Jump to content

Dasionek

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  510
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

231 Good

About Dasionek

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 01/23/1992

Kontakt

 • Strona WWW
  Www.youtube.com/theswh1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poland
 • Zainteresowania
  Muzyka
  Siłownia
  Astronomia

  To NETFLIX nie życie to co słyszycie
  To NETFLIX nie życie co widzicie
  Tak na prawdę to nie cicieli by grzęznąć w tym bagnie
  siedzieć po więzieniach oczarować na wokandzie.
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 8
  Okular 10mm i 25 + barlow x2
  Explore scientific 14mm 82 degree
  Okular WA 66 9 mm 1,25'' (Starguider)
  Badeer classic ortho 6mm
  Filtr nd5 i Astronomik UHC

Recent Profile Visitors

894 profile views
 1. Jeżeli będziesz stosował filtr uhc do galaktyk czy gromad będą praktycznie nie widoczne. Jeżeli do np takiej mgławicy Ameryki Północnej to ją pięknie wyciągnie stanie się widoczna, ale jest to trudny obiekt i tak. W niektórych mglawicach pomaga w niektórych czasami innym razem tą co poprawił jutro zepsuje wszystko zależy od warunków. Czarne stanie się czarniejsze. Polecam nauczyć się nieba oglądać obiekty wiedzieć jak wyglądają w dobrych złych warunkach, a następnie kupić filtr. Bo w innym wypadku możesz się zawieść
 2. No może być i tak mniej więcej o to mi chodziło :-) No księżyc i słońce nd5 obserwowałem z uhc to nie nadaje się do tego wogle. Venus to wogle się rozjechała. Ja pisałem tylko odnośnie obserwacji ds wiadomo, że Barwi to co jest jasne.
 3. Tak oczywiście zmienia barwy. Coś blokuje coś przepuści, ale w nocy jak obserwuje to co jest czarne staje się czarniejsze a białe pozostaje białe, ale to zależy od obiektu. Barwi tylko gwiazdy. Podczas obserwacji mglawic jest to nie zauwazalne.
 4. Dasionek

  Alpha Tauri

  Ja od plejad, Ale to dlatego, że nic innego nie mogłem znaleźć. Później andromeda i double clauster taki trójkąt. Ale w sumie i teraz czasami zajrzę do plejad. Czy tam M42 pierwsze było. Sam nie pamiętam.
 5. Dasionek

  Alpha Tauri

  Ja też latem miałem 3 miesiace przerwy, krótkie noce, brak czasu. Praca później urlop, ale trasa... Wolę obserwować tak jak teraz wiem zimno itd.. Ale noce długie oraz ciemne i to lubię. W lato trzeba czekać też do środka nocy, a i tak nie będzie maksymalnie ciemno. Letnią porą przedstawiam się na księżyc, układ słoneczny. Pozdrawiam. :-)
 6. Nie wiem jak te uhc-s, ale uhc-e chyba do astrofoto jest. Jak ja szukałem filtra to wyszło mi że astronomik będzie dobrym wyborem, a te tanie barwią obraz astronomik też barwi, ale w dzień. Nocą jak obserwuje jakiś obiekt wszystko jest normalne czarnobiałe. Ja bym się wstrzymał i kupił Lumicon, Astronomik uhc. PS. Jeżeli masz teleskop mniej jak rok i planujesz kupić uhc, a nie widziałeś jeszcze połowy obiektów. Odpuść sobie bo się zawiedziesz musisz z góry wiedzieć jak dany obiekt wyglądał przy dobrym seeingu itd...
 7. No do galaktyk lubię wracać to co widzisz dzisiaj to nie znaczy że zobaczysz jutro. Czasem myślałem że widzę max jak galaktyka trójka kiedyś jedno ramię do góry reszta rozmazana, a ja myślalem że to max i się cieszyłem później podchodzę do tego obiektu przy innej obserwacji, a tam ramiona, ale siedziałem ze 20minut na tym obiekcie :-).
 8. Mialem okazję widzieć 101 ale nic tam nie widziałem w pobliżu słaby seeing. Chociaz tej samej nocy 8ka pokazała ramiona spiralne w galaktyce trójkąta :-). Ale to też nie jest wybitnie trudny obiekt sam z siebie ponoć gołym okiem można dostrzec ja nie potrafię.
 9. Też niedawno stałem się posiadaczem Moja opinia :
 10. @PiotrTheUniverse Później przestudiuje relacje. Aktualnie szykuje się do pracy. PS. No idzie zobaczyć m51w szukaczu również widziałem parę razy. Ostatnio na przykład nie było widać. A ramiona były w 25mm
 11. No właśnie jest tak tam gdzie widzę veil, Ameryka., pacman. Andromede widzę gołym okiem zawsze to nie jest żadna sztuka, ale widzę porostu biała plamę nie widzę tam nic w 25mm.... Moze porostu nie wiem gdzie szukać, a to widać muszę poszukać jakiś szkic. I nie, że słabe niebo bo widziałem ciemniejsze galaktyki w Lwie czy pannie, koronie,. Po prostu poszukam szkic jakiś andromedy i porównam.
 12. No doświadczenia mi brak dużo obiektów nie mogę znaleźć jak na przykład Mrugajaca. Nie no widzieć widziałem z miasta m51 to nie sztuka ale ramiona nie zawsze przynajmniej ja. I niby dobre niebo ale Andromeda to ja tam nic nie widzę.... W sp 25mm.
 13. No ja mam 8" ale veil, pacman wpadł Veil to i przy złym seeing coś widać zawsze też nie jest trudny jak się wie czego się szuka, ale Ameryka wpadła ostatnio z uhc
 14. No trafiają się noce takie, że w m51 ramiona można dostrzec 25mm kit, ale to nie cud kilka razy nawet widziałem je w 9mm wa 66 za 130zl :-). I to tak ładnie ale to dlatego że północ mam praktycznie czysta od LP.
 15. To jak ja mam to rozumieć jeżeli dobrze się za kamufluje u siebie to zejdę do 21.85 A 21.90 jest w Bieszczadach Tu gdzie do tej pory obserwuję to jest 21.70 ale na pewno nie z tego miejsca z którego ja obserwuje bo ja jadę na najwyższy punkt mam budynki pod sobą wszystkie poniżej gleby. Czyli nie opłaca mi się na Beskid niski jechać? Tak przykładowo bo na podwórku mam prawie to samo Beskid niski od (21.80-do90)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.