Jump to content

Jarsey

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Jarsey

 • Rank

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Milanówek
 1. @dziki z kolimowalem teleskop na nowo, na moje oko perfekcja. Robilem to według metody rozszerzonej http://www.astro-baby.com/astrobaby/help/collimation-guide-newtonian-reflector/. Od znajomego za 250 kupiłem nowego es 24mm z jakimś argonem czy coś takiego, gość miał na zbyciu, wkładam w teleskop, obraz nawet ok, nie wyróżniający się za bardzo od poprzedniej kolimacji. Jednak problemem u mnie było przeglądanie nieba przez szybę. Z okna dachowego nawet niezle widoki, przez balkon też, dopóki nie użyłem okulara 8mm, porażka (cóż 250 wydane aby dowieść że to szyba była problemem). Pozdrawiam PS. Dzięki za wyjaśnienie z tą rurką widoczną na moich zdjęciach.
 2. @Dziki czytałem, jednak stopień wysuniecia przedstawiony w pierwszych postach nie jest aż tak duży, jak w moim przypadku. Dziękuję za odpowiedź, jesteście SUPER!
 3. Witam, kupiłem synte 6 cali. Bardzo mnie wciąga temat, ale nim zacznę coś oglądać z dworu, chciałbym pozbyć się problemu z kolimacją, generalnie po niej mam niezle obrazy jak na wymagania laika (widoki przez okno dachowe), jednak coś mnie irytuje. Właściwie jeden element ze zdjęcia(załączam), jakby odbicie tuby wyciągu widoczne przy nie rokreconym wyciągu, czyli w pozycji 0. Jak kręcę pokrętłem i wysuwa się wyciąg, element znika. Czy to jest ok, jakby mi któryś kolega pomógł w temacie, będę wdzięczny. Teleskop kolimowalem metoda kliszy hamala jak dobrze pamiętam nick.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.