Jump to content

MaciejW

♥ Konto Płatne
 • Posts

  213
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

MaciejW last won the day on May 25

MaciejW had the most liked content!

3 Followers

About MaciejW

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MaciejW's Achievements

1k

Reputation

 1. Schmidt-Cassegrain, który mieści się w dłoni 

   

  1. suchyy

   suchyy

   Ciekawostka nie wynika z tego, że jest toto małe, bo sposobem tradycyjnym też da się zrobić. Cały myk polega na tym, że to jest konstrukcja monolityczna, czyli SCT wykonany w jednym kawałku szkła (lustro główne, wtórne i menisk korekcyjny)!

    

   Pozdrawiam: Jurek.

  2. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   W ogóle to polecam cały kanał tego gościa (Huygens Optics) - robi naprawdę niesamowite rzeczy i bardzo ciekawie o tym wszystkim opowiada.

 2. Mam nadzieję, że wybaczysz, ściągnąłem, rozbiłem kanały i zrobiłem wersję crosseye 3D z Twojej. Pomysł ze zdjęciami z różnych miejsc w tym samym czasie pozwoliłby uzyskać jeszcze lepszy efekt, niestety różne zacienienie trochę psuje efekt.
 3. Kurcze, przyjemne kolory, aż kusi, aby jeszcze raz obrobić swojej ostatnie podejście do m78. Jedynie powiedziałbym, że trochę przeostrzone środki mgławicy, szczególnie widzę to po części bliżej pętli barnarda, unsharp mask?
 4. focuser.com - Czy ktoś z was kupował bezpośrednio od moonlite? Wszystko poszło gładko?

  1. JKbooo

   JKbooo

   Ja kupowałem. Od strony moonlite gładziutko, ale gorzej z polskimi celnikami.

  2. RMK

   RMK

   Trzy razy na przestrzeni paru lat. Bez problemów zakupowych i jakościowych :) 

   Okresowe problemy z poprawnością funkcjonowania strony sklepu podczas jednego z zakupów.

   Kwestie opłat celnych pomijam :mad:

 5. Bardzo ładnie to wyszło, kolory gwiazd i tła mi się podobają, jedyne do czego potrafię się przyczepić, to ucięcie tła w pobliżu górnych rogów
 6. Efekt uboczny robienia porządnego masterdarka - najprawdopodobniej promieniowanie, w tym również kosmiczne. 250x10min dark. Zestackowane na dwa sposoby: bez odrzucania pixeli i w funkcji maximum oraz normalnie z odrzucaniem pixeli i w funkcji wartości średniej. Od maximum została odjęta wartość średnia, na obrazie jest to co zostało po rozciągnięciu. Sx694 przy -20C. Aż kusi postawić jakąś kamerę obok kilograma soli potasu, albo elektrod thorowanych, i zobaczyć czy będzie zauważalna różnica ;)

  2021_10_radiation_deteceted_sx694_2500minutes.jpg

  1. Darek_B

   Darek_B

   Może odkryjesz nową cząstkę. :)

  2. Behlur_Olderys

   Behlur_Olderys

   Proponuję zrobić taką fotką lecąc samolotem, tam jest +100 do promieniowania kosmicznego :)

   Albo wizyta w Czarnobylu? :)

 7. Dzięki za post, lubię takie naukowe wątki w naszym hobby. Czy jest jakaś strona/program gdzie można wprowadzić swoje współrzędne geograficzne i sprawdzić spodziewane zakrycia dla tych współrzędnych? Z tego co widzę to pas zakrycia jest bardzo wąski, więc prawdopodobieństwo małe, ale może coś się trafi. E: wydaje się, że program, który podałeś daje taką opcję
 8. Gość musiałby codziennie nonstop focić przez półtora roku, aby takie statystyki nabić, 1400 wstawionych zdjęć

  https://www.astrobin.com/users/GaryI/?sub=uploaded

  1. Show previous comments  3 more
  2. kubaman

   kubaman

   a tak przy okazji ciekawe ilu bym się doliczył swoich sfoconych, niekoniecznie w galerii...?

  3. MaciejW

   MaciejW

   A jakby uznawać zdjęcia mono, to ile Jarosław Grzegorzek by miał po swoim polowaniu na supernowe 

  4. OBERON RD

   OBERON RD

   W opisach zdjęć trafiłem na 14" LX200R nie na 11"

 9. Sensor Sony ICX694 -  czy jest sens stosować darki do narrowband przy ditheringu? To sensor z kamery SX694, podobny do sensora kamery QHY695a

  1. wiatr
  2. rambro

   rambro

   Najlepiej sprawdzić samemu ze swoim setupem, LP, workflow, metodą stackowania etc. niż polegać na ocenie innych. Darki mając chłodzoną kamerę łatwo wykonać w dużej ilości.  

  3. Renioo

   Renioo

   Jak mam wystarczająca ilość klatek i częsty dithering to działa wszystko bez darków tej kamerze bez problemu.

    

   Darki używam tylko na szybkobiegi gdzie dithering się nie zacznie a ja zdjęcie skończyłem :movingtongue:

 10. Teraz chcę wiedzieć dlaczego pyły świecą w podczerwieni, może gwiazda za nimi jest dość chłodna? Albo pyły na tyle gęste, że tylko odbita podczerwień przechodzi? Użyłem epsilona 130d, a to szybki newton z korektorem, może dlatego. Ta imx462 wygląda super na takie eksperymenty, ciekawe jak z prądem ciemnym.
 11. To może ten zdalny ekran: https://www.nomachine.com/pl/everybody Darmowy, kolega mi polecał, ale jeszcze nie próbowałem
 12. Mój ciągle działa, mimo, że chyba mam więcej niż 50 godzin nabite, ale dobrze wiedzieć, że może przestać.
 13. Mały eksperyment, Mgławica Iris sfotografowana przez filtr ZWO 850nm+. Epsilon 130d, sx694, IR: 10x20min, Lum:10x2min. Tak, wiem, kolimacja leży, wina wyciągu. Niestety nasze kamery w tym zakresie są mało wrażliwe i pododny poziom szumów podczerwieni uzyskałem po 10 razy większym czasie naświetlania niż luminacji. Niektóre gwiazdy w podczerwieni stają się znacznie jaśniejsze, niektóre prześwitują przez pyły, same pyły sprawiają wrażenie jaśniejszych od tła, a gwiazda T cephei daje czadu w IR jako czerwony nadolbrzym. Najpierw mały gif scropowany na mgławicę, aby łatwiej było porównać: 850nm + Luminacja:
 14. Ciekawa obróbka, podoba mi się, mimo tak jasnych gwiazd nadal widać mgławicę
 15. Bardzo fajny kadr. Chyba masz coś z flatami, widać, że obie sesje miały inną rotację - lewy dolny róg, przebiega krecha przy krawędzi, oraz brzegi kadru wydają się jaśniejsze, w moim doświadczeniu tak ciemne obiekty wymagają szczególnej dbałości o flaty. Wokół mgławic tło wydaje się ciemniejsze, niż gdzie indziej. Podoba mi się kolorystyka pyłów i gwiazd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.