Jump to content

Nova

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Neutral

About Nova

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Skąd
  Poznań

Recent Profile Visitors

507 profile views
 1. Chwilowo mam ograniczony dostęp do internetu i do komputera więc korzystam z telefonu, dlatego nie będę cytować ani się rozpisywać ale muszę się włączyć do dyskusji. Zwracam się do sceptyków globalnego ocieplenia: To że klimat się zmienia i że człowiek ma w tym spory udział (nie twierdzę że tylko działalność ludzi) widać gołym okiem! Nie da się nie zauważyć że jest goręcej niż jeszcze kilkanaście lat temu, że zimy są łagodniejsze, że coraz częściej zdarzają się ekstremalne zjawiska pogodowe, że jest sucho. To nie bierze się z nikąd a z działalności człowieka, który eksploatuje Ziemię bardziej niż ona jest w stanie znieść.
 2. To ja się wyłamię i pokażę jesienny zachód słońca. Jak widać na załączonych obrazkach zdjęcia robione nad morzem, w piękny październikowy weekend zeszłego roku. p.s czy da się tu zmienić rozmiar zdjęcia? U mnie w folderze zdjęcia wyglądają dobrze, ale kiedy załączę je tutaj to robią się jakieś duże i mocno kaszkowate słaba jestem w te klocki więc może robię coś źle?
 3. Może nie w temacie, a może jednak... Czy to nie pokazuje w dosadny i artystycznie piękny sposób ludzkiej działalności względem Ziemi i nas samych?
 4. Cyniczne sztuczki to specjalność kotów
 5. W Poznaniu też je widać. Wyjątkowo piękne
 6. Dobrze zdaję sobie z tego sprawę, nauka jest piękna ale potrafi też być mocno frustrująca "Nie jest to jednak równoważne ze stwierdzeniem, że dochodzi do emisji zza horyzontu zdarzeń. Bo jak się dobrze przyjrzeć, to okazuje się, że to nie czarna dziura jest źródłem promieniowania, tylko jej otoczenie: obiekty z sąsiedztwa są rozrywane i ich materia rozpędzana do prędkości relatywistycznych w dysku akrecyjnym, w dużym polu magnetycznym" A to ciekawe, ja rozumiałam promieniowanie właśnie jako wysyłanie cząstek zza horyzontu zdarzeń. No i mam kolejne zagadnienie do zgłębienia
 7. Wracając do czarnych dziur, czarna dziura jednak nie jest taka czarna jak w teorii co twierdził Hawking. Naukowcy z Hajfy w warunkach laboratoryjnych wykryli promieniowanie Hawkinga, czyli coś tam z tej czarnej dziury jednak ucieka. Oczywiście nie jest to żaden news bo eksperyment miał miejsce kilka lat temu, ale skłonił mnie do zadania pytania -czy tylko mnie wkurza to, że ludzkość potrafi wyjaśnić tak wiele zjawisk, a im więcej odkrywamy tym więcej pytań powstaje i paradoksalnie mniej wiemy?
 8. Takie coś udało mi się uchwycić o ile dobrze pamiętam w zeszłym roku.
 9. Kobiety mają wyższy próg tolerancji na ból, a przynajmniej tak mi się zdaje, w końcu to my rodzimy Pomijając kwestie finansowe, chyba jednak więcej mężczyzn udałoby się w podróż w kosmos niż kobiet. Niewiele kobiet interesuje się takimi tematami, a szkoda bo to fascynujące
 10. Ależ sie rozmarzyłam Mike Massimino w swojej książce "Spaceman. Jak zostać astronautą i uratować nasze okno na Wszechświat?" opisuje w jednym z rozdziałów jak wygląda start rakiety z punktu widzenia (a raczej siedzenia) astronauty na pokładzie. Bardzo realistyczny opis, aż chce się polecieć w kosmos pomimo tego, że do przyjemnych przeżyć wynoszenie w przestrzeń kosmiczną nie należy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.