Jump to content

Artu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About Artu

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wejherowa okolice
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky-Watcher 150/750 EQ3-2, Canon 600D obiektyw EF 50mm f/1.8 STM

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A na dole z lewej strony zdaje się NGC2916 słabo ale widać czyli dwie galaktyczki zaliczone
 2. Daj ten pierścień tokarzowi i niech sobie sam pomierzy. Ważna jest nie tylko średnica ale również skok gwintu.
 3. ver 0.9.12, to chyba ostatnia Okazuje się że przy następującej sekwencji : 1. photometric color calibration 2. autostretch 3. histogram zmiany są zapisywane sprawdziłem trzy razy ! Kolejnośc jest ważna? Czy o to chodzi?
 4. Miejsca nie brakuje, zapisywałem na innym dysku fizycznym i to samo - tworzy nowy plik np jpg albo tiff jak wybiorę ale bez wprowadzonych zmian. Próbowałem zapisać przez save as oraz klikając bezpośrednio na obraz RGB Sprawdzam to na dwóch komputerach - z Win7 i Win 10. W obu przypadkach czasem zapisuje , czasem nie. Nie wiem czy ma to zwiazek ale również opcja photometric color calibration czasem działa a czasem nie pomimo wpisywania za każdym razem tych samych wartości focal i pixel size
 5. Proszę o pomoc ponieważ siril nie chce za bardzo ze mną współpracować Problem jest taki że po otworzeniu w siril-u stacka i po dokonaniu zmian typu kadrowanie, autostretch, photometric color calibration zmiany te nie są zapisywane. Pliki są tworzone, np tif, jpg ale bez wprowadzonych zmian. Nie dzieje się tak zawsze ale dość często i nie wiem co jest tego przyczyną. Czy ktoś miał podobny problem?
 6. Link działa, widać wpływ Księżyca. Tej nocy zbierałem materiał z M81 i M82, i wszystko do kosza. U Ciebie tylko róg jasny a u mnie3/4 klatki jasne. Nie wiem czy są jakieś triki żeby focić DS przy pełni.
 7. Dziękuje wszystkim za pracę ze stackiem, Teraz widzę co można zrobić z materiałem gdy się wie do czego służą suwaczki w programach do obróbki zdjęć Biorę się za naukę...
 8. Tak, sądziłem że tak będzie łatwiej na początku. Zrobiłem kolejnego stacka tym razem z no background calibration jak na obrazku. Rzeczywiście jest ciemniej. Czy wg Was stosuje dobrą metodę stackowania do tego materiału co mam? https://drive.google.com/file/d/1Z02gDRvtej9F_ZTLs8HMstZpP4ldQAMJ/view?usp=sharing
 9. Widzę że powinienem jeszcze popracować nad obróbką Tayson - ładny kolor a tak poza tym to czy w prostych słowach mógłbyś zdradzić jak uzyskać takie ładne gwiazdki a nie takie jak u mnie? Czy to prosty zabieg czy wyższa szkoła jazdy?
 10. Tak jak pisałem próbowałem rożnych ustawień w DSS, zaraz podeśle inna wersję, ciemniejszą
 11. Po zestakowaniu staram się nic nie ruszać w DSS, no może delikatnie levels-ami dlatego takie czarno białe i mdłe.
 12. Witam, Pierwsze zdjęcie prezentowane przeze mnie na forum - NGC2175. Nie wiem czy to najlepszy obiekt dla początkującego ale tak mi podpasował ze względu na lokalizację. Sprzęt: SW750/150 na CEM25P, Canon 600D niemodyfikowany, korektor komy. Materiału zebrałem 142x120sekund ale okazało się że tylko 65 nadaje się do stackowania - zapewne przesadziłem z czasem ekspozycji i do tego wiatr. Obróbka DSS, Siril, RawTherapee. Sesja była robiona 2-3 stycznia, próbowałem stackować i obrabiać na rożne sposoby. Poniżej efekt moich wypocin, wersja najlepsza wg mnie. Proszę forumowiczów o zerknięcie na stacka - co jeszcze można z niego wyciągnąć. https://drive.google.com/file/d/1epR_zqjcXDLnDubnao4cm4wkJn2JFwd0/view?usp=sharing
 13. Zależy mi na powtarzalności czyli żeby blisko 100% zdjęć nadawało się do stackowania dlatego zastosuję się do Waszych sugestii. Dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.