Jump to content

Vokka

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Vokka

 • Rank

 1. Teraz rozumiem... że nie rozumiem. Dużo wiedzy do przyswojenia jeszcze. To co podajesz to już zaawansowana technologia i sprzęt. Trzeba znaleźć więcej poradników i przyswoić terminologię i podstawowe zasady...
 2. Aha teraz rozumiem problem. Rozumiem też że bez Barlowa astrofotografia nie tylko planet jest możliwa lecz nie osiągnę takich zbliżeń i szczegółów? A jak najlepiej dobrać odpowiedni extender aby współgrał z moim sprzętem i umożliwił pracę nie tylko na planetach? PS. Dzięki za bardzo pomocne i zrozumiałe wypowiedzi.
 3. Co jest tego przyczyną? Czy mówicie o tym GSO?
 4. Witam, Co sądzicie o Barlowie Omni x2 od celestrona? Czytałem jedną opinie że jest popularny i całkiem dobry w kategorii "niska półka". Ciężko znaleźć jakiekolwiek inne opinie oraz znalazłem aukcje na których ten Barlow jest w dwóch różnych obudowach co wydaje się dziwne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym przy astrofotografii? Pozdrawiam.
 5. Witam. Chciałbym zacząć od przywitania sią z wszystkimi forumowiczami i podziękowania za dużą ilość przydatnych informacji które można znaleźć na tym forum Posiadam już trochę doświadczenia z fotografią i zdecydowałem się przejść do czegoś bardziej wymagającego stąd przygoda z astrofotografią którą dopiero rozpoczynam. Przeczytałem już wiele artykułów i poradników na polskich oraz angielskich stronach i zaciągnąłem z nich już trochę wiedzy teoretycznej, choć doszło do mnie że jest to około 1% tego co jest do nauczenia (i jestem tutaj bardzo hojny ;). Dysponuje sprzętem poniżej: Sky-Watcher Explorer 150p na EQ3-2 Barlow kitowy X2 Eyepiece 10mm oraz 25mm Filtr księżycowy orion 13% Uchwyt do Nikona z tuba przedłużającą Aparat Nikon D5600 Naturalnie do obserwacji mogę użyć Barlowa do którego montuje okular w który jest wkręcony filtr. Posiadanie dwóch okularów daje mi możliwość obserwowania księżyca w różnych rozmiarach. A teraz czas na pytania, proszę o wyrozumiałość oraz z góry przepraszam jeśli będą one trywialne lub odpowiedzi już padły na forum w innych tematach. 1. Jako że mój Nikon jest croppem a nie full frame po zamontowaniu go na uchwyt i włożeniu w Barlowa daje on tylko częściowy widok księżyca (za duże powiększenie). Efekt jest super, jakość prawdopodobnie nie najlepsza gdyż używam kitowego Barlowa. Pyt: Czy jedyną możliwością uzyskania pełnego obrazu księżyca jest usunięcie Barlowa oraz podpięcie aparatu bezpośrednio do tuby? Jeśli tak wnioskuje z tego że użycie filtra jest wtedy niemożliwe gdyż nie ma go gdzie wkręcić? 2. Jako iż posiadam Barlowa kitowego, jakiego byście polecili do Astro fotek? Poszukuje czegoś co ulepszy obraz który otrzymuje obecnie, może opcja wkręcania filtrów? Oczywiście nie szukam takich za 600zl, jeszcze na to za wcześnie. 3. Czy jedynym logicznym wyjściem jest zakup silnika dwu osiowego do EQ3-2? Czy jest sens użytkowania silnika na jednej osi do śledzenia obiektów w celu fotografii? Jeśli dwu osiowy to który model? Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.