Jump to content

astrocola

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  328
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by astrocola

 1. Nie miałby ktoś może udostępnić mi projektu obejm do druku 3D na użytek własny? Niedawno mi pękła jedna w pół w moim 70mm photoline i jakby ktoś miał na podobny rozmiar to byłbym bardzo wdzięczny <3

 2. Zdjęcia raczej się ogląda w takiej formie w jakiej są przedstawiane. W jakimś muzeum też oglądasz z lupą obrazy?
 3. bump, moge wydrukowac komus cos jakby ktos chcial
 4. jak nie umiesz porządnie w PS, to pobierz Sirila i masz tam kalibrację kolorów fotometrycznie - wpisujesz jakiś obiekt na zdjęciu, rozmiar piksela, ogniskową i kalibruje ci kolory
 5. Jak ktoś chce to mogę wydrukować komuś maskę na wymiar lub coś w tym stylu
 6. Sprzedam białą maskę Bahtinova z druku 3D. Pasuje na osłonę przeciwsłoneczną Samyanga 135mm. Cena: 35zł + wysyłka
 7. Mam taki adapter z EQ6 do 3/8". Może cię zainteresuje? od dołu jest śruba taka jak ze statywu eq6
 8. Mniejsza matryca to mniejsze pole widzenia przy tej samej ogniskowej w porównaniu z np. FF - i tylko tyle.
 9. RedCat 51. Nie słuchaj tych wyżej, że 200L jest lepszy od Samyanga 135, bo to bzdura - 200 na pełnej dziurze ponoć ma lekką (ale zauważalną) aberrację chromatyczną (z tego co pamiętam to chyba nawet poprzeczną).
 10. sprzedam adapter na t2 do canona cena: 30zł + wysyłka
 11. Kupię zmodyfikowaną do astro pełną klatkę. Przyjmę wszystkie propozycje niezależnie od systemu, ale najlepiej D610, D800 lub 6D
 12. Zależy co masz na myśli i jaki statyw. Bardzo przepraszam za pomyłkę - adapter jest ze statywu EQ6 (M12x1.75) na śrubę 3/8" .
 13. To te samo szkło. Nie powinna sprawiać problemu przy foceniu, ale pomyślałeś o robieniu flatów?
 14. RedCat to też nie jest optyka do FF, bo gwiazdy już się rozciągają nawet na rogach aps-c
 15. Sprzedam: 1. Body Canon EOS 1100D mod, przebieg dokładnie 31953 (raczej się nie zmieni, jak już to o max 20-30 fotek). Aparat zmodyfikowany do astrofotografii - wycięty filtr IR, łapie pasmo IR (h-alpha). Świetny aparat do astrofoto. W zestawie pasek, ładowarka, 2 baterie (oryginał i zamiennik duracell), body, zaślepka i wszystko co do niego znajdę. Bardzo zadbany, na wyświetlaczu zawsze nosiłem szkiełko ochronne. Stan ~ 8/10 - trochę zadrapań od dołu aparatu, tak to właściwie igła :D. 100% sprawny. Tutaj trochę moich fotek z niego, może kogoś zachęca:
 16. Da się wyciągnąć dużo więcej Popracuj nad balansem kolorów i kolorystyką gwiazd To z jpega parę suwaków w camera raw:
 17. Ja paliłem po 5 minut żeby nie przepalić gwiazd. Wolałem delikatniej podejść do zdjęcia. Dzięki! <3 Jeszcze lekko suwaczkiem podciągnąłem kontrast i chyba lepiej.
 18. Jeszcze mamy kalendarzowe lato, dlatego letnia Ale obiekt już bardziej jesienny. IC 1805 (Mgławica Serce) 135x300s (11h), ISO 400, Canon EOS 1100D mod + TS Photoline 70/420. 40 flatów resize 50% źle dobrana odległość od korektora, więc rogi lecą
 19. Gorzej, że ciężko taką 8mm dostać w sensownej cenie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.