lepszego lekkiego i bardziej stabilnego statywu na razie nie mam i pewnie kupię z tym fabrycznym, myśląc o późniejszej zmianie. Lornetką 15x70 nie bardzo da sie z ręki, używam żurawia , lub chybotliwego Velbona na wyjazdac
 10. Cześć Jacek. Też bym chętnie kupił z giełdy ;-) Krajowy sklep zaproponował zestaw za 1550 zł :-/ Właśnie czas pracy na bateriach mnie interesuje. Niektóre wyjazdy będą kamperem, wówczas mógłbym chyba podłączyć się pod 12V. Na samolot aku odpada. To dobra wiadomość, wolałbym nie taszczyć przeciwwagi. Jaki statyw używasz, jakie wymiary złożonego i waga?
 11. Cześć cyberboss. Gratuluję ciekawej recenzji, a i temat się fajnie rozwinął. Właśnie szukam czegoś do podróży, także samolotowych i już miałem kupować Meade ETX 80 Observer jak "odkryłem " ten montaż. Mam już maczka 127 ale niepotrzebnie "rozwojowo" kupiłem do niego montaż EQ3-2 na stalowych nogach, który i tak używam w trybie azymutalnym. Montaż dość ciężki, więc na wyjazdy odpada. Rozwój poszedł w innym kierunku i mam też Meade LX200 10". Maczek nie do końca nadaje się jako traveler (chłodzenie, ew. utrara kolimacji ) ale do obserwacji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.