Jump to content

Astronom756

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Astronom756

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

182 profile views
 1. Sprzedam teleskop Coronado PST z dołączonym drugim filtrem H-alfa. W zestawie okular 18mm i walizka do przenoszenia filtra. Całość sprzedam za 5800 złotych. Zdjęcia mogę przesłać mailem. Mój numer telefonu: 509642005. Mój mail: bytysame@gmail.com.
 2. Witam, posiadam Coronado PST Double Stack i zrobiłem swoje pierwsze cztery astrofotografie. Posiadam kamerę ZWO ASI 120 MM-S i do tego zainstalowałem Registaxa. Czy ktoś z Was wie jak zmienić kontrast zdjęcia, bo na razie mam wszystko czarno-białe. Takie zdjęcia mógłbym uzyskać z mojego Celestrona z ND5, a nie z Coronado.
 3. Jednak cena tej kamerki nie może przekroczyć 1500 zł. ZWO ASI178 jest dla mnie za droga. Możecie mi polecić coś tańszego?
 4. Witam. Posiadam teleskop h-alfa Coronado PST Double Stack. Zastanawiam się nad kamerką jaką mógłbym dołączyć do mojego sprzętu. Myślałem już nad kamerą ZWO ASI 224 mc color, ale nie jestem do końca pewien. Jeśli odpisalibyście mi o kamerce, to napiszcie również o programie do obróbki obrazu.
 5. Dzięki, bo zamówiłem teleskop ze stanów i trudno poszłoby z reklamacją.
 6. Jak mogło się tam coś odczepić jak dostałem PST przedwczoraj i obchodziłem się z nim jak z jajkiem?
 7. Witam. Zakupiłem Coronado PST Double Stack. Mogę znaleźć Słońce, ale nie ma go w szukaczu. Poza tym coś brzęczy w teleskopie (prawdopodobnie się oderwało). Chciałbym się dowiedzieć co jest przyczyną.
 8. Witam. Od początku czerwca zastanawiam się nad kupnem teleskopu słonecznego. Myślę teraz czy wybrać Coronado PST a do tego później drugi etalon, czy Coronado Solar max ll i do tego już nie dokupię etalonu, bo po prostu mnie nie stać. Myślę, że rozsądniejszym rozwiązaniem jest Coronado PST, więc chciałbym poznać opinie o tym teleskopie. Czy PST ma dostrojenie etalonu? Posiadam już teleskop Celestron Power Seeker i filtr z folii ND5. Obserwowałem już Słońce i zaplanowałem, żeby kupić sobie teleskop H-alfa. Mój budżet wynosi 5700 zł.
 9. Czy obraz w teleskopie słonecznym ma różnice między teleskopem z filtrem blokującym 10 mm a 15 mm? Jeśli tak, to czy te różnice są duże?
 10. Pablito, masz jakieś zdjęcia z tego teleskopu? Jeśli masz, to mógłbyś mi je przesłać?
 11. Co zobaczę przez Coronado Solar Max ll 60/400?
 12. Czy w tym teleskopie z single stack można zamontować później drugi etalon?
 13. Tayson, czy wiesz czy w tym teleskopie coronado jest dostrojenie etalonu?
 14. Witam. Zamierzam kupić Coronado Solar Max ll 60. Na stronie astroshop kosztuje 5600 zł. Moim pytaniem są opinie o tym teleskopie. Interesuje mnie czy w zestawie jest dostrojenie etalonu. Jeśli go nie ma to kupię teleskop Lunt 50, który jest dostępny na astroshop, kosztuje 4290 zł. Jest jeszcze Lunt 60 i kosztuje 5290 zł, ale jest niedostępny.
 15. Witam. Zamierzam kupić Coronado Solar Max ll 60. Na stronie astroshop kosztuje 5600 zł. Moim pytaniem są opinie o tym teleskopie. Interesuje mnie czy w zestawie jest dostrojenie etalonu. Jeśli go nie ma to kupię teleskop Lunt 50, który jest dostępny na astroshop, kosztuje 4290 zł. Jest jeszcze Lunt 60 i kosztuje 5290 zł, ale jest niedostępny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.