Jump to content

Artu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Neutral

About Artu

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wejherowa okolice
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky-Watcher 150/750 EQ3-2, CEM25P, Canon 600D obiektyw EF 50mm f/1.8 STM, Samyang f2.0/135

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wykład prof. Meissnera rewelacyjny! Chyba najbardziej zaskoczyło mnie że prof. Meissner, jakby nie patrzeć współpracownik Rogera Penrose'a potrafi mówić w sposób zrozumiały dla zwykłych śmiertelników Zaciekawiła mnie animacja przedstawiona w 29:15. Czy gwiazdy przechodzące przez peryhelium tracą coś ze swojej masy? czy czarna dziura pożera je powoli tzn cześć gwiazdy "odparowuje" w stronę czarnej dziury przy każdym przejściu? Czy jest jakiś materiał który pokazywałby moment wchłonięcia gwiazdy przez czarną dziurę?
 2. @_Spirit_będę walczył dalej , dzięki za tutka.
 3. Licznik naświetlań zatrzymał się na 17h i od ponad miesiąca ani drgnie ;( pozostaje zabawa z tym co dotąd uzbierałem. W trakcie obróbki rodzą się pytania które niekiedy cofają mnie na sam początek Czy funkcja autostretch w sirilu może być stosowana "w ciemno", czy używając jej ma się gwarancje że siril nie przesadzi z nadmiernym rozciąganiem? Używam newtona więc mam spajki, po osunięciu gwiazd w starnecie spajki pozostają . jak można się ich pozbyć?
 4. Poprawiłem kolorystykę wzorując się na tym co zrobił @_Spirit_ Tło starałem się poprawiać w PixInsight 1.0 i Fitswork4 ale nie jestem do końca zadowolony z rezultatu. Zapewne to kwestia doświadczenia, będę dalej próbował...
 5. Ostatnia wersja na dzisiaj, jutro będę walczył z tłem
 6. Tu stack: https://drive.google.com/file/d/1586-3Xhlp05vbKiQCK1N4iFYpG1Q-Rqr/view?usp=sharing Mniej kombinowania i jakby gwiazdki lepsze Czy taki poziom czerni jest lepszy?
 7. Jak na razie uzbierałem 4,5h i jestem świadomy że to stanowczo za mało ale ze względu na pogodę zdecydowałem się sprawdzić co już mam. Setup to CEM25p bez guidingu, SW 150/750 + korektor komy, Canon 600D niemodyfikowany Obróbka: DSS+Siril+RawTherapee a tło próbowałem wyrównywać Sequatorem Chciałbym zapytać Was o trzy rzeczy: 1. Tło jest nierównomierne, tzn w prawym górnym rogu jest ciemniej niż w lewym dolnym. Na różne sposoby starałem się to wyeliminować ale nie do końca udało się. Czy możliwe że DSS podczas stackowania to robi bo na pojedynczych klatkach nie widać r
 8. Oczywiście jestem zadowolony z rozwiązania, jeszcze raz bardzo dziękuję montaż działał bez żadnych problemów Udało się zrobić kilka sesji Drogi Mlecznej pod niebem jakie w mojej okolicy nie występuje
 9. Canon 600D, Samyang135mm, 1x10s, ISO 6400
 10. Chorwacja, 22:47 do 23:09 Canon600D+Canon 50mm Animacja w Time-Lapse Tool Kometa C2020 F3 20072020.wmv
 11. Dostałem elementy dokładnie takie jak podawałeś, dokonałem przeróbki, silnik działa, przetestuje wszystko dziś w nocy jeśli pogoda dopisze. Z elementu nie da się nic odczytać, skrobanie nie pomaga. W takiej sytuacji skoro nie wiem jaki tam element wlutować będę skazany na wieczną prowizorkę chyba że ktoś byłby tak uprzejmy i odczytał napisy w swoim pilocie.
 12. Próbowałem zeskrobać ale nic nie pojawia się. Wieczorem sprawdzę jeszcze raz
 13. Dzięki za wyczerpujący opis Niestety nie ma opisu, może po wylutowaniu z drugiej strony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.