Jump to content

Hubertus.321

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Hubertus.321

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, zastanawiam się nad zakupem synty 8". Chciałbym zobaczyć u kogoś w okularze jak to wygląda. Czy ktoś z terenów Bydgoszczy +60 km ma synte 8" ? Wtedy moglibyśmy umówić się na wspólne obserwacje. Mam 13 lat przyjechał bym z rodzicami. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Hubert
 2. Nie mam astygmatyzmu. A że teleskop ma być dobrze "wychłodzony" to znaczy że np. jeśli trzymam go w domu to wyjęciu go na dwór powinienem zaczekać ?
 3. Jestem krótko wzrokowcem mam minusy. Czy to będzie przeszkadzać ? Czy będę miał gorszy obraz , rozmazany ?
 4. Wiem że nie będzie kolorowe. Takie tylko Hubblea i przy obróbce . Zależy mi na tym aby to zobaczyć mp. Andromede wiem że nie będzie wyglądać jak na zdjeciach tylko tak jak napisałeś. Dzięki .
 5. A tą "kitową" 25mm da rade zobaczyć mgławice i np. Andromedę ?
 6. Czy do kolimacji potrzeba czegoś ? Widziałem np. jakieś lasery.
 7. A jak często trzeba myć główne lustro ?
 8. Czy fabrycznie teleskop będzie zkolimowany (nie wiem jak się pisze) ?
 9. Czy do księżyca też trzeba dokupić jakiś filtr ?
 10. Witam , Chciałbym kupić swój pierwszy teleskop. Na ten temat stworzyłem już jeden post ale sytuacja się zmieniła.Od jakiegoś czasu interesuje się astronomią. Najbardziej podoba mi się Synta 8" . Chciałbym aby osoby które ją posiadają się wypowiedziały. Czy ten teleskop jest dobry jak mieszkam gdzieś 6km. od dużego miasta ? Według tej mapki nie mam najgorszego seeingu : https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=13&lat=6998880&lon=1987207&layers=B0TFFFFFFFF Mam obawy co do okularów "kitowców" czy na początek starczą ? Po kilku miesiącach bym kup
 11. Sidiouss Dzięki , Tabela napewno się przyda. Pomyśle o rolnetce . Ale mam jeden dylemat , otóż nie wiem czy z domu dam rade coś zaobserwować z lornetki oprócz księżyca , tak jak napisałem mieszkam niedaleko dużego miasta (koło Bydgoszczy). . Z tego powodu głównie chciałem kupić teleskop.
 12. Drogi mlecznej nie widzę. Nie mam astygmatyzmu. Spodobał mi się ten teleskop : https://deltaoptical.pl/teleskop-bk-90-9eq2?from=listing Co o nim sądzisz ?
 13. Witam , Chciałbym kupić swój pierwszy teleskop max 600-700 zł , ostatnio zaczął interesować się Astronomią.Mieszkam w domu. Teleskopu będę używał 6 km. od dużego miasta , - to mnie martwi w nocy ciężko zobaczyć gwiazdy , kiedyś mieszkałem na wsi i tam niebo było czyste. I jeszcze jedno nosze okulary jestem krótko wzrokowcem mam minusy , czy to będzie przeszkadzać ? Hubert , 13 lat Z góry dziękuje za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.