Jump to content

MaciejK87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  188
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MaciejK87

 1. Witam. Sprzedam używany teleskop w bardzo dobrym stanie. Dorzucam fabryczne okulary, lunetkę itd. Brak sklepowej gwarancji i dowodu zakupu. Odbiór tylko osobisty, z możliwością dowiezienia kilkadziesiąt kilometrów od Wałbrzycha. Cena 1400 zł do niewielkiej negocjacji. Zdjęcia dodam w ciągu tygodnia.
 2. Miałem podobne odczucia z M31 na początku moich obserwacji. Niezależnie od sprzętu, galaktyki wymagają przede wszystkim bardzo ciemnego nieba. Filtry do obserwacji wizualnych Andromedy nie pomogą. Jest to szeroki obiekt więc powinieneś wybrać okular o niewielkim powiększeniu z dużym polem widzenia. I obserwacje akurat tej galaktyki polecam na jesień, gdy znajduje się wysoko na niebie, bez świecącego księżyca i sztucznego światła w pobliżu.
 3. Teleskop sprzedany. Można zamknąć.
 4. To ja zamelduję że w Wałbrzychu też mamy od paru dni wyłączane oświetlenie, w takich samych godzinach jak Kraków. Nasz prezydent pytał o opinie na ten temat mieszkańców przez portale społecznościowe, po tym jak znaczna większość wypowiedziała się pozytywnie mamy zaciemnienie. Dzisiaj pogoda będzie idealna do obserwacji więc nocka będzie w ogrodzie pod domem.
 5. Link naprowadzi na autorów tych pseudonimów: https://www.astrobin.com/396279/?nc=user
 6. Szukacz kitowy jest ok, i ma odwrócony obraz. A co do różnic w cenach, wynikają z tego że astrozakupy to sklep promujący głównie markę Bresser, i dlatego GSO może u nich mieć inną cenę niż na teleskopy.pl (u nich chyba jest najtaniej). Mam ten teleskop i bardzo polecam, z tego co się orientuję każdy GSO ma mikrofokuser, w przeciwieństwie do np. teleskopów Skywatcher. Co do okularów to radzę założyć osobny wątek, bo to temat rzeka. Albo nie zakładać nowego tylko czytać te które już się pojawiły, jest tego dosłownie masa.
 7. Chętnie zamienię także na tubę Maksutova z wyciągiem dwucalowym.
 8. Jak jesteś z okolic Wałbrzycha to zapraszam na jakieś wspólne obserwacje. Mam co prawda budżetowe teleskopy, spoza listy Twoich zainteresowań ale zawsze to jakieś nowe doświadczenia i szersza wiedza.
 9. Sprzedam jak w tytule, montaż ten to nietrafiony prezent. Wypakowany i użyty dosłownie jeden raz w celu sprawdzenia czy jest kompletny. Cena 550 zł do negocjacji.
 10. Sprzedam achromat firmy Bresser 152L. Teleskop jest używany, stan bardzo dobry. Optyka w stanie idealnym. Drobne rysy na szynie montażowej. Cena 1700 zł do negocjacji. Odbiór tylko osobisty. Dodałem kilka aktualnych zdjęć.
 11. Rzetelne szkice są wg mnie bardzo ważne dla początkujących. Tylko na ich podstawie można sobie wyrobić pogląd na to co będziemy widzieć przez teleskop przed jego zakupem. Nie każdy ma możliwość i śmiałość na początku, zeby umówić się na zlot i skorzystać ze sprzętu obcych ludzi.
 12. Wydaje mi się że o to właśnie chodzi w sztuce astrofotografii. Koledzy próbują przedstawić na zdjęciach kosmos takim jaki jest w rzeczywistości, a nie tak jak odbiera go bardzo ograniczone ludzkie oko i mózg. Co do głównego tematu wątku zgadzam się całkowicie, mnie też brakuje tutaj większej ilości rzetelnych szkiców i opisów. Wszystko oczywiście jest do nadrobienia i mam nadzieję że ten wątek natchnie innych do pracy i publikacji swoich szkiców i opisów.
 13. Można zobaczyć jakieś zdjęcia?
 14. Serial ten ma w pewnym stopniu fikcyjną fabułę, np. motyw dziennikarza-specjalisty od spraw misji Apollo jest wymyślony. Może dlatego nie zdobył tak dużej popularności. Ale tak czy inaczej warto obejrzeć. Jest obecnie dostępny na netflixie.
 15. https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/bezposrednie-zdjecie-masywnej-egzoplanety-1505.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.