Jump to content

Mazik

Społeczność Astropolis
 • Posts

  74
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

1351 profile views

Mazik's Achievements

96

Reputation

 1. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu się bawić z 150/750 bez guidingu. Dziękuję za podpowiedzi
 2. Postawiłem obecnie na Sigmę 105mm która przydaje się zarówno w astro jak i w codziennej pracy. Zdecydowałem się poczekać w tak dużą inwestycją w hobby do następnych wakacji kiedy sytuacja na świecie trochę się uspokoi i będę pewny, że nie zachwieje ona znacząco mojego budżetu.
 3. Dzień dobry, właśnie zamówiłem montaż Cem26, chciałbym powiesić na nim teleskop SkyWatcher 150/750 z korektorem i lustrzanką. Te 12kg nośności o których mówi producent pociągną realnie taki zestaw bez guidingu przez 30s-1min przy idealnym ustawieniu na polarną? Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam !
 4. 533 występuje tylko w kolorze.
 5. Niestety nie wiem jak to zrobić, przepraszam
 6. Niestety z powodu natłoku innych zajęć oraz zupełnego braku czasu na to piękne hobby, jestem zmuszony sprzedać świetną kamerę ZWO ASI 533. Kupiłem ją około miesiąc temu w sklepie Teleskopy.pl, nie zdążyłem zrobić nią nawet jednego zdjęcia więc jest ona w stanie sklepowym. Dodaję wszystko co było w oryginalnym zestawie z kamerą, dodatkowo zasilacz do chłodzenia. Najtaniej, nową kamerę można znaleźć w cenie 4800zł oraz 150zł za ładowarkę, moja cena to 4000zł do lekkiej negocjacji. Chętnych zapraszam na priv i do kontaktu. Pozdrawiam!
 7. Dzień dobry, około 2 miesiące temu kupiłem obiektyw Sigma 105mm 1.4, 2 tygodnie temu pozbyłem się mojego aparatu i kupiłem dedykowaną, chłodzoną kamerę astronomiczną. Po wczorajszych testach zauważyłem, że przy f1.4 gwiazdy nie się idealne w rogach i potrzebuję przymknąć go do koło f2- f2.8. Niestety nikt z mojego otoczenia nie posiada aparatu którym mógłbym to zrobić, a wstydzę się zawracać głowę sprzedawcom w sklepach. Wpadłem na pomysł wycięcia okrągłej przysłony w kształcie pączka, którą umieszczę przed pierwszą soczewką i która zadziała jako stoper. Takie rozwiązanie ma jakikolwiek sens? Czy pozostaje tylko przymknięcie przysłony? Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź. Serdecznie pozdrawiam!
 8. Kupię filtr UV / IR cut w oprawie 1.25". Pozdrawiam!
 9. Kolejne podejście do obróbki. Około 30min materiału, f1.4, iso1600. Sony a7 3, Sigma 105mm f1.4, eq3-2
 10. O właśnie, jak tam Ci się działa tym RC? Kusi mnie go kupić do eq6r i zapolować na mniejsze galaktyczki
 11. Mam ją od tygodnia więc pod niebem pracowała jakieś 3 godziny, nie mogę sobie jeszcze wyrobić o niej zdania ale wydaje się bardzo spoko.
 12. Co do kwadratowej matrycy to jestem w szoku jak bardzo się do niej przyzwyczaiłem (obecnie w stellarium), przy ogniskowej 105mm czy przy czymś w stylu rasy 8 czy epsilona 130 daje niesamowicie ładne i pełne kadry. Mogę podesłać jakieś pojedyncze klatki jak chmurozilla odpuści
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.