Jump to content

spock

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

160 Good

About spock

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki wielkie. Coś czuję że przede mną sporo zabawy :). Będę wracał z kolejnymi wynikami.
 2. Dzięki. Jak najbardziej pdf od deep sky instruments był na mojej liście jako kolejny krok. Mam jeszcze 2/3 pytania na tym etapie. Jak najprościej weryfikować jaką mam ogniskową? Jak podejść do weryfikacji poprawności skręcenia lustra głównego? Istnieje może jakaś przykładowa instrukcja step by step?
 3. Hej, Zakupiłem teleskop TS RC6. Nie miałem okazji od tego czasu zobaczyć prawdziwej gwiazdy dlatego podchodzę do kolimacji w warunkach wewnętrznych. Sytuacja początkowa wygląda mniej więcej tak. Czytałem kilka instrukcji od GSO, Oriona itp. Wszystkie mówią żeby pod żadnym pozorem nie ruszać centralnej śruby lustra wtórnego. Z drugiej strony jest np taki film, w którym cała procedura zaczyna się od delikatnego poluzowania centralnej śruby. Dodatkowo mam wrażenie, że zmiany nachylenia są w tym video robione niesymetrycznie. Dlatego chci
 4. Na czym polega zrobienie takiego moda? Jakiś filtr zewnętrzny ha?
 5. Zerknj np tutaj. Tego typu wątków jest conajmniej kilka na cloudy nights. https://www.cloudynights.com/topic/646120-new-to-cooled-asi-294-camera-help/
 6. A może po prostu celestron ultima?
 7. Po kilku próbach chyba rozumiem co miałeś na myśli Poniżej rezultat który udało mi się osiągnąć chyba po 3-4 podejściach. Poniżej kilka wskazówek dla wszystkich którzy trafią na ten problem. Warto zerknąć na procedurę opisaną na teleskopy.pl: https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6085&lunety=Adapter przechy owy tilt adjuster tilter do William Optics SpaceCat 51 M FD RC51 W moim odczuciu ciężko jest to regulować w nocy przy niskiej temperaturze. Dlatego procedurę wykonałem przy "sztucznej" gwieździe. Latarka led zakryta folią metalową i mi
 8. Problemem jest to, że jest mało po polsku. Może warto: Turn Left At Orion + wspólne czytanie? Ostatnia seria od national geographic też jest ciekawa ale może być trochę za bardzo skomplikowana na ten wiek.
 9. Próbowałem to jakoś potwierdzić. Jak się rozróżnia te stare wersje od nowych? To nie jest tak że PRO jest po prostu chłodzona?
 10. Skymax102, QHY462, Topaz Sharpen, AutoStakkert, PS
 11. U mnie tak. Miałeś tam korektor comy? Proces to siril gradienty, PCC, lekki auto streach i lekko PS.
 12. Z ciekawości co to za Newton? Skywatcher?
 13. To jest jasne. Moim zdaniem takie porównanie powinno być robione po ewentualnym przeskalownaiu. Myślę że całe nieporozumienie wynika z tego że napisałeś że rozmiar pixela ma pływ na płaskość pola ostrości w kontekście wyników z maskami. To było dla mnie nie jasne i dlatego zapytałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.