Jump to content

Krzysztof z Bagien

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  627
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

647 Excellent

About Krzysztof z Bagien

 • Rank
  Procjon

Recent Profile Visitors

1968 profile views

Single Status Update

See all updates by Krzysztof z Bagien

 1. Ech... Skoro tak już o kartach pamięci gadamy:

  Nagrałem dziś tranzyt ISS na tle Księżyca (Canonem)... i plik mi się uszkodził na karcie SD po włożeniu jej do kompa :(

  1. Show previous comments  8 more
  2. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Wcześniej problemów nie było, a czytnik mam wbudowany. Problem jest o tyle ogólny, że występuje nie tylko u mnie (w necie sporo pytań na ten temat, zarówno w kwestii znikania kart pamięci jak i niemożności korzystania z zewnętrznych napędów optycznych - ale bez jakiegoś sensownego rozwiązania), natomiast na pewno nie we wszystkich konfiguracjach sprzętowych i programowych.

   Plik się oczywiście uszkodził podczas "zniknięcia" (tylko ja nie od razu załapałem, że to na tym polega problem), a potem Windows wziął i go naprawił tak, że już nic się nie dało zrobić :lol: (nie mogłem się dostać na kartę i jak kto głupi pozwoliłem systemowi "naprawić" błąd). No i z folderu z plikami w środku zrobił się plik bez rozszerzenia. W końcu udało się odzyskać plik (programem Recuva) na drugim kompie z prawidłowo działającym czytnikiem kart, ale sam plik był uszkodzony (czyli problem był nie tylko z MFT, ale i z samymi danymi w pliku) i się nie otwierał - pomógł sprytny darmowy programik o wiele mówiącej nazwie "Digital Video Repair".

  3. MateuszW

   MateuszW

   Jeśli chodzi o problem z napędem, to może coś podobnego do mojego problemu z dyskami zewnętrznymi? Otóż na jednym laptopie z win10 (ale tylko nim i żadnym innym :) ) mam raz na kilkanaście podłączeń zewnętrznego dysku twardego taki problem, że system nie przypisuje mu litery (nie jest widoczny w eksploratorze, ale w menedżerze urządzeń już tak). Rozwiązanie jest banalne i jest nim ręczne przydzielenie litery dla dysku w narzędziach administracyjnych, ale to działa jednorazowo i po kilku następnych podłączeniach znowu znika. Może Twój napęd też nie ma przypisanej litery?

  4. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Nie, po prostu Windows go nie widzi. Nie pojawia się menadżerze urządzeń ani w zarządzaniu dyskami. No po prostu nie i koniec.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.