Jump to content

zero8

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About zero8

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy jak wcześniej widziałem Jowisza gołym okiem, to znaczy, że mam super przenikliwy wzrok?
 2. A gdzie można zaimportować plik? Nie widzę na androidzie zakładki import. Chyba że są różne wersje licencji?
 3. Powinien wystarczyć. Ja ma BST /TPL czy jakoś tak i jest lepiej. Saturn teraz jest nisko i nie potrzeba, ale Jowisz to juz mocno świeci.
 4. Ja to był jeszcze jakiś filtr dokupił :-) Do planet i jasnego Newtona zakładam filtr księżycowy, taki regulowany, bo przy x100-x150 to Saturn mocno świeci.
 5. Stołeczek przyszedł i prezentuje się całkiem nieźle. W najniższym rozłożeniu ma 60cm i mogło by być z 5 mniej bo jest nawet ciut za wysoki, a mam 183cm wzrostu. Ale łatwiej się schylić niż podskakiwać Po rozłożeniu jest stabilny, tylko bije się że będzie się składał przy przenoszeniu. Muszę zainstalować podkładki pod śruby, żeby się tak łatwo nie składał. Tak się prezentuje przy pracy.
 6. No właśnie 40cm to za nisko na gso10. Ten z linka regulowany ma 60-70cm wysokości. Kupię go i po weekendzie opiszę czy wygodny.
 7. Ma służyć do patrzenia przez teleskop Z gso 10 i oglądaniu czegoś w horyzoncie nie jest lekko.
 8. Używa ktoś? Stołek Nie mam możliwości obejrzeć na żywo a chce zamówić przez internet. Ważę prawie 100kg i się zastanawiam czy wytrzyma Krzesełka wędkarskie są dla mnie za niskie i nie wygodne...
 9. Korzysta ktoś z tej pogody? Jak oceniace sprawdzalność? https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/prognoza/seeing/warszawa_polska_756135
 10. Dziś też jest słabo. Ale ok 00.20-00.30 lecial komplecik Starlink-a
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.