Jump to content

Patyk

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About Patyk

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 08/07/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zabrze
 • Zainteresowania
  Każdego dnia dochodzą nowe.
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 8 / SW 130/900 / Trochę różnych szkieł i filtrów / Canon 600D czekający na moda / 50mm f1.4 / Manfrotto 055 / SWSA / T7M

Recent Profile Visitors

314 profile views
 1. Jeśli wszystko rozbija się o to czy poradzisz sobie z obróbką materiału to po prostu posciągaj ten materiał z neta i sprawdź Wszystko kwestia ćwiczeń i zaparcia. Ja bym celował mimo wszystko w swsa i jakiś krótki obiektyw na początek, 50mm Co do softu to do canonów jest magic lantern, nie wiem jak z nikonami. Możesz to na pewno obejść podpinając wężyk spustowy.
 2. Wspaniałe The Settlers, z cudownym intro - polecam obejrzeć. To oczywiście strategia, doczekała się bardzo wielu kontynuacji i jest wydawana do dziś.
 3. Tak też robię, tylko że wychodzi mi tiff z tymi dziwnymi pasami.
 4. Panowie to wpadajcie do mnie na granie. Klony ponga, EU wersja fairchild channel f, c64, amisie itd itd. Jest w czym wybierać. Nie tylko poprzez zaglądanie w kosmos można dotykać przeszłości
 5. Rozumiem, że to zmiana w ustawieniach aparatu tak? Nijak nie mogę znaleźć czegoś co by pod to pasowało. Format zapisu mam tylko raw, nie ma do wyboru 8 czy 16, kolory srgb i adobe rgb ale w obu przypadkach wypluwa mi 8bit. Mogę co prawda otworzyć to w pss i zmienić na 16 bit z tego co widzę no ale zakładam, że nie o to chodzi.
 6. W pss. Raw, pojedyncza klatka: IMG_1380.CR2
 7. Jakże to niewiele przy wieku wszechswiata w który chcemy tam zaglądać ;)
 8. Nie nie, to zestackowany raw i przekorwentowanyna jpg tylko w celu dodania na forum.
 9. Czy to jest efektem tego, że środek pierwszej klatki jest w innym miejscu niż środek klatki ostatniej? Jeśli bym ręcznie kalibrował obraz w trakcie to unikne tego?
 10. Hej, zaczynam przygodę z astrofotografią, w styczniu zakupiłem swoje pierwsze sprzęty. Samą obróbką zacząłem się bawić parę miesięcy temu, zbierając materiał pożyczonym nikonem na kitowym statywie i z kitowym szkłem. Efekty oczywiście marne ale chciałem się chociaż trochę przygotować, wcześniej dotykałem jedynie painta. Obecnie mam canona 600d, jeszcze bez moda, conana 50mm f1.4, swsa, wszystko postawione na manfrotto 055. Na dniach będzie też sprzęt do guidingu oparty o kamerkę t7m, wiem że póki co niepotrzebny, ale cały czas nie mogę się zdecydować jaki wybrać drugi obiektyw. Okaza
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.