Jump to content

spock

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

83 Neutral

About spock

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pierwsze podejście. Skymax102 i QHY5III462. Obróbka w AutoStakkert i PS.
 2. U mnie nie wliczając L'ki i przeciwwagi wisi ok 2.5kg. Kiedyś wieszałem nawet więcej. Oczywiście nie jest idealnie i trzeba bardzo pilnować czy polarna jest dobrze ustawiona ale nigdy nie miałem tak że nie śledził w ogóle.
 3. Upewnij się czy polarna nie odjeżdża w trakcie ustawiania celu. Może masz jakiś luz w klinie. Tam bardzo słabym elementem są te plastikowe podkładki przy bocznych śrubach.
 4. A na pewno potrzebujesz dwóch odważników? Słyszysz cykanie mechanizmu w trakcie działania?
 5. Po wielu próbach udało mi się to zdjęcie poprawić za pomocą APP. Trzeba przyznać, że moduł odpowiedzialny za usuwanie tła działa naprawdę dobrze. Poniżej "końcowy" rezultat. Ale to dopiero połowa sukcesu. Nie mogłem zrozumieć dlaczego na zdjęciach mam widoczny znacznie większy poziom szumu w środkowej części kadru. Poniżej przykład pokazany w trybie histogramy w SiriLu. Zauważyłem też, że zdjęcia robione w ciemnej lokalizacji problemu nie mają. Po wielu eksperymentach doszedłem do wniosku ze problemem jest przeciek światła
 6. Przyłączę się do pytania. Też planuję taki zakup. Na razie celowałem w ten: https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=4199&lunety=Mikroskop Spinor Optics Biolux 400 XSP48
 7. Dzięki. Ciekawi mnie to jak się ta kamera sprawdzi w porównaniu do lustrzanki przy dłuższych naświetleniach. O ile to w ogóle ma sens
 8. Właśnie czegoś takiego nie mogę znaleźć. Będę szukał.
 9. Rozważam takie połączenie. Mogę zapytać jaki adapter zastosowałeś?
 10. Chciałem to przetestować w szczególności do usuwania gradientu. Wstyd się pytać ale jak przekonwertować TIFa na PICa?
 11. Ok, to ciekawe właśnie na ten sklep patrze. Daj znać czy będzie cło.
 12. Dlatego też guider jest na głowicy kulowej tak aby umożliwić odjechanie od bieguna. Problem w tym ze jak posadzę guider na kocie to wtedy nie mam jak zrezygnować z 1kg przeciwwagi. Oczywiście robiłem tak i od czasu do czasu dryft na deklinacji był ok ale ostatnio mam z tym pecha. Może to kwestia ew. wymiany klinu na WO.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.