Jump to content
 1. Show previous comments  12 more
 2. kubaman

  zwalnia mi ok 1 sekundę kątową na minutę, czyli na oko piksel na minutę, po flipie odwrotnie - przyśpiesza.

  oczywiście kalibrowałem


 3. Tayson

  Co ty na to, zebys odlaczyl gps i recznie spisal wspolrzedne?


 4. MateuszW

  Ale przecież współrzędne, godzina, flip, pozycja goto itp nie mają żadnego znaczenia dla prowadzenia w osi RA, bo ona kręci się zawsze z tą samą prędkością.

  Ja też miałem podobną sytuację w CEM25, choć jeszcze mocniejszą, ale po prostu wystarczyło lepiej ustawić polarną. Ty używasz sharpcapa, więc to masz zrobione ok.

  Ten kabel też nie budzi podejrzeń, żyła jest raczej nienaruszona (a gdyby była, to enkoder nie działałby wcale).

   

  Jeśli Ci się chce, to możesz spróbować pobawić się ręczną prędkością dla RA i może dobierzesz właściwą. Ale to pod warunkiem, że to stały błąd, a nie zależny od czegoś innego.

   

  Ten montaż ma funkcję prowadzenia w osi Dec? Mówiłeś mi chyba kiedyś, że ioptron nad tym pracuje, ale chyba nie wprowadzili? Wydawało mi się, że on (enkoder dec) ma zastosowanie tylko z guidingiem, a przy trackingu nic nie robi. Jeśli jednak jest tracking dec, to jego jakość będzie zależeć od jakości alignacji, a powinno to być najlepiej jakieś mapowanie nieba.

  Co na to producent napisał?


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.