Jump to content

Mazik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Mazik

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

143 profile views
 1. Dzień dobry, jako iż mój swsa doprowadza mnie już do szewskiej pasji, postanowiłem zakupić montaż Cem25p. Watro zainwestować? Posiadam lustrzankę z Canonem 70-200 f4, na sw maksymalny czas to 1min, jak sytuacje może wyglądać w Ioptronie?
 2. Posiadam teleskop coronado 60 i chciałbym zacząć robić takie zdjęcia, domyślam się, że są one połączeniem kilku ekspozycji w celu wydobycia tarczy oraz protuberancji. Posiadam też Canona 70d mod. Lepiej robić zdjęcia, czy nagrać krótki film i zestackować? W jakim programie najlepiej stackować?
 3. Jest ktoś z województwa Lubelskiego, kto ma pożyczyć T-ring na mocowanie Canon? Zapłacę
 4. Ah ta modyfikacja, czytałem dużo poradników na ten temat, wydaje się łatwa ale trochę się boję, że coś zepsuję
 5. Cześć, posiadam Canona 70d z obiektywem 70-200 F4, na montażu Star Adventurer. Ostatnio przeszukałem chyba wszystkie fora astronomiczne w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaki filtr nada się najlepiej do fotografii Dsów, głównie mgławic. Mój budżet to 1000zł. Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam!
 6. Dziękuję wszystkim za pomoc a przede wszystkim Panu Tysonowi za poradniki:D
 7. Aaaa to to. Dzięki wielkie
 8. Najgorsze jest to, że nie wiem gdzie są te śruby kolimacyjne
 9. Na grupie Facebookowej "Astronomia Polska" często widuję zdjęcia Marcina K. czy Marty S. którzy wykręcają 2/3min przy dłuższych niż 200mm ogniskowych.
 10. Dzień Dobry, tydzień temu zakupiłem montaż Sky Watcher Star Adventurer. po kilku ostatnich nocach zauważyłem, że maksymalny czas jaki mogę osiągnąć przy ogniskowej 200mm (Canon 70d, 70-200 f4) to około 60s. Zdziwiłem się ponieważ słyszałem o 3min które uzyskują inni użytkownicy. Po godzinach szukania w internecie i testów doszedłem do wniosku że podczas kręcenia w osi RA środek krzyża nie jest cały czas wypośrodkowany. Jak skalibrować ten błąd? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam!
 11. Dzień dobry, zdecydowałem się na zakup pierwszego montażu astronomicznego. Zastanawiam się który model będzie lepszy: 1. Sky-Watcher Star Adventurer 2. Sky-Watcher EQ3-2 ze statywem oraz napęd jednoosiowy (https://www.teleskopy.pl/Napęd-jednoosiowy-do-montaży-EQ3-2-(CG-4,-Sky-Watcher,-Celestron)-sterowany-pilotem-teleskopy-1537.html) Posiadam Canona 70d oraz obiektywy Canon 70-200mm f4.0, Canon 50mm f1.4. W pszyszłości planuję kupić mały apochromat (najprawdopodobniej 80ed od sky watchera, oraz jeżeli kupię SA zamontować guiding. Który montaż będzie lepszy? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.