Jump to content

Mazik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

96 Neutral

1 Follower

About Mazik

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

874 profile views
 1. Niestety nie wiem jak to zrobić, przepraszam
 2. Niestety z powodu natłoku innych zajęć oraz zupełnego braku czasu na to piękne hobby, jestem zmuszony sprzedać świetną kamerę ZWO ASI 533. Kupiłem ją około miesiąc temu w sklepie Teleskopy.pl, nie zdążyłem zrobić nią nawet jednego zdjęcia więc jest ona w stanie sklepowym. Dodaję wszystko co było w oryginalnym zestawie z kamerą, dodatkowo zasilacz do chłodzenia. Najtaniej, nową kamerę można znaleźć w cenie 4800zł oraz 150zł za ładowarkę, moja cena to 4000zł do lekkiej negocjacji. Chętnych zapraszam na priv i do kontaktu. Pozdrawiam!
 3. Dzień dobry, około 2 miesiące temu kupiłem obiektyw Sigma 105mm 1.4, 2 tygodnie temu pozbyłem się mojego aparatu i kupiłem dedykowaną, chłodzoną kamerę astronomiczną. Po wczorajszych testach zauważyłem, że przy f1.4 gwiazdy nie się idealne w rogach i potrzebuję przymknąć go do koło f2- f2.8. Niestety nikt z mojego otoczenia nie posiada aparatu którym mógłbym to zrobić, a wstydzę się zawracać głowę sprzedawcom w sklepach. Wpadłem na pomysł wycięcia okrągłej przysłony w kształcie pączka, którą umieszczę przed pierwszą soczewką i która zadziała jako stoper. Takie rozwiązanie ma jakikolwiek sens?
 4. Kupię filtr UV / IR cut w oprawie 1.25". Pozdrawiam!
 5. Kolejne podejście do obróbki. Około 30min materiału, f1.4, iso1600. Sony a7 3, Sigma 105mm f1.4, eq3-2
 6. O właśnie, jak tam Ci się działa tym RC? Kusi mnie go kupić do eq6r i zapolować na mniejsze galaktyczki
 7. Mam ją od tygodnia więc pod niebem pracowała jakieś 3 godziny, nie mogę sobie jeszcze wyrobić o niej zdania ale wydaje się bardzo spoko.
 8. Co do kwadratowej matrycy to jestem w szoku jak bardzo się do niej przyzwyczaiłem (obecnie w stellarium), przy ogniskowej 105mm czy przy czymś w stylu rasy 8 czy epsilona 130 daje niesamowicie ładne i pełne kadry. Mogę podesłać jakieś pojedyncze klatki jak chmurozilla odpuści
 9. Kupiłem 533 i po pierwszych testach z Sigmą 105mm 1.4 jestem bardzo zadowolony. Gwiazdki wyglądają całkiem nieźle, są malutkie lecz niestety nie zachowują idealnie okrągłego kształtu co nie jest dziwne, zważywszy na ogniskową oraz rozmiar piksela. Wodór zbiera się aż miło. Myślę, że za pomocą takiego setupu można tworzyć piękne zdjęcia
 10. Można prosić o instalkę? Link niestety nie działa
 11. Już mam, przepraszam za zawracanie głowy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.