Jump to content

Mazik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About Mazik

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

278 profile views
 1. Tło nie jest przypadkiem zbyt pomarańczowe?
 2. Dzień dobry, jestem właśnie w trakcie poszukiwania najlepszego sklepu do zakupu teleskopu Takahashi Epsilon 130d, ceny w większości oscylują między 11000zł a 13000zł. Dzisiaj natchnąłem się na sklep Cyclops Optics który oferuje powyższy sprzęt za około 9200zł oraz darmową dostawę do Niemiec (składa się, że mam tam rodzinę która może odebrać paczkę). Kupował już ktoś w tym sklepie? Naliczane są dodatkowe koszty (VAT, Cło itp.)? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam! https://www.cyclopsoptics.com/telescope/takahashi-epsilon-130d-ota/
 3. Spróbuję kupić obejmy 170mm i pogrubić materiał w ich wnętrzu, może zadziała... Z drugiej strony niedokręcona 160mm może też by jakoś weszła, pojadę z teleskopem do delty oraz do teleskopy.pl i popróbuję. Dzięki za rady!
 4. Dzień dobry, poszukuję osoby, która wykona obejmy montażowe do teleskopu Takahashi Epsilon 130d, która nie będzie kosztować miliona złotych Dołożenie kolejnych tysięcy do oryginalnych obejm niestety nie przejdzie.Serdecznie Pozdrawiam!
 5. Jak zawsze najwyższy poziom! Ma Pan jakieś zdjęcia swojego setupu?
 6. Mimo uporczywych problemów z montażem oraz notorycznie uciekającej ostrości udało się wypalić 5 godzin naświetlania w jednominutowych klatkach. Canon 70da, Canon 70-200mm f4 @200mm, Star Adventurer 60s, iso1600, f4.5 Kolory nie są typowe i mogą się nie podobać, lecz ja celowałem właśnie w taki efekt:)
 7. Dzień dobry, jako iż mój swsa doprowadza mnie już do szewskiej pasji, postanowiłem zakupić montaż Cem25p. Watro zainwestować? Posiadam lustrzankę z Canonem 70-200 f4, na sw maksymalny czas to 1min, jak sytuacje może wyglądać w Ioptronie?
 8. Posiadam teleskop coronado 60 i chciałbym zacząć robić takie zdjęcia, domyślam się, że są one połączeniem kilku ekspozycji w celu wydobycia tarczy oraz protuberancji. Posiadam też Canona 70d mod. Lepiej robić zdjęcia, czy nagrać krótki film i zestackować? W jakim programie najlepiej stackować?
 9. Jest ktoś z województwa Lubelskiego, kto ma pożyczyć T-ring na mocowanie Canon? Zapłacę
 10. Ah ta modyfikacja, czytałem dużo poradników na ten temat, wydaje się łatwa ale trochę się boję, że coś zepsuję
 11. Cześć, posiadam Canona 70d z obiektywem 70-200 F4, na montażu Star Adventurer. Ostatnio przeszukałem chyba wszystkie fora astronomiczne w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaki filtr nada się najlepiej do fotografii Dsów, głównie mgławic. Mój budżet to 1000zł. Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam!
 12. Dziękuję wszystkim za pomoc a przede wszystkim Panu Tysonowi za poradniki:D
 13. Aaaa to to. Dzięki wielkie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.