Jump to content

Saerder

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

65 Neutral

About Saerder

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

351 profile views
 1. @Robson_gproblemy z flattenerem i poruszone gwiazdy w rogach.
 2. Mgławica Ameryka Północna i mgławica pelikan. 4h materiału w klatkach po 5 min. William Optics zenithstar 61, HEQ5, Canon 5d mark II, optolong L-PRO, guiding.
 3. Mgławica serce. 60x300s ISO1600. wo zenithstar 61, HEQ5, Canon 5D Mark II, Optolong l-pro, guiding.
 4. Mgławica koński łeb i mgławica płomień. 2.5h naświetlania 30x300s ISO1600. HEQ5pro, WO zenithstar61, Canon 5d mark2, Optolong l-pro, guiding.
 5. @Tayson wtedy podłączam osobno montaż i kamerę do laptopa po dwóch kablach i phd to wykrywa czy jak ?
 6. @omikron20 bardzo możliwe, sam phd2 mówi, że może to być problem kabla
 7. @Tayson czyli używanie eqmod to jedyne co może mi pomóc ?
 8. Zwariować idzie od tego guidingu...
 9. Witam szukam kogoś kto pomoże mi z guidingiem, sprawa wygląda tak, używam PHD2 do guidowania i za każdym razem jak klikam kalibracje to przy kalibracji east jest taki error "Little or no east movement was measured, so guiding will probably be impaired. Check the guide cable and use the Manual guide to confirm basic operation of the mount". Mimo tego erroru kalibracja się kończy i zaczyna się guidowanie. wykres na początku wygląda dobrze, i losowo w trakcie robienia klatki albo zaraz po zaczyna szaleć, czasami dopiero po kilku klatkach. Najdłuższa klatka jaką próbowałem zrobić przy tym guidingu to 5 minut i wyglądała dobrze, gwiazdy nie były pojechane. Guiding nie działał nigdy dłużej niż max przy 2 klatkach. Dodam jeszcze, że gwiazda którą guidowałem miała około 18-20 SNR i ekspozycje miałem po 3-4 sekundy. Tak najczęściej wyglądała moja tarcza celu, czasami punkty były po przeciwnej stronie (wybaczcie zdjęcie telefonem). I tu jeszcze mój sprzęt guider 50/162 kamerka do guidera t7 color i montaż heq5 kamerka podłączona do montażu po kablu (opcja on-camera w PHD2).
 10. Witam kupię Sky Watcher HEQ5 pro najlepiej belt mod ale zwykły tez rozpatrzę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.