Jump to content

_victoriaax

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About _victoriaax

 • Rank

 • Birthday August 23

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Więc tak: -Mieszkam na 2 piętrze więc nie mam możliwości obserwowania spod domu. -Stanowisko obserwacyjne w domu to balkon -samochód mamy na parkingu przed domem Widze że dobsony to są naprawdę wielkie teleskopy a znosić takie coś z 2 piętra gdzie nie ma windy co 2 dni w lato to mogłoby człowieka wykończyć. Poszukałąm jeszcze na deltaoptical i widzę o taki o telekop: Teleskop BK 1309 EQ2 https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk1309eq2 Opinie były bardzo fajne więc może ten byłby lepszy niż te wielkie dobsony?
 2. Akurat też wolałabym aby to nie było zbyt ciężkie (żeby się dało chociaż znieść po schodach). Czy ten SkyWatcher BK705AZ2 pokaże mi ładnie planety czy też obiekty mgławicowe?
 3. Patrzyłam top 5 najlepsze teleskopy i akurat takie coś też zobaczyłam , po opisie wydaje się być świetny ale mogą być to tylko pozory
 4. Hejka. Pamiętacie (a może i już nie) jak pytałam was o dobrą lornetkę astronomiczną? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D. Pisaliście mi że najlepszą lornetką byłaby 10×50 jaką da się utrzymać w rękach. Kolejne byłyby już ze statywem oraz droższe widziałam ceny... 500zl, 600 zł, 700 zł i więcej... Myślałam nad tą sprawą i uznałam że po co wydawać 600 lub 700 zł na lornetkę ze statywem Jak można trochę bardziej zainwestować i zaoszczędzić oraz kupić teleskop oczywiście jeździli byśmy tam sobie na działki aby wszytko lepiej widzieć. Widziałam różne opinie na YouTube oraz na internecie i bardzo Spodobały mi się te teleskopy mianowicie: SkyWatcher 150\750 oraz Dobson 8 Pyrex oraz Dobson 6 oraz SkyWatcher BK705AZ2. Interesuje się obserwacją planet oraz obiektów mgławic owych. Wiem że wiecie więcej niż ja i znowu będę mogła liczyć na waszą pomoc.
 5. Dzięki a powiedz mi czy 12x50 to już za dużo czy jeszcze ujdzie??
 6. A co powiedzielibyście o Lornetce BRESSER Spezial Astro 20x80 lub Lornetka Celestron SkyMaster 15x70??
 7. Waga no żeby się w rękach dało trzymać i zobaczyć też co się dzieje na niebie. Wolałabym jednak bez statywu...
 8. Witam. Na święta Chciałabym kupić lornetkę ponieważ uważam że jest to bardzo przydatna rzecz. Często podróżujemy więc wydaje mi się że byłaby ona praktyczniejsza niż teleskop. Teleskop No to zobaczysz oczywiście więcej i lepiej ale stoi on u ciebie w domu i jest ciężki. Lornetka natomiast możesz z łatwo ze sobą wszędzie zabrać. Pomocy!!! Wiem że praktyczniejszy jest Teleskop No bo więcej zobaczysz więcej galaktyk więcej mgławic może jakieś gwiazdy lepiej, ostrzej, no ale to trochę bez sensu taki gigant w domu tylko z tego samego miejsca obserwować a przenosić do lasu to za dużo bałaganu. Więc chciałabym zapytać się was o radę: jaką lornetkę polecacie? Jaka lornetka spełniła by dość dobre moje wymagania Czyli obserwacja mgławic galaktyk i gwiazd. No może jest to więcej niż jedno pytanie ale muszę uzyskać odpowiedź. Jak już mówiłam w wakacje w jakiejś ferie zawsze gdzieś jedziemy do innych krajów więc pomyślałam że taką lornetkę Fajnie by było zabrać na przykład do Egiptu i poobserwować tam niebo. Oczywiście las Mam niedaleko więc codziennie bym mogła sobie chodzić obserwować nocne niebo. Myślałam o jakiejś lornetce z powiększeniem tam 30x80 lub 20x80. Dysponuje budżetem 1000 zł więc polećcie proszę coś fajnego. Z góry dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.