Jump to content

Imien

Społeczność Astropolis
 • Posts

  104
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Imien last won the day on March 4

Imien had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1092 profile views

Imien's Achievements

581

Reputation

1

Community Answers

 1. Może wystarczyłoby sprawdzić czy są identyczne?
 2. Ja natomiast jestem ciekaw czemu materiał z ASI 290MM nie nadawał się?
 3. Wszystkie klatki tak wyglądają jak te z meteorem?!
 4. Przetestujcie zmianę numeru MAC karty sieciowej w komputerze (o ile to nie będzie kolidować z innymi programami których licencja opiera się na nim) za pomocą programu Technitium MAC Address Changer (TMAC). Też miałem taką planszę (bo za długo trwała pojedyncza sesja AnyDesk). Wystarczy zmienić tylko ostatnią pozycję w adresie. Zawsze można wrócić do pierwotnego.
 5. Mamy skrypty do usuwania gwiazdek, więc tylko czekać aż pojawi się taki do usuwania spajków (gwiazdki ze spajkami ładne ale mgławica też i nie wiem na co patrzeć) (Swoją drogą spajki uniemożliwiają chyba obróbkę mgławic ze Starnetem)
 6. Odrobinę mniejsza saturacja barw niż zwykle - na plus (Tak na marginesie, ciekawe jak te filtry pasują do tej światłosiły.)
 7. Uzbierałem trochę wodoru i dorzuciłem minimum tlenu i RGB (czyli Ha(HOO)+RGB) Ha 900x12s (3h) O3 150x12s (30min) RGB 3x500x0,5s bin2 N300, Qhy290m
 8. Świetne, ładna zieleń! (telefon lepiej mi wyświetla zieleń niż laptop)
 9. Konwersja tego co naturalne na to co "technologiczne" ? Spróbuj zdjęć otworkowych ("camera obscura")
 10. NB pod każdym niebem zmniejszy stosunek sygnału gwiazd względem mgławic, co wizualnie poprawia ich odbiór oraz pozwoli lepiej uwidocznić wzajemną strukturę tej różnej materii. Kwestia podkreślenia tego co fotografujesz.
 11. Użyj aparatu z odchylanym ekranem i zamontuj bez kątówki. Jak nie masz, to masz dobry argument aby kupić
 12. Jeśli pytasz o własny użytek: 1. Nie przejmuj się, zdarzają się na forum odwrócone zdjęcia 2. Orła lub fragmenty Łabędzia koledzy najczęściej palą do 600s albo i dłużej
 13. Temat na czasie więc uprzedzę, że już teraz zarejestrowało się halo na gwiazdach.
 14. Czyli jest opcja, że może być nie całkiem identycznie zamocowane koło względem OAGa? 20 stopni różnicy może się zdarzyć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.