Jump to content

PERCEPTOR

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About PERCEPTOR

  • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. To może źle napisałem, że akomodacja jeżeli to chodzi o ciemność- pogorszyła mi się elastyczność czy dostosowywanie się oka do widzenia. Normalnie się to robi osobom po 50tce mi zrobiło się trochę wcześniej. Smartfony nawet o tym nie pomyślałem. Właśnie mam ochote sobie kupić, zwłaszcza, że ostatnio często jeździmy na działkę i w tym roku też się zapowiada. To prawda, że na wejscie w hobby na powaznie jestem juz za stary i nie mam na to czasu ale lubiłem popatrzeć. Także w gąszczu tanich lornetek liczę, że jakieś konkretne modele do użytku nocnego mi doradzicie - albo odradzicie. Samemu jest bardzo ciężko znaleźć jakieś róznice między tymi lornetkami po 200zł.
  2. Przeglądałem Państwa porady na forum. Opisze czym moja sytuacja różni się od innych forumowiczów pytających o lornetki. 1. Słaba akomodacja oka, mroczki przed oczami. Poważna krótkowzroczność korygowana przez szkła kontaktowe. 2. Nie znam ani nie mam specjalnie ochoty poznawać gwiazdozbiorów. W latach 90tych zraziłem się do astronomii właśnie po zakupie mapy nieba :) Nie radziłem sobie z nią i przez nią hobby poszło w odstawke. Mam do obserwacji nieba stosunek emocjonalno-spacerowy. 3. Nigdy nie ceniłem lornetek. Brzmi to absurdalnie w tym wątku ale po prostu wydawało mi się, że za mało powiększają żeby kłopotać się ich zabieraniem. Nie miałem do czynienia z lornetkami astronomicznymi ale epizodycznie miałem z myśliwskimi już po kilkaset zł i tam powiększenie 8 czy 10 razy nie robiło na mnie wrażenia takiego jak robiło na innych. Mam w domu tylko taką bardzo amatorską delta optic z pokrętłem powiększenie niby między 8x-17x i mam ustawione zawsze na 17x. Mam nadzieje, że to nie jest prawdziwe powiększenie 17 razy (chyba w ogóle niemożliwe przy średnicy 25) bo wcale nie uważam, że obiekty są jakoś drastycznie powiększone. 4. Rzadko kupuje przedmioty markowe - w wypadku takiej lornetki jeżeli kupie coś porządniejszego to jest już 99% pewne, że wyląduje na portalu aukcyjnym. Gdybym miał ulubieńca forum Nikon EX drożejącego z roku na rok to by tej lornetki już dawno nie było. A tak tamta skromna delta optic jest już kilkanaście lat. 5. Tylko nowa lornetka, używane odpadają. Także biorąc pod uwagę powyższe oczekiwałbym od Państwa porady: która z tanich lornetek z dużym powiększeniem jest przyzwoita albo z drugiej strony, którą szczególnie odradzacie ? Może być tylko do użytku w nocy i tylko do obserwacji nieba jeśli to coś zmienia. Do trzęsących się rak się przyzwyczaiłem :) Statywu nie mam czasu rozkładać i nosić a i tak patrze w jedno miejsce tylko z 10 sekund. https://deltaoptical.pl/lornetka-delta-optical-starlight-15x70-2 https://www.morele.net/lornetka-celestron-upclose-g2-porro-20x50-1506860000-589593/ Nie sugerujcie się zbytnio powyższymi ale to przykłady czegoś co mógłbym kupić Spokojnych świąt Wielkiej Nocy i wesołego Alleluja
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.