Jump to content

Dariusz Zagan

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Dariusz Zagan

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za cenne wskazówki. Czytałem już o zależności teleskop-balustrada + schylanie do teleskopu. Na szczęście mam dostęp do palet więc nie widzę tu problemu. Auto to hatchback z dzieloną kanapą i już parę dziwnych rzeczy w nim woziłem. Będę musiał jednak wymierzyć tą przestrzeń żeby nie narobić sobie przykrej niespodzianki. Z tego co wyszukałem to 6 i 8 minimalnie różnią się wielkością, i ta 8 kusi, bardzo kusi. Póki dozbieram na spokojnie, co by nie naruszać oszczędności, to mam czas na przemyślenie i dokształcenie się w temacie jeszcze bardziej.
 2. Dobrze by było nabyć taki zestaw że tak powiem 'ready to go'. Ale przynajmniej wiem na czym stoje. Widze też że lepiej będzie dozbierać na Dobsona 8 lub 150/700. Dokształcając się na spokojnie do tego czasu. Przyjazne jest forum dla nowych, ukłon dla was.
 3. O no to dobrze, że zapytałem. Takie smaczki wychodzą jak człowiek na raz chce przeswoić za dużo informacji i głupieje... Budżet wstępny to tak z 800, ale mam z tyłu głowy świadomość że to może być za mało. Hmm nie chciałbym podwójnie przekroczyć budżetu. Chce efektu wow za (nielubiane) jak najmniej. Na drugie pytanie nie jestem w stanie Ci niestety odpowiedzieć. @JSC przejrzę wątek dziękuję Pytanie na koniec co jest bardziej kłopotliwe w przenoszeniu i wielkości zajmowanego miejsca dobson czy tuba? I takie może głupie pytanie teleskopy u was są cały czas rozłożone?
 4. Witam wszystkich i proszę o pomoc. Naczytałem się sporo o teleskopach i mam już mętlik w głowie. Wiem już, że w tym temacie nie ma dobrych rzeczy za grosze. Chciałbym sobie sprawić dobry teleskop na 30 urodziny. A zatem, na pierwszą sensowną rozważaną przezemnie opcję jest najczęściej polecanych tu i ówdzie 'sky watcher bk 130/900 eq2' przy czym nie wiem czy nie jest za duży na warunki* jakie mam. Wpadłem też na 'sky watcher dobson 130'. Jeżeli dobrze rozumuje to dobson będzie nieco ciemniejszy. W tym momencie pojawiają się pytania. Czy te teleskopy są porównywalne? Czy też lepiej patrzeć na jeszcze droższą półkę cenową, jeśli tak to jakie typy byście polecili? *- Mieszkanie w bloku, samochód, ale z małym bagażnikiem więc jest możliwość obserwacji poza miastem i ewentualnie z balkonu (obrzeża małego dolnośląskiego miasta więc nie ma za bardzo światła, aczkolwiek ta opcja to tak umownie).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.