Jump to content

MaciejK87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  188
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Neutral

About MaciejK87

 • Rank
  Antares
 • Birthday 06/30/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wałbrzych
 • Zainteresowania
  Astronomia, modelarstwo redukcyjne, literatura, gry wideo, motoryzacja
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 10", Bresser Messier 152l/1200, lornetka Bresser 20/80

Recent Profile Visitors

590 profile views
 1. Witam. Sprzedam używany teleskop w bardzo dobrym stanie. Dorzucam fabryczne okulary, lunetkę itd. Brak sklepowej gwarancji i dowodu zakupu. Odbiór tylko osobisty, z możliwością dowiezienia kilkadziesiąt kilometrów od Wałbrzycha. Cena 1400 zł do niewielkiej negocjacji. Zdjęcia dodam w ciągu tygodnia.
 2. Miałem podobne odczucia z M31 na początku moich obserwacji. Niezależnie od sprzętu, galaktyki wymagają przede wszystkim bardzo ciemnego nieba. Filtry do obserwacji wizualnych Andromedy nie pomogą. Jest to szeroki obiekt więc powinieneś wybrać okular o niewielkim powiększeniu z dużym polem widzenia. I obserwacje akurat tej galaktyki polecam na jesień, gdy znajduje się wysoko na niebie, bez świecącego księżyca i sztucznego światła w pobliżu.
 3. Teleskop sprzedany. Można zamknąć.
 4. To ja zamelduję że w Wałbrzychu też mamy od paru dni wyłączane oświetlenie, w takich samych godzinach jak Kraków. Nasz prezydent pytał o opinie na ten temat mieszkańców przez portale społecznościowe, po tym jak znaczna większość wypowiedziała się pozytywnie mamy zaciemnienie. Dzisiaj pogoda będzie idealna do obserwacji więc nocka będzie w ogrodzie pod domem.
 5. Link naprowadzi na autorów tych pseudonimów: https://www.astrobin.com/396279/?nc=user
 6. Szukacz kitowy jest ok, i ma odwrócony obraz. A co do różnic w cenach, wynikają z tego że astrozakupy to sklep promujący głównie markę Bresser, i dlatego GSO może u nich mieć inną cenę niż na teleskopy.pl (u nich chyba jest najtaniej). Mam ten teleskop i bardzo polecam, z tego co się orientuję każdy GSO ma mikrofokuser, w przeciwieństwie do np. teleskopów Skywatcher. Co do okularów to radzę założyć osobny wątek, bo to temat rzeka. Albo nie zakładać nowego tylko czytać te które już się pojawiły, jest tego dosłownie masa.
 7. Chętnie zamienię także na tubę Maksutova z wyciągiem dwucalowym.
 8. Jak jesteś z okolic Wałbrzycha to zapraszam na jakieś wspólne obserwacje. Mam co prawda budżetowe teleskopy, spoza listy Twoich zainteresowań ale zawsze to jakieś nowe doświadczenia i szersza wiedza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.