Jump to content

ziebol1

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

67 Neutral

About ziebol1

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 06/04/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Sprzęt astronomiczny
  William Optics 71 GT, Flat 6a III, iOptron CEM25p, Canon 650D mod, guidecam ZWO ASI 120MM-s

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Powtarzalność kształtów w naturze w różnych skalach zawsze mnie zdumiewała...

   

  Svetlana Kazina

   

   

  1. TomaszP1977

   TomaszP1977

   Fraktalna struktura przyrody...

 2. Z ciekawością będę śledził wątek. Zawsze mnie zastanawiała kwestia ochrony przed kradzieżą sprzętu zdalnego obserwatorium. Jak ktoś wcześniej stwierdził, to że budujesz je na działce koło domu nic nie znaczy, ale dla złodzieja to zupełnie inny poziom stresu i ryzyka, w porównaniu do włamu na działkę tylko z samym obserwatorium, gdzieś na odludziu.
 3. jestem wielkim fanem twojego HaRGB
 4. Bo to tak się wydaje "na chłopski rozum" w sumie bardziej sensownie- odszumiać przed rozciągnięciem, bo wtedy różnice w luminacji pikseli są mniejsze, więc algorytmy lepiej sobie z nimi poradzą...
 5. Któryś użytkowników (niestety nie pamiętam kto) kiedyś napisał, że odszumianie przed rozciągnięciem skutkuje rozciąganiem kisielu i nie ma sensu... to jak to w końcu jest?
 6. Czy w PS'ie istnieje jakiś skrót klawiszowy do obracania warstwy o niewielkie wartości?

  1. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   Tak. Włączasz tryb transformacji (ctrl+T) i klikasz na górnym pasku w pole wpisywania kąta i następnie kursor góra/dół zmienia wartość obrotu o 0,01 stopnia. 

   image.png

  2. ziebol1

   ziebol1

   dzięki!

 7. Ja używam Transferwise- taka alternatywa dla Revoluta. Chwalę sobie, natomiast obiektywnie Revolut chyba lepszy.
 8. Przestawi się na drugą stronę, pod warunkiem, że prawidłowo był zalignowany. W przypadku wpadnięcia na swój korpus, czy np. przyblokowaniu/ zahaczeniu przez kabel dochodzi do "engine stall", co nie jest szkodliwe, jeśli nie trwa zbyt długo. Mi się kilka razy taki wypadek przydarzył, a RMS się nie pogorszył na kolejnych sesjach. EDIT: poza tym na pilocie można wybrać co montaż ma zrobić kiedy nadejdzie czas meridian flipa
 9. @Tayson rewelacja! Z ciekawości, bo nigdzie nie mogę znaleźć w opisie: jaka kamerka?
 10. Ja go czasami używam z nikonem D90 + 50mm (waga zestawu 1.6kg na ballheadzie bez przeciwwagi) i zdarza się, że sygnalizuje mi diodą, że silnik nie daje rady. Wydaje mi się, że znaczenie ma też stan / rodzaj baterii.
 11. Ja akurat mam dosyć duże zastrzeżenia co do jakości produktów WO. Posiadam WO 71 GT... problemy tuż po kupnie: dosyć duży (około 2mm x 1mm) paproch uwięziony pomiędzy pierwszym a drugim elementem optyki; jedna ze śrub mocujących obejmę była za długa- uniemożliwiała prawidłowe zabezpieczenie teleskopu; termometr umocowany w pokrętle focusera odpadł pierwszego dnia (klej wyschnął). Ponadto posiadam ich spłaszczacz Flat 6AIII, który miał źle zrobiony gwint ( @Tom-cio dzięki za poprawienie)... ostatecznie dosłali nową część z prawidłowym gwintem... spłaszczacz cierpi na gigantyczny brak osiowości- widać gołym okiem, jak pierścień zabezpieczający część, która reguluje odległość matrycy od soczewki ją wygina. Tak więc ja WO odradzam...
 12. Sprzedam TS-Optics M68 tilter. Użyty raz (pomiędzy WO 71 GT a flattenerem). Poza drobną, 1mm ryską nie wypływającą na użytkowanie, nie zauważyłem innych śladów użycia. Tilter umożliwia korektę pola optycznego, ma gwinty m68. Więcej informacji: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6974_TS-Optics-M68-tilter-compensation-for-field-tipping---for-M68x1-ZEISS-Level-Adapters.html Cena 330 pln + przesyłka. Na chwilę obecną cena nowego w sklepie Teleskop-Express to 382 PLN + przesyłka z Niemiec.
 13. Na La Palmie jest wdrożone prawo ciemnego nieba: strefa zakazu lotów w nocy, latarnie o określonych parametrach (słabe sodowe), na drogach górskich zakaz używania długich świateł w samochodach itp...
 14. Dokładnie, np. fundację, której misją byłoby promowanie astronomii- chyba odpadnie problem vatu i innych danin na rzecz państwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.