Jump to content

ziebol1

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About ziebol1

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 06/04/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Sprzęt astronomiczny
  William Optics 71 GT, Flat 6a III, iOptron CEM25p, Canon 650D mod, guidecam ZWO ASI 120MM-s

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wpadłem do @Tom-cio z reduktorem. Po 45 minutach temat był rozwiązany tokarką. Jednocześnie WO, po tym jak napisałem, że sprawę rozwiązał miejscowy serwis i tokarka, zobowiązał się wysłać poprawną część (wcześniej się zapierali, że u nich wszystko dobrze pasuje i niemożliwe są jakiekolwiek odchyły). Dzięki, Tomek! edit: jeszcze zniżkę na następne zakupy dorzucili
 2. Ciężko było wykonać pomiar, bo miejsce niedostępne, ale z jakiegoś powodu ten gwint ma tylko 45.5 mm (+- 0.5 mm). Obsługa WO od 3 dni milczy.
 3. i podkreślam, tuleja ma 2 gwinty m48x0.75: zewnętrzny na pierścień łączący z kamerą i wewnętrzny na filtr. Zewnętrzny pasuje, wewnętrzny nie... walnęliby się przy gwintowaniu?
 4. Sprawdziłem na 2 filtrach... No nic, skontaktowałem się z WO mailowo i czekam na odpowiedź
 5. Hej, Niedawno przyszedł do mnie zza oceanu reduktor William Optics Flat 6a III i miło jest zobaczyć na zdjęciu okrągłe gwiazdki w rogach kadru Producent na swojej stronie twierdzi, że reduktor ten "is M48 filter ready". Z tego co rozumiem, to Amerykanie stosują zamiennie określenia gwintu M48 / 2". W dokumentacji widać, że jest to gwint (chodzi o wewnętrzny gwint) M48 x 0.75: Mam dwa filtry 2" Badera, każdy z nich można przykręcić do gwintu z zewnętrznej strony używając żeńskiego gwintu w filtrze (co jest bez sensu, bo wtedy lustrzankę utrzymuje jedynie kilka mm filtra) jak na zdjęciu Tak jak wspomniałem, filtr montuje się po wewnętrznej stronie tulei reduktora, trzeba do tego użyć męskiego gwintu na filtrze... no i tu jest problem, bo nie pasuje. Wygląda na to, że gwint w tulei jest o około 1mm za mały, może mniej niż 1 mm. Próbowałem z oboma filtrami, oboma gwintami (M/Ż). Może ja pomijam coś? Na cloudynights znalazłem wątek, gdzie ktoś narzekał na to, że jego baaderowskie 2" nie wszędzie pasują... No ale to do zewnętrznego m48x0.75 pasują, a do wewnętrznego m48x0.75 już nie? Miał z was ktoś podobne problemy? Dzięki za wszelką pomoc.
 6. Ja, jak otworzyłem walizkę ze swoim montażem, to pamiętam, że była tam kartka na której napisali, żeby w przypadku awarii nie kontaktować się z dystrybutorem, tylko bezpośrednio z nimi... Że też chce ci się to tachać aż do Namibii
 7. a porty nie są zabrudzone czymś? Jak nie, to chyba zostaje kontakt z iOptronem...
 8. A sprawdziłeś połączenie z pilotem? Bo to hasło "for unknown" może wskazywać na brak łączności z pilotem (mi się tak zdarzyło).
 9. Jesteś pewien, że nie podłączyłeś Dec do Guide przez przypadek?
 10. pamiętajcie, że to limitów linii dochodzą przepisy danego kraju (chociaż w UE powinny być jednorodne) oraz czasami polityki bezpieczeństwa konkretnych portów lotniczych.
 11. Pracuję na lotnisku. Pytałem w handlingu o przewożenie takich rzeczy (posiadam dokładnie taki sam). Jest absolutny ban na wszelkie aku kwasowe (nie wiem jak z żelowymi, handling też nie był pewny, wiec na 99% nie). Nawet w sklepie, gdzie to kupiłem było ostrzeżenie o wydłużonym czasie dostawy ze względu na przymus transportu lądowo- wodnego. Baterie litowe / li-po o bardzo dużej pojemności- tutaj trzeba by wysłać maila do linii, bo oni mają całą liste co można a co nie, ale np w PLL LOT jest ona bardzo nieprecyzyjna... odpowiedzi nie wyślą ci w ciągu jednego dnia... W Chinach jest ban na wszystkie powerbanki "niefirmowe" cokolwiek to znaczy- ja sobie napytałem biedy na security małym powerbankiem do komórki...
 12. Rozwiałeś moje wątpliwości dzięki
 13. Hej, Tak się zastanawiam... Jak zbieracie materiał np do zdjęcia HaRGB albo SHO, to w jakich maksymalnych odstępach to robiliście? Na "chłopski rozum" wydaje się, że dopóki obiekt jest wysoko na niebie przy podobnej fazie księżyca, to nie powinno być różnicy między opcjami : Ha zebrane dzisiejszej nocy, RGB następnej; a Ha dzisiejszej nocy, RGB za miesiąc/dwa. No ale astrofoto, to nie sprawy na chłopski rozum, więc pytam jakie są wasze doświadczenia w temacie... Z góry dzięki za rady.
 14. Ir cut na bank się usuwa, ale w tym tutorialu sugerują wymianę tego LPF #1 (z tego co się orientuję to ten, który jest czyszczony, kiedy czyścisz matrycę automatycznie) na clear glass- zastanawiam się jaki to ma sens- może źle zrozumiałem tutorial?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.