Jump to content

Astronom756

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Astronom756

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

73 profile views
 1. Witam. Od początku czerwca zastanawiam się nad kupnem teleskopu słonecznego. Myślę teraz czy wybrać Coronado PST a do tego później drugi etalon, czy Coronado Solar max ll i do tego już nie dokupię etalonu, bo po prostu mnie nie stać. Myślę, że rozsądniejszym rozwiązaniem jest Coronado PST, więc chciałbym poznać opinie o tym teleskopie. Czy PST ma dostrojenie etalonu? Posiadam już teleskop Celestron Power Seeker i filtr z folii ND5. Obserwowałem już Słońce i zaplanowałem, żeby kupić sobie teleskop H-alfa. Mój budżet wynosi 5700 zł.
 2. Czy obraz w teleskopie słonecznym ma różnice między teleskopem z filtrem blokującym 10 mm a 15 mm? Jeśli tak, to czy te różnice są duże?
 3. Pablito, masz jakieś zdjęcia z tego teleskopu? Jeśli masz, to mógłbyś mi je przesłać?
 4. Co zobaczę przez Coronado Solar Max ll 60/400?
 5. Czy w tym teleskopie z single stack można zamontować później drugi etalon?
 6. Tayson, czy wiesz czy w tym teleskopie coronado jest dostrojenie etalonu?
 7. Witam. Zamierzam kupić Coronado Solar Max ll 60. Na stronie astroshop kosztuje 5600 zł. Moim pytaniem są opinie o tym teleskopie. Interesuje mnie czy w zestawie jest dostrojenie etalonu. Jeśli go nie ma to kupię teleskop Lunt 50, który jest dostępny na astroshop, kosztuje 4290 zł. Jest jeszcze Lunt 60 i kosztuje 5290 zł, ale jest niedostępny.
 8. Witam. Zamierzam kupić Coronado Solar Max ll 60. Na stronie astroshop kosztuje 5600 zł. Moim pytaniem są opinie o tym teleskopie. Interesuje mnie czy w zestawie jest dostrojenie etalonu. Jeśli go nie ma to kupię teleskop Lunt 50, który jest dostępny na astroshop, kosztuje 4290 zł. Jest jeszcze Lunt 60 i kosztuje 5290 zł, ale jest niedostępny.
 9. Też zastanawiam się nad kupnem teleskopu słonecznego. Ma to być Lunt 50 czy Coronado solar max 60/400?
 10. Solar Max ll na stronie astroshop kosztuje 5.600 zł, więc jak dostanę stypendium naukowe to z zakupem tego teleskopu będę miał jeszcze stówę. Myślę, że nie będę żałować. A akcesoria... wszystko z biegiem czasu.
 11. Mój budżet wynosi 5450 zł. Ale do teleskopu będę chciał jeszcze dokupić akcesoria.
 12. Lunt 50 mi też wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Zastanawiam się jeszcze nad Solar Maxami, ale chyba to będzie za bardzo szalony zakup.
 13. Witam! Mam teleskop do obserwacji nocnego nieba. Ale niedawno zafascynowały mnie obrazy z teleskopów H-alfa. Zastanawiam się jaki teleskop słoneczny kupić. Mam trzy warianty: Coronado PST, Lunt 35 i Lunt 50. Który z nich jest najlepszy? Lunta 35 trudno kupić, ponieważ można go zdobyć tylko na amerykańskich stronach za dolary. Coronado PST z tego co wyczytałem na forach psuje się po trzech latach. A do Lunta 50 nie mam żadnych zasteżeń. Jaki mi polecacie? A może jakiś zupełnie inny teleskop?
 14. Na dzień dziecka dostałem Celestron Power Seeker i odkryłem, że to nie jest zły teleskop. Co do kółka astronomicznego, to sam je prowadzę w szkole. Więc właśnie zastanawiam się już tylko na kupno Lunta LS50. Chyba, że polecacie mi inny. Dzisiaj szykuję się na obserwacje z Celestrona z Barlowem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.