Jump to content

Kapitan Cook

Społeczność Astropolis
 • Posts

  539
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Kapitan Cook

 1. Śląsk, kto chętny na jakieś spotkanie jutro ?

  1. Behlur_Olderys

   Behlur_Olderys

   ...albo do Krakowa wpadnij na coś zimnego :)

  2. Wojsa

   Wojsa

   W celu podziwania chmur czy na piwo?;)

  3. Kapitan Cook

   Kapitan Cook

   Ajj za późno. Już spod domu podziwiam chmurwy :)

 2. Wykadrowane cacy, ale to co się dzieje z gwiazdami to masakra. Ten SpaceCat ma taką abbercję ?
 3. Zainwestuj może w Samyanga 135. To zdjęcie jest zmasakrowane przez aberracje, plus za bardzo wyciągałeś.
 4. Ja celowałbym w Nikona D7200. Tylko i wyłącznie dlatego że ma niesklejony filtr i nie będziesz się musiał bawić w clip filtry. Natomiast tanio nie będzie. Raczej 2 tyś na niemodowaną używkę. Plus taki że matryca jaka w nim siedzi zje wszystko w kategorii APS. Jeśli clip ci nie przeszkadza to w sumie każda nowsza generacja Nikona ma bardzo dobre matryce - 3300, 5300 wzwyż.
 5. Ja bym zaryzykował że póki co to wydałeś 6000 zł. Końcowy wynik zależy za ile pójdzie Synta. Jak sprzedaż ją za 7000 wyjdziesz na 0.
 6. Z tym śniegiem masz rację, tylko to raz że to dotyczy zimy a w zimę astro w Polsce w zasadzie nie istnieje, plus ile my mamy tych opadów śniegu ? Z roku na rok coraz mniej.
 7. I właśnie dlatego kupujesz Nubirę pod chmurę. Wydasz z budżetu 2000 a za pozostałe 78 000 kupisz u Pablita Dobsona 30 i jeszcze ci zostanie na Takahashi 106. Tak przy okazji śmiać mi się chce jak co niektórzy piszą ,że w teren to co najmniej Subaru Forrester. Ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić terenu który by Malucha powstrzymał a co dopiero Nubirę. Jeśli taki teren istnieje to ma on swoją encyklopedyczną nazwę: BAGNO
 8. Aj tam, ja już trochę pstrykam w tej konfiguracji. Potrzebuję tylko stuningować na tyle ile się na ten montaż. 100 x 15 s Nikon 3300
 9. @licho52 już taki zestaw mam, teraz po prostu chcę jak najbardziej dopieścić EQ5 tak żeby ciągał 1000mm pod galaktyki.
 10. Ja już ci pisałem że masz chyba najwybitniejszy egzemplarz na świecie jeśli prowadzi takie czasy z ogniskową 1000mm U mnie rzuca całym montażem także może sekundowe klatki są faktycznie nie poruszone
 11. Bawię się od jakiego czasu Newtonem 1000/200 na EQ5. Głownie księżyc, planety, krótkie czasy na DS. Wsio bez guidingu. Próbę guidingu miałem tylko raz i pamiętam rzucało nieludzko. Pytanie : jak mozna sprawdzić czy montaż da się jakoś lepiej wyregulować ? Cel: 30 - 60 s klatki z guidingiem.
 12. Weź pod uwagę jeszcze że sezon galaktyczny jest raczej zimny, więc wydaje mi się zysk z chłodzenia będzie tu najmniejszy.
 13. Ja rozważyłbym jeszcze lustrzanki na APS-C. Jeśli nie zależy ci na chłodzeniu moim zdaniem mniej problemu jest z materiałem jakie produkują.
 14. @simarik O Panie to u Ciebie to latało wszystko przed zestrzeleniem 2014 rokiem. U mnie analogicznie od czerwca tego roku zarżnięto wszystkie korytarze na granicy z Białorusią. Na Nubirę to chyba nigdy nie było łatwo, natomiast ma 2 istotne cechy: jeździ i kosztowała tyle co kierunkowskaz do nowych aut. @isset dokładnie o czymś takim myślałem żeby nie kulić się w aucie. @lkosz Każdy orze jak może. Ja ze swoim setupem nie mam szans na focenie z domu a póki nie wygram w totka nie zamienię setupu z 4 tyś na 20
 15. @dobrychemik Czy warto się tak zadręczać ? Ja odpowiem krótko i zwięźle : NIE Natomiast czas mija i od dwóch lat w zasadzie jestem pod gołym niebem kiedy tylko warunki są pewne. Dla mnie taki wyjazd to chyba esencja w ogóle astro. To trochę medytacja, trochę wkurwianie się, trochę ucieczka od wszystkiego i wszystkich. Ja nie wyobrażam sobie zbierania materiału w oderwaniu od fizycznego przebywania na miejscu. To tak jakby reporter wojenny wysłał robota na miejsce i za jego pomocą zbierał materiał. Efekt może i ten sam tylko brakuje w tym wszystkim najcenniejszego, swoich własnych przeżyć. Oczywiście nie mam nic przeciwko komukolwiek kto robi zdjęcia smacznie śpiąc w tym czasie. Po prostu każdy wybiera swoją drogę która też zależy od bardzo wielu czynników. Ja dopóki mogę, ciągle będę jeździł bo wiem że w każdym momencie coś może się zmienić. Jak choćby w spotterstwie lotniczym które również uprawiam. Jedna sytuacja i 90% samolotów zniknęło z mojego nieba w ciągu tygodnia. Kiedy wrócą ? Może nigdy. A teraz merytorycznie Kalosze mam piankowe, czy to jest EVA nie mam pojęcia. I czy warto płacić za to samo tylko z logo 150 zł. Faktem jest że w stopy marznę najbardziej. I już zmiana obuwia zimowego na te kalosze to był skok jak z EQ1 na HEQ5 ! Natomiast po 3-4 h i one wysiadają. Reszta ciała spokojnie wytrzymuje najtęższe mrozy. Natomiast kolejną sprawą jest że wraz ze spadkiem temperatury każda najmniej otulona część ciała zaczyna denerwować. Na koniec wiążę już gruby szalik tak aby zostawić szparę na oczy bo i kominiarka nie daje rady. Tak jak to było wcześniej wspomniane bez ruchu bardzo ciężko utrzymać komfort cieplny, przynajmniej dla mnie. A czemu nie biegam i skaczę co jakiś czas ? Czasami tak robię , ale jest przy tym tyle hałasu że nie czuję się pewnie będąc samemu na polu. Jakoś wolę nasłuchiwać otoczenia, czy jakaś pokraka się nie zbliża.
 16. Miałem na myśli taki sam detal jak w kamerach mono z tym samym pixelem. A interesuje mnie ta kamera bo do planet by mi się przydała. Teraz mam 178MM i chyba nie chce mi się bawić w filtry.
 17. @AdamK To auto może ode mnie odejść jedynie śmiercią naturalną
 18. Oj gorąca herbata jak tyłek ci odmarza smakuje jak dobre whisky. No ubrania dają radę do pewnego stopnia ale jak siedzisz w bezruchu 10h. W ogóle jak mówią znajomym że w lato w nocy marznę to się pukają w czoło. Ja zawsze się ich wtedy pytam czy kiedykolwiek w życiu siedzieli w bezruchu calusieńką noc. Jak dotąd nikogo takiego nie znalazłem.
 19. A czy coś takiego to wyrzucenie pieniędzy w błoto ? https://aktywnyturysta.pl/produkt/spiwor-mumia-campus-venture-500-zielony-do-9-stopni/?attribute_pa_rozmiar=zamek-po-lewej-stronie&gclid=Cj0KCQjw5JSLBhCxARIsAHgO2SfUgwvjh8TotjVEff9q1DdVPkKtMVq7b-99RdPXPEkMOMLJVZ-lD0waAs6FEALw_wcB
 20. @Krzysztof z Bagien Czy to oznacza że w praktyce daje taki sam detal ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.