Jump to content

DominikRZS

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About DominikRZS

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Świetny. Ale czy tylko ja mam wrażenie, że jest do góry nogami? W wizualu mam na odwrót z pryzmatem.
 2. A za chwilę potem Mars, który co dzień będzie coraz wyżej, aż do październikowej opozycji, kiedy wyciśniemy na dobrym sprzęcie 300. krotne powiększenie w idealnym detalu mam nadzieję.
 3. A dzisiaj seeing był dobry. Na Jowiszu wyraźne kontrastowe pasy, jak flara pomarańczowa WCP przesuwająca się wraz z upływem czasu wszerz planety, czasami widoczny mniejszy pas biały bliżej bieguna i jakiś cień lub inna plama szara, ale nie wiem co to było. Może cień księżyca. Saturn taki sobie, ale ostry i Tytan niedaleko się przebijał. Warto wsawać rano.
 4. Nie dziwię się, że Galileusz był przekonany, że to ciało niebieskie to filiżanka z dwoma uszami
 5. tydzień temu około był bardzo ładny Jowisz, widoczne pasy, jakiś tam niewielki szczegół, pociemnienia biegunowe, obraz falował, ale było nieźle, nawet byłem zaskoczony jak na tak niskie położenie planety. myślę, że refraktor 100 mm już by sporo pokazał. trzeba polować na dobry seeing po prostu i czekać bo planety jeszcze trochę się wzniosą, Mars w październiku będzie wysoko i całkiem blisko.
 6. Wczoraj widoczność była katastrofalna. Szczegóły przebijały się przez ułamki sekund. Tragedia. Zdjęcie oddaje warunki.
 7. To jest dobre: https://www.amazon.de/-/pl/gp/offer-listing/B0772X4Y5S/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all ale czy to możliwe, ja bym był ostrożny. To może być oszustwo.
 8. Mam 750d body na sprzedaż. Na sąsiednim forum jest ogłoszenie z dzisiaj. Zdecydowanie lepszy od tych w temacie.
 9. chciałbym kupić ten teleskop za 7000 bez reduktora, mogę odebrać osobiście w okolicy Katowic w sobotę 27.04 , pozdrawiam! Dominik
 10. Mam na sprzedaż następujące zabawki: okular ES 18mm 82* 2" okular ES 5.5mm 100* 2" barlow czterosoczewkowy 2" z redukcją Bresser wszystie powyższe rzeczy są na gwarancji i posiadają pudełka, papierologię i komplet zaślepek/pudełek - wszystkow stanie sklepowym, dla zainteresowanych prześlę zdjęcia najbardziej zależy mi na sprzedaży całości, więc cena promocyjna za całość 1400 zł\ za zestaw zapłaciłem 2300złhttps://teleskopy.pl/product_info.php?c ... %20stopniehttps://teleskopy.pl/product_info.php?c ... 0%20stopnihttps://www.astroshop.pl/bresser-soczew ... 5-/p,20890
 11. Sprzedam okular ES 5.5 mm 100 stopni, kupiony około 3 miesiące temu, wciąż na gwarancji. Stan sklepowy. Cena: 900zł do lekkiej negocjacji. Ten sam okular co w linku poniżej: https://teleskopy.pl/product_info.php?c ... 0%20stopni
 12. może ktoś ma na zbyciu: https://www.opticsplanet.com/televue-focusmate-fine-focus-knob.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.