Jump to content

Kapitan Cook

Społeczność Astropolis
 • Posts

  466
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Kapitan Cook last won the day on July 10

Kapitan Cook had the most liked content!

3 Followers

Recent Profile Visitors

3274 profile views

Kapitan Cook's Achievements

604

Reputation

 1. Ja się tylko tam podpiął, to samo tak wyszło
 2. Ci którzy byli na zlocie na pewno pamiętają Monstrum jakie ze sobą przywiózł @Lukasz83. Myślę że ze wszystkich teleskopów to właśnie autorska przeróbka Lunta Łukasza cieszyła się największym zainteresowaniem wśród zlotowiczów. O jakości sprzętu świadczyły na pewno ilość i zmyślność wulgaryzmów jakie płynęły z ust każdego kto choć na moment pobudził swoje źrenice blaskiem bezpiecznej H-alfy. Mistrz cierpliwie znosił ataki robactwa wyznawców Ra, a pewnemu szczególnie upierdliwemu udzielił błogosławieństwa podpięcia się do tego cudu. A to co detektor ów zobaczył : 1500 klatek, QHY178MM
 3. Dla mnie bardzo udana praca. I trochę mnie to śmieszy/smuci znęcanie się nad tym półksiężycem w przybliżeniu 500%. Z taką ogniskową to jest szeroki kadr i tak powinien być oglądany. I trochę mnie śmieszy ten under/over sampling. Czy jeśli fotografowi zależy na szerokim kadrze krajobrazu to wyciąga 600mm i robi panoramę i składa ją do FOV 35mm? Bo w światku astro trochę tak to wygląda. Dla mnie jeśli ktoś świadomie planuje kadr nie istnieje coś takiego jak under/oversampling. Chcesz mieć Amerykę na szeroko - 135mm , chcesz detal - 1000mm.
 4. Okej. Nie wierzę w to co czytam powyżej ani to co teraz napiszę, ale dla MNIE różnica na TYM konkretnym przykładzie jest praktycznie żadna. Mało tego zgodnie z tym że na Canonie było więcej uzbieranego materiału szum jest mniejszy plus szczegół mgławicy też jakby lepszy. Aby nie być gołosłownym: To jest przybliżenie 200 % a więc dla onanistów sprzętowych. Wiem że materiał był zbierany pod różnym niebem ale dla mnie ten 8300 absolutnie w tym przypadku nie bije Canona. Pozostaje kwestia co dla kogo jest dużą różnicą. Jeśli dla kogoś to powyżej jest dużą różnicą to chyba mamy inne skale porównawcze. PS. Napisał to zadeklarowany i wierzący Nikoniarz
 5. Sklepy czekają na dostawę. Raczej nie jest to związane z tym że ludzie rzucili się na astro hobby a z ogólnoświatowym problemem z dostawami.
 6. @MateuszW Tylko co z tego zarobku jak ceny nowego sprzętu uciekają jeszcze szybciej.
 7. @ikad85 Raczej nikt tego jako lokatę nie trzyma. Co z tego że sprzeda za parę lat, jak w tym czasie inflacja zje tą różnicę. Już nie wspominając o tym ile będzie kosztować nowy montaż. Prawda jest tylko jedna. Jak ktoś ma dobry montaż to bez wyraźnego powodu go nie sprzedaje.
 8. O żesz w mordę.... Zarówno teleskop jak i montaż ! W sensie na plus. Ja bym chyba tego nie poskładał z gotowych elementów, a co dopiero wszystko zaprojektować i wykonać. SZACUN
 9. Spróbuj usunąć abberację chromatyczną fiolet i niebieski. Będzie duża różnica na plus
 10. Dla mnie zamiast ilości postów powinna być wyświetlona ranga. Plus te ikonki rakiety powinny być inne dla każdej.
 11. @sidiouss Masz prawo do swojej opinii. Wszystko się da. Ja tylko napisałem że w Nikonie jest ciężej wyostrzyć niż przy pomocy ML w Canonie. Piszę z własnego doświadczenia bo używam i tego systemu i tego.
 12. @sidiouss Mam i to i to. Matryca Canona jest o WIELE gorsza od Nikona. Natomiast próbuje tylko wskazać jedną z przyczyn problemów z ostrzeniem. A są to dziadowskie wartości ISO jakie mają lustrzanki do momentu nie wiem 2-3 lat wstecz. I ML jest wybawieniem w takiej sytuacji. Ja Nikonami foce ale z bardzo jasnymi obiektywami. To też ułatwia mi sprawę, bo raz na f 1.4,1.8 jest poziom prawie jak w Canonie plus margines błędu jest bardzo mały, więc jeśli dobrze wyostrzysz na 1.4 a potem przymkniesz na f4 to raczej będziesz miał te gwiazdki perfekt. Sprawa się komplikuje jak robisz teleskopem i masz f6.
 13. @sidiouss Ja zanim spaliłem 5100 miałem wgranego hackera. Tylko on tak naprawdę nie wprowadza nic rewolucyjnego. On naprawia zasadniczy błąd trubu LV w nikonie d5100 . Po prostu umożliwia ręczną zmianę ISO w LV, ale nadal to dojdzie chyba do max 12800-25600. To nie jest to samo co ML w canonie ,tam ten tryb podbija obraz na ISO 204 000 i dopiero wtedy mogę mówić o pewnym ostrzeniu na oko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.