Jump to content

Martyn

Społeczność Astropolis
 • Posts

  82
 • Joined

 • Last visited

About Martyn

 • Birthday 12/20/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Belgia
 • Zainteresowania
  Pro wrestling, astronomia, natura, podróże.
 • Sprzęt astronomiczny
  ES 16" F4.5 Truss Dobson
  SW 200/1000 F5 EQ5 GoTo
  TV Paracorr Type 2
  TV Nagler 17mm Type 4
  TV Nagler 31mm Type 5
  LV 7mm
  WO Binocular 2x WO 20mm
  2x 32mm 3D LOA
  2 walizki podwójnych celestronowych Plossli 4-6-9-10-15-17-28-32mm

Recent Profile Visitors

933 profile views

Martyn's Achievements

59

Reputation

 1. Na Cloudy jest sporo recenzji tego szukacza i ponoć optyka nie wypada najlepiej...
 2. Podoba mi się ten szukacz. Jak na tym ostrzyć obraz w okularach? Brakuje tutaj focusera. Edit. Znalazłem odpowiedź w poście wyżej. Nie mogę usunąć postu.
 3. A niby ta tuba na eq5 jest za duża. Fajna fotka.
 4. Zastanawiam się nad spędzeniem kilku dni w Bieszczadach podczas zbliżającego się urlopu. Macie jakieś sprawdzone, ciemne miejsca, gdzie można wynająć przyzwoity nocleg i rozstawic dużego dobsona na dłuższy czas? Pozdrawiam
 5. Dzisiaj nagły wyjazd w Bieszczady. Przy Księżycu w pełni zobaczę drogę mleczną?

  1. Tayson
  2. majer

   majer

   Tylko w postaci batonika.

  3. Renioo

   Renioo

   Heh, ja widziałem gdy księżyc był w pełni - ale stosunkowo nisko nad horyzontem i zachodził. Powinno być widać :) 

 6. Martyn

  M27

  Pięknie to wygląda.
 7. Witam. Posiadam teleskop Explore Scientific "16 i dla wygody podczas obserwacji, chciałbym dodać koło filtrowe. Zastanawia mnie jednak to, czy po skręceniu na wyciągu korektora komy ES HR i koła filtrowego będę w stanie wyostrzyć obraz w okularach. Koła jeszcze nie zamówiłem, także aby uniknąć rozczarowań, chciałbym najpierw zasięgnąć opinii. Jest jakiś sposób, aby teoretycznie to wyliczyć zanim dokonam zakupu? Pozdrawiam
 8. Mam taki sam, ale montaż nie posiada tych pokręteł do regulacji. Póki co wydrukowałem na szybko przejściówkę i wygląda całkiem, całkiem na Księżycu. Muszę jednak ogarnąć jakaś kątówkę, bo kark po tej gimnastyce czuje do teraz. Wyciąg też przydałoby się czymś nasmarować. Dzięki za linki!
 9. Super sprawa. Nadawanie nowego życia tego typu sprzętom to coś, co mnie interesuje. Jakiś czas temu w sklepie z starociami i używanymi rzeczami znalazłem stary Japoński refraktor Jupiter 60/800 z lat 50 na drewnianym statywie. Niestety bez żadnych okularów. Mam zamiar wydrukować przejściówkę na okulary 1,25 i zobaczyć na co go stać. Będę śledzić bloga.
 10. Ten krater na Ganimedesie przypomina "nasz" Tycho...
 11. Bardzo interesujący post. To musiało być niesamowite przeżycie. Chętnie rozważyłbym taki wypad w przyszłości. Mieć możliwość korzystać z dużego dobsona w takich warunkach na południu, to luskus dla każdego milosnika astronomii. Czy takie wypady są organizowane gdzieś publicznie na forach? Lecieć tam samemu i nie mieć do kogo ust otworzyć to trochę lipa.
 12. Witam. Szukam adaptera, który umożliwi zamocowanie filtra 1,25 w okularze 2 cale. Jestem pewien, że kiedyś widziałem coś takiego w sieci, ale szukam cały dzień i nie mogę nic znaleźć. Może ktoś tutaj korzystał już z podobnych rozwiązań? Z chęcią przygarnąłbym plik gotowy do druku.
 13. Super! Można oglądać bez końca! Dzięki
 14. Bardzo dziękuję za obszerną relację. Nie tylko świetnie się czyta, ale również i opis tych wszystkich poprawek daje pomysły na tuning własnego teleskopu. Pozdrawiam
 15. Piękna miejscówka. Można się nad tym zdjęciem pochylić i zatrzymać na długi, długi czas... Dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.