Jump to content

kubaman

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2108
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

kubaman last won the day on December 29 2020

kubaman had the most liked content!

Community Reputation

3464 Excellent

3 Followers

About kubaman

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 09/26/1976

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Maciejowice k. Krakowa

Recent Profile Visitors

13775 profile views
 1. flaty i po problemie plus przedmuchać optykę
 2. Jest też widoczny w mono w wodorze, ale słabiej.
 3. To nie jest prawda. PAT pozwala zdefiniować jakiego solvera używamy do jakich zadań. Obsługuje pin pointa, platesolve2, oraz coś co Jarek nazwał external, i tu ja akurat mam ustawionego ASPSa. W zakładce Smart podaje się jak PAT ma się zachować jeśli np błąd obliczony będzie przekraczał podany limit. Dlatego jak wspominałem program używa de facto dwóch solverow.
 4. Ja mam platesolve2 i do blind'a to samo co Ty. Teraz ponoć jest jakiś nowy bardzo w szybki solver, na R ale nie pamiętam
 5. Sprawdź czy masz ustawionego blind solvera. PAT ma okienko dialogowe pokazujące status dla każdej wykonanej ioeracji. Trzeba sprawdzić co tam wyskakuje.
 6. To proste. Przy trzecim zdjęciu jest rozwiązywane dwukrotnie. Raz tak jak pierwsze dwa co daje wynik dla zdjęcia. Natomiast na koniec robiony jest blind solve by wyliczyć z tych trzech wynik dla korekty i wyświetlić wynik graficzny do regulacji. Najpewniej masz źle skonfigurowanego blind solvera.
 7. Nie, potrzebujesz ascoma i sterowników monta, do tego plate solvera i samego PATa. Są jeszcze telefony
 8. Przedwczoraj, kiedy to zapowiadano wspaniałą noc niebo nie szykowało nic dobrego, dlatego w akcie desperacji ustawiłem M42 by złapać cokolwiek do obróbki z tego bardzo jasnego obiektu. Było bez dużych chmur ale cirrus. Zebrałem 2 godziny, ale tylko jedna 1 minutowa klatka nadawała się w miarę do użycia, czyli materiał do kosza. Oto i ona w charakterze ciekawostki. asi 2600 na rasa 11 z F2.2 60 sekund z mojego podwórka czyli bortle 5.5-6, w użyciu był IDAS LP D2. Na jednej klatce z cirrusem opanowanie gradientów nie jest chyba możliwe.
 9. Myślę o tym żeby zbudować mobilny zestaw niestety rasa 11 na cem 120 nie nadaje się na wypady za miasto. Kotek kusi ale ten pierścień ostrości to chyba koszmar.
 10. OK, to się trochę wyjaśniło w kwestii tych czasów ekspozycji. Zazdroszczę nieba, u mnie bez filtra LP miałbym akceptowalne czasy OSC poniżej 10 sek, i mógłbym na F2 naświetlać sto godzin i nie było by nic widać. Filtr LP nie wiem ile zabiera (i pewnie każdy inaczej), ale myślę, że ok 10 razy.
 11. Chyba efekt przepalonych gwiazd i zbyt forsownego połączenia z Luminancją..
 12. Jedno pytanie mam - czy używasz jakiegoś filtru LP, czy gołą kamerę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.