Jump to content

Marzenka

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Marzenka

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czytam Wasze odpowiedzi i faktycznie uświadomiliście mi sporo rzeczy. Drogi Mlecznej u siebie nie widzę więc faktycznie w grę wchodzą obserwacje Księżyca. Może macie rację, póki co wystarczą odwiedziny w planetarium bo faktycznie, kupię teleskop -na którym nikt w domu się nie zna- i okaże się, że on nic nie widzi i się tylko zniechęci. Jestem z Łodzi, Złotno-Teofilów.
 2. Sprawdziłam na wskazanej stronie. Niestety w moim miejscu zamieszkania wartość SQM wynosi 18,85. Czy w takiej sytuacji obserwacje u nas nie mają sensu?
 3. Znalazłam go też w lepszej cenie do tego też według Ciebie trzeba dokupić lepsze okulary? Jeśli tak to jakie? https://allegro.pl/celestron-inspire-80mm-az-refractor-i7534422127.html
 4. Czytam... i nic nie rozumiem. Te wszystkie parametry i specyfikacje zupełnie nic mi nie mówią... Potrzebuję żeby ktoś mi powiedział dobre będzie to i to.
 5. Pokój syna jest z balkonem, wynieść na podwórko to też nie kłopot. Mieszkam w mieście, bardziej na obrzeżach. Chciałabym aby to była rozsądna kwota ale ponieważ nie chcę aby to była zabawka rozważę do 1000 zł. Nie musi być nowy.
 6. Dzień dobry, proszę o pomoc. Mój syn uwielbia gwiazdy, kosmos i wszystko co z tym związane. Marzy o teleskopie od dłuższego już czasu. Ponieważ widzę, że nie jest to zainteresowanie na 5 minut myślę nad zakupem dla niego teleskopu pod choinkę. Moje pytanie brzmi co dobrego mogę mu kupić? Nie mam o tym zielonego pojęcia, w sklepie boję się, że mnie naciągną więc chcę się doradzić. Dodam, że syn ma niespełna 8 lat więc lepiej aby teleskop był dosyć prosty w obsłudze ale żeby syn mógł obserwować np Jowisza i jego Wielką Czerwoną Plamę -ma na jej punkcie obsesję i boi się, że jej nie zobaczy nim zniknie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.