Jump to content

Campana

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutral

About Campana

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Różan / Ostrołęka
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 10x50 EX
  Synta 10'' Flex Tube

Recent Profile Visitors

680 profile views
 1. I dalej próbujesz prowokować i tanimi chwytami sprowadzić dyskusję na dno. Większość naszych biednych palaczy ma ładne domy, ogarnięte dzialki , jedno lub dwa auta na posesji. Smrodzą i zatruwają okolicę tylko z chciwości lub lenistwa.
 2. Nie rozumiem, kogo bronisz? Tych wszystkich baranów palących czymkolwiek co daję odrobinę ciepła. W całej dyskusji prowokujesz ( jak sam przyznałeś ), wplatasz międzynarodowe spiski, lub grasz na najtańszych emocjach.
 3. A ja myślałem że dyskusja jest głownie o tym, że wieczorem nie można wyjść z domu na spacer. Szlag mnie trafia jak niedzielne w popołudnie wracam do domu z metaliczny i drażniącym smakiem w ustach, jak świeże ciuchy wrzucam szybko do pralki, żeby nie zasmrodzić mieszkania.
 4. A to nie bedzie dzisiejszej nocy? Za te kilka dni, bez względu na pogodę raczej nie będą widoczne.
 5. Z moich niedokładnych wyliczeń wyszło mi ~57mm (oś mniejsza) Dzięki za zainteresowanie tematem. Jeśli chodzi o obliczenia, to dopiero co opanowałem (tak mi się zdaje) poprawną kolimację. A wszelkie obliczenia i w prawidłowa interpretacja wyników jeszcze przed mną. Temat o za małym i lustrze przewijał mi się wielokrotnie na różnych forach, co przyjąłem jako pewnik. Mam długi kolimator, choć myślę że to bez różnic,y, widzę całe LW przy minimalnie i maksymalnie wysuniętym wyciągu. Aktualnie LG mam praktycznie opuszczone
 6. Hej, W związku, że w moim LW nie łapią się nawet odbicia mocowania LG(opuszczone do maksimum) , rozważam wymianę lustra wtórnego na "wymiarowe". Czy możecie coś polecić (rozmiar, firma, jakość)? Oczywiście w rozsądnej cenie i jakości, sam nie wiem czy jest sens inwestować w Antaresa, Huble bądź Orion optics, gdzie cena pewnie przekroczy połowę wartości teleskopu.
 7. Kto sie z nami zgodzi, że do takich tematów lepiej zakładać ankiete?
 8. To jest kwestia kosztów państwowych elektrowni, których kotły muszą pracować 24h. Energia z nocnej zmiany jest tania, czasami zdaża się że tak, że straty przewyższają zyski. Ale to i tak nic w porównaniu z wygaszeniem kotła, czyszczeniu i ponownym procesie uruchamiania.
 9. Sprzedający od 6 kwietnia nie zaglądał na forum.
 10. To też niecierpliwie czekam na informację, jakby okazało się, że coś dopasują to od razu zamawiam.
 11. Hej, możesz pokazać jak wyglądają te odrośniki?
 12. Na prawie się nie znam, ale na wszelkich szkoleniach zawsze nam tłumaczyli, że umowa słowna to też umowa. Mieliśmy nawet spór w sądzie, chodziło o doplatę do faktury ( ~100 pln ) , o samym rozstrzygnięciu zadecydowała rozmowa poprzez komunikatorze.
 13. A może czarna plexi 1mm ? Myślę, że zda egzamin.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.