Jump to content

MaciejK87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

57 Neutral

About MaciejK87

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 06/30/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wałbrzych
 • Zainteresowania
  Astronomia, modelarstwo redukcyjne, literatura, gry wideo, motoryzacja
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 10", Bresser Messier 152l/1200, lornetka Bresser 20/80

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Muszę nadrobić temat starhoppingu, bo nie odnajduje się na tym rysunku. A teraz powoli zbieram graciarnię i ruszam upolować te M81.
 2. Ja mam dzisiaj czyste niebo to sobie też potrenuję, i policzę ile tych gwiazd będzie w szukaczu po drodze.
 3. To mnie widocznie Stellarium oszukuje . Możesz sobie zapamiętać większe gwiazdy po drodze, niewiele tego będzie więc łatwo pójdzie.
 4. Z celowaniem w M81 możesz zrobić tak: 1. W poniedziałek, np o 21:30 znajdujesz gwiazdę Dubhe. 2. Przesuwasz teleskop o jakieś 12* w prawo. 3. Przesuwasz teleskop o 1* w górę. 4. W okularze 30 mm już coś powinno majaczyć. Wycinanie kółek i jeżdżenie nimi po mapce niewiele pomoże wg mnie. Gubisz się bo tak niestety jest na początku z lustrzanym teleskopem. Praktyka daje najlepsze efekty.
 5. Szukacz prosty GSO 8x50 ma dokładnie 5.6* wg danych producenta
 6. Jeżeli masz dobry widok na Wielką Niedźwiedzicę to możesz spróbować M81, ale pod miejskim niebem będzie ciężko.
 7. To jest GSO. Ale okular 30 mm zostaje u mnie. Ten 25 mm jest kitowcem Bressera którego kupiłem ostatnio.
 8. Robią to tak jak jest napisane np. w ostatnio dodanym zdjęciu. Nagrywają "filmik" i łączą wszystkie klatki w jedno zdjęcie, potem jeszcze poddają je obróbce. To tak w dziecinnym skrócie i uproszczeniu. Wizualnie na żywo nie mają takich efektów.
 9. Witam. Sprzedam sprzęt w bardzo dobrym stanie, lustra, i cała mechanika idealne, jedynie drobne powierzchowne ryski na tubie i montażu. Do teleskopu dodaję: Szukacz optyczny. Szukacz kolimatorowy Celestron. Wskaźnik laserowy plus adapter. Adapter na trzy szukacze. Okular plossl 9 mm. Okular plossl 25 mm. Okular William Optics UWAN 16 mm 82 stopnie. Kolimator laserowy GSO. Nakładka kolimacyjna na wyciąg. Torba Deltaoptical na tubę. Przedłużka wyciągu. Adapter do wyciągu z 2 cali na 1,25 cala. Komplet zaślepek. Zasilacz na baterie do wentylatora. Wszystkie wymienione akcesoria są we wzorowym stanie. Sprzedam tylko cały zestaw za 2600 zł do ewentualnej, drobnej negocjacji na miejscu. Odbiór tylko osobisty z możliwością dojechania kilkadziesiąt kilometrów od Wałbrzycha. Teleskop był kupiony w lutym tego roku na teleskopy.pl, nie posiadam karty gwarancyjnej i dowodu zakupu bo zgubiłem . Zdjęcia dodam w przyszłym tygodniu.
 10. https://www.olx.pl/oferta/marcin-podlewski-glebia-skokowiec-CID751-IDBdCYx.html
 11. Ja i tak bym pomyślał nad innym statywem, zestawowy z pierwszego linku jest niski i trzeba by było targać ze sobą coś do siedzenia, lub obserwować w bardzo niewygodnej pozycji.
 12. To jest dobre rozwiązanie, sklepowe zestawy mają zazwyczaj statyw i montaż dobrany tak żeby oferta była atrakcyjna cenowo. A nie są dopasowane pod względem udźwigu. Lepiej kupić coś co będzie miało spory zapas w stosunku do wagi tuby.
 13. Żeby tak się całkiem nie pastwić nad tym reddotem to napiszę jego zalety wg mnie. Jest niezłym wsparciem tradycyjnego szukacza, ale nie jest to rzecz pierwszej potrzeby, poza tym trzeba do tego kupić adapter na dwa szukacze a to zwiększa koszty. Ja mam szukacz kolimatorowy celestrona, czyli rozwinięta wersję reddota. Nadaje się świetnie do celowania w smugi kondensacyjne samolotów, jak ktoś lubi RNAV spotting.
 14. Tak z ciekawości wpisałem w google "ćwiczenia dykcyjne". Jest trochę tego do samodzielnych treningów. Na początek powinno pomóc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.