Jump to content

MaciejW

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutral

About MaciejW

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, jakiego programu i ustawień najlepiej używać do tworzenia mozaik, aby dobrze pokazywał kadry uwzględniając mój brak roratora pola i montaż paralaktyczny? Mam lustrzankę przymocowaną do dovetaila, który siedzi w montażu paralaktycznym, czyli podstawa lustrzanki jest równoległa do mocowania dovetail. W Stellarium ustawiłem dane lustrzanki, dane obiektywu, zaznaczyłem opcję 'montaż paralaktyczny' przy obiektywie, wybrałem kadr. W praktyce kadr wychodzi obrócony o 90 stopni do tego co pokazuje stellarium. Mogę po prostu obrócić sensor o 90 stopni w programie i tworzyć mozaikę. Jednak dalej nie rozumiem źródła problemu. Może te okrągłe 90 stopni to przypadek, ponieważ obiekt położony jest blisko równika niebieskiego i kąt będzie mniejszy niż 90 stopni, jeśli będę kadrował bliżej bieguna. Współrzędne, które testowałem to Ra 6h50' Dec +2 stopnie.
 2. Ja myślę, że ktoś polował na UFO i w końcu zmądrzał ;d
 3. Pół roku temu, jak robiłem pierwsze zdjęcia Samyangiem też miałem problem, później robiłem parę razy flaty, starając się zrobić je jak najdokładniej, sprawdzając je i wybierając najlepszy sposób, wyeliminowało to większość problemów. Myślicie, że zamocowanie lustrzanki na szynie wraz z pierścieniem podpierającym obiektyw wyeliminowałoby problem? Mam na myśli, żeby nie ruszać sprzętu, a szczególnie podparcia obiektywu i całość trzymać złożone na szynie, aż do zrobienia flatów.
 4. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale te foty są zrobione na eq3-2 z napędem i canonem450d. Dla zookkoo zaznaczę, że taki sprzęt jest ograniczony tylko do najjaśniejszych obiektów. A jeśli chodzi o to, czy da się zrobić takim sprzętem fajne foty, to nie da się. Ale jak później napisałeś znając ograniczenia i wiedząc, że to tani sprzęt można się fajnie pobawić, bez oczekiwania szybkich efektów przez wydane grube tysiące wg mnie system go-to ułatwia życie, ale to pieniądze, które możesz wydać na lepszy sprzęt.
 5. Jakieś problemy z nim są? Bo AsiAir ma wbudowaną opcję ditheringu
 6. Przeszukałem temat i nie widzę informacji jakich filtrów używasz, bo zastanawia mnie jakie filtry narrowband radzą sobie z takimi światłosiłami
 7. szkoda, że kolor, tak samo jak 071, obie kamery mają bardzo fajne parametry i pewnie bym miał jedną z nich, gdyby były mono
 8. Polecasz TL-Wa7210, ale nie ma go już w sprzedaży, jaki obecnie model outdoor jest wart uwagi?
 9. Poszukuje prostego sposobu na zwiększenie zasięgu wi-fi. Teleskop z laptopem na ogrodzie, ja z telefonem/laptopem w domu i podglądanie sesji przez TeamViewer, no i niestety często sygnał nie daje rady. W połowie dystansu mam skrzynkę z gniazdkiem elektrycznym, póki co mam pomysł, aby wsadzić do niej repeater, ale czy to dobre rozwiązanie, polecacie któryś model? Dystans ode mnie do teleskopu: 50m, od routera do teleskopu: 40m. Najlepiej byłoby poprowadzić kabel, ale to za rok, półtora jak się zdecyduje na budowę chatki dla sprzętu.
 10. W moim D600 nie widziałem żadnej możliwości regulacji, tzn. były śrubki, ale wszystko zalane żywicą tutaj widać bebechy d600
 11. Ale my zostawiamy filtr podczerwieni na matrycy przy modyfikacji, jedynie usuwamy low pass, który wycina dużą część czerwieni. W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę miał czas zmodyfikować swojego d750 i wtedy mogę powiedzieć, czy wszystko ok.
 12. Pracował ktoś z cem25 do AsiAir z pominięciem pilota ? To znaczy tylko przez kabel USB-RJ45 z chipem FT232? Przez taki kabel podłączam NEQ6 do komputera z pominięciem pilota
 13. A jaki budżet? Ja miałem IDAS LPS-D2 i optolong l-pro i byłem zadowolony, tylko są dość drogie. Myślę, że neodymowy da małą poprawę, a UHC to filtr pod mgławice, wycina bardzo dużą część spektrum. Ewentualnie coś pośredniego czyli CLS.
 14. Jeszcze jedno pytanie Czy do przymocowania cem25p na rt90c trzeba coś dokupować, czy wystarczy to co się dostaje w zestawie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.