Jump to content

MateuszK

Społeczność Astropolis
 • Posts

  185
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by MateuszK

 1. 1 minutę temu, MateuszK napisał:

  Ogolnie rzecz ujmując. Jeśli nie można zaszaleć to lepiej zaczekać. Może głupia zasada, jeszcze mojej prababki. Nie masz za dużo pieniędzy, tym bardziej nie stać Cię na byle co. Jak już wcześniej pisałem, zakup budżetowy prędzej zniechęci do obserwacji niż rozwinie pasję. U mnie było tak. Pierwsze lustro 130/650. Potem okulary w cenie 4x. Niby lepiej ale już wiesz, że teleskop zupełnie zabawkowy. 2 miesiące, zmiana na 250/1200.  Jest fajnie. Choroba się rozwija. Już myśli o większym. :hysterical:

   

 2. Ogolnie rzecz ujmując. Jeśli nie można zaszaleć to lepiej zaczekać. Może głupia zasada, jeszcze mojej prababki. Nie masz za dużo pieniędzy, tym bardziej nie stać Cię na byle co. Jak już wcześniej pisałem, zakup budżetowy prędzej zniechęci do obserwacji niż rozwinie pasję.

 3. 7 minut temu, LKKG napisał:

  W takim razie będę zbierał... 

  Jeszcze jedno Newton 130/900 od Sky-Watcher powinien już dać niezłe rezultaty? 

  Tak. Da. Mam nadal lustro 130/650. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na kaprys, że za 2 miesiące kupisz inny to lepiej poczekać. Moim zdaniem warto też zapakować na 8" Newtona w takiej sytuacji. Kupienie byle czego raczej zniechęci do obserwacji.

  • Love 1
 4. 1 minutę temu, LKKG napisał:

  Do wydania mam tak z 400zł... 

  Więc raczej odlotu się nie spodziewam. 

  W takiej sytuacji poleclabym poczekać spokojnie i dozbierać grosza. Z pewnością się opłaci. Nic sensownego/ satysfakcjonującego nie dostaniesz (nowego) za 400 zlotych. 

 5. 37 minut temu, sidiouss napisał:

  Ja bym to jednak przedyskutował. Może ktoś ma inne zdanie i się nie zgodzi? 

  Masz rację. Dobrze by było zatem  zrobić wstępnie ankietę, czy zrobić ankietę odnośnie ankiety  dotyczącej głównego zagadnienia.:g: 

  • Haha 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.