Jump to content

DaleCooper

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Neutral

About DaleCooper

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

598 profile views
 1. Wiesz co, jak pisałem już wcześniej na chwilę obecną EQ8 na pierze pod kopułą. Montaż odpowiedni będzie zakupiony w późniejszym czasie. Kamerka jest teraz w obrębie zainteresowań, ale to dopiero będzie możliwe do realizacji w przyszłym roku.
 2. Dzieki wielkie za podpowiedź Trouvere :). Zapewne zakupu dokonam w przyszłym roku, być może po trzymaniu grantu naukowego. Z tego co widzę sprzęt jest pierwszej klasy
 3. Czy niekorzystny to się okaże. A jeśli chodzi o cudze konto to jestem pod wrażeniem Twoich wróżbiarskich umiejętności, które to dotyczącą zawartości cudzych kieszeni ewentualnie salda na koncie Niestety tutaj nie trafiłeś. Pieniądze na zakup pochodziły z moich środków i teleskop z chwilą zakupu jest moją własnością oraz Fundacji Nicolaus Copernicus. Jak widzisz na zdjęciach jestem w posiadaniu różnych teleskopów po prostu mogę sobie na to pozwolić poprzez ciężką pracę i poświęcenie, a uderzanie w kogoś tekstami Twojego pokroju są przejawem niedojrzałości emocjonalnej. Tak to zostawię.
 4. Kubaman. Nie czuję się obrażony Twoim postem wręcz przeciwnie, zapraszam do Truszczyn, myślę, że będziemy mieli dużo tematów do omówienia
 5. Generalnie to fakt, każda rada jest na wagę złota i to miałem na myśli. Zapraszam do Truszczyn po tym jak zakończy się epidemia.
 6. Nikodemie, dzięki wielkie. Twoje pozdrowienia przekażę Michałowi no i zapraszamy do Truszczyn oraz obejrzenia naszych filmów z wypraw na zaćmienia Słońca do USA i Chile.
 7. Oj tam niektórzy pracują, jacy ludzie są niecierpliwi na tym forum
 8. Jak już pisałem zapraszam za 3-4 miesiące, po otrzymaniu sprzętu jak wspomniałem powyżej chętnie się podzielę spostrzeżeniami.
 9. Ponoć w sprzęcie tej klasy ugięcia są minimalne lub w ogóle nie występują. Kolega z USA pracował na 16" RCka i nie zauważył takich problemów.
 10. ASI1600 sprzedane, po starym sprzęcie został mi Newtonek. Powolutku rozbudowuje ofertę tak ażeby, zapraszać młodzież, dzieci oraz innych na eventy astronomiczne. Jak coś to zapraszam
 11. Na pewno planuję astrophoto oraz fotometrię. OAG tak, zamierzam go zakupić
 12. Panowie po przeczytaniu Waszych postów zaryzykowałem, anulowałem poprzednie zamówienie i zakupiłem 20" RCka. Tajwan twierdzi, że mam go otrzymać za 3 -4 miesiące. OBIECUJĘ zrobić unpacking w razie czego przypomnijcie. Kiedy już wszystko będzie na swoim miejscu jeśli ktoś by chciał zobaczyć na żywo to proszę o kontakt. Mam pytanie (może niepoważne, ale co tam) czy obserwacja Księżyca w okularze jest bezpieczna?. Często dzieci ze szkół odwiedzają moje obserwatorium, dlatego pytam. http://www.tejraj.com/gso-rc-20inch-truss-telescope.html Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.