Jump to content

flea007

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About flea007

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję Wam za odpowiedź. Omowie z bratem wszystkie kwestie bo na aparatach ja się po prostu nie znam i wrócę z zapewne kolejnymi pytaniami z całego serducha dziękuję za odpowiedź. Albo będę się kontaktował na priv jeśli nie macie nic przeciwko.
 2. Cześć. Mam kilka pytań do użytkowników Mak'a 150: 1) Jako, że Maki mają ciemną optykę, to czy zakup barlowa x2 ma sens? Czy ktoś używał? Posiadam okulary Baader Hyperion 13mm i 36mm? Chciałbym wycisnąć coś więcej w wizualu US + Księżyc. Czy może lepiej kupić okular 8mm zamiast barlowa? A jeśli barlow to jaki? 2) Chciałbym podłączyć pod Maka aparat Nikon d700. Brat chciał popróbować focić Księżyc ale nie wie jak podłączyć aparat (co trzeba dokupić?), Ja z kolei nie znam się na aparatach. Ogólnie nie wiemy jak się za to zabrać żeby czegoś nie zniszczyć Dziękuję za wszelaką pomoc:)
 3. Czy ten konkretnie adapter bedzie pasowal do tej lornetki i tego statywu? a sama lornetke gdzie wartko kupic zeby sie nie sparzyc? Mrozi mnie troche mysl o kurierze rzucajacym paczka... Czy jestes w stanie mi cos poradzic?
 4. Dexter77 a jaki statyw posiadasz? I jakas przejsciowka tam jest tez? Dziekuje ze dolozyles swoja opinie:)
 5. dziękuję Darula za odpowiedź:)! miałem kiedyś małą lornetkę... ale jestem bardziej zachłanny z upływem lat:) czyli pozostanę przy nikonie:)
 6. Czy zloty wakacyjne tez się odbywają?:) na ten się nie załapię ale, w przyszłości chciałbym...
 7. Witajcie! Chcę się poradzić Was, jaką lornetkę wybrać do obserwacji nieba nocnego i gdzie najlepiej taką zakupić? Dużo szukałem odpowiedzi na to pytanie. Ale im dłużej szukam, tym mniej wiem. Mam większy chaos w głowie. Gdzie napotkam fachową obsługę np we Wrocławiu (a może przez internet?). Czy jest ryzyko że lornetka będzie rozkolimowana? Jestem początkującym obserwatorem. Nie znam za dobrze nieba i obiektów. Nieśmiało skłaniam się ku Nikon Action EX 10x50 CF + statyw. Taki posiadam budżet, ok 1000zl. W przyszłości zapewne kupie Synte 8 na Dobsonie. ale póki nie zdobędę wiedzy i nie poznam nieba, to nie ma o tym mowy. Jestem świadomy tego, że przy teleskopie też trzeba mieć lornetkę, więc traktuję to jako zakup na lata. Mieszkam we Wrocławiu ale obserwacje zapewne będę prowadził poza nim. Chociaż z balkonu całkiem dobrze też widać gołym okiem - mam widok na pole kukurydzy wiec mało świateł. I jeszcze pytanie mam, czy są organizowane z Wrocławia jakieś zloty astro amatorów? Proszę Was o rady i sugestie...
 8. flea007

  flea007

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.