Jump to content

SzamanWS

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

SzamanWS last won the day on December 19 2019

SzamanWS had the most liked content!

Community Reputation

124 Good

About SzamanWS

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

510 profile views
 1. Piszą chrome barrel więc nie ten element odkręciłem. W USA to widzę że nawet pojedyncze soczewki wyjmują.
 2. Popiszę do kilku sklepów może ktoś z odpowiednim sprzętem i wiedzą się znajdzie. Osobiście obawiam się trochę luzowania pierścieni, wole oddać to profesjonaliście. Te powierzchnie się nie stykają, nie słychać w okularze żadnych grzechotań i puknięć. Ta plamka na obręczy to kawałeczek kurzu nie wycięcie.
 3. Gdy był gorący czuć było jak przesuwa się jedna z soczewek, być może soczewki źle się spasowały po wystygnięciu. Okular można bardzo łatwo rozkręcić w połowie, na jednym z wyjazdów dawał tarczowe gwiazdki okazało się że gdzieś międzyczasie musiał się gwint poluzować i okular był lekko rozkręcony. Dlatego uznałem że nic mu nie będzie jak go otworzę. Po rozkręceniu:
 4. CześćSłowem wstępu:Mam 16" Taurusa F. 4,5, do niego dokupiłem Ethosa 21mm. Gdy pierwszy raz przez niego spojrzałem, zachwyciłem się jakością obrazu. Gwiazdy ostre prawie po same końce, dopiero na samym skraju pola widzenia okularu pojawiała się mała koma.Kilka miesięcy temu na jednym ze zlotów, zauważyłem, że koma jest dużo większa i zaczyna przeszkadzać. Myśląc, że to może kolimacja teleskopu, wrzuciłem okular do newtona Łukasza Sujki i było bardzo podobnie. Nawet po zastosowaniu korektora komy efekt nieznacznie zmalał, ale dalej nie było to, co kiedyś.Okular na zimowych obserwacjach zaparowa
 5. Chodziło mi o 8,8 Już kupiony. Można zamknąć
 6. Robiłem w rawach i tak balans bieli był na auto. Dzięki za odpowiedz
 7. Cześć Aparat mam od bardzo niedawna, podczas robienia timelapsów niektóre klatki wychodzą zielone. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? ISO 3200 f/2,8 30s Sigma art 20mm i Sony a7iii
 8. Kilkanaście km na północ od Przedobrza, niebo przyjemne jak na Łódzkie
 9. Samego wejścia w atmosferę niestety nie zarejestrowałem, ale pył był widoczny przez ok. 20 min. pyłpobolidzie.mov pyłpobolidzie.mov
 10. Montaż po odpaleniu jakiejś złożonej czynności (uruchomienie 2 silników na raz) nie zatrzymuje się na wybranym obiekcie. Pilot gaśnie zupełnie (co się w częściej nie zdarzało) a montaż leci dalej przez nieboskłon. Praca silników jest nierównomierna i jedyny sposób, aby zatrzymać tę karuzele to wyłączenie zasilania. Baterie były wymieniane niedawno. To problem z pilotem? Wszelkie pomysły chętnie przeczytam.
 11. Łap https://we.tl/t-qqO9pgre0A
 12. No potrzebowałem tła do staka, ale nie zmieniłem ustawień aparatu, dlatego ten szum tak wyszedł, w niebie dało radę go zmniejszyć. Natomiast wiem co mogę zrobić, żeby to lepiej wyglądało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.