Jump to content

Archis

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

96 Neutral

About Archis

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 12/19/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 150/750, LXD 75, Canon 200D

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/mateusz.sochacki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ooo a to ja też bym tak chciał.
 2. Witajcie. Piszę do Was z problemem, który jak zwalone drzewo staną mi na drodze i nie pozwala kontynuować astrofotograficznej przygody... Problem rozchodzi się o połączenie montażu lxd75 meade z kamerą do guidingu. Wiem, że to można zrobić dwojako albo podłączając 4 pinowy kabel do portu aux i 6 pinowy do kamery (konieczna przejściówka), albo przez autostara kablem rs232 z przejściówka na usb do komputera. Problem polega na dostępności i cenie przejściówek w obydwu przypadkach. Czy znajdzie się zatem jakaś Duszyczka, która będzie w stanie zrobić przejściówkę 6 na 4 lub
 3. Pewnie że może być chodzi mi tylko o sprawdzenie gwintu
 4. Piotrku byłaby opcja podpięcie mojego Canona pod Twojego sharpcapa na lapku? Chciałbym sprawdzić jak będzie współpracował przy ustawianiu na polarną. Wiem że są potrzebne sterowniki ascom dslr i tyle poza tym. Kable mam. Oraz czy będzie ktoś miał dowolny filtr 2"? Potrzebuje sprawdzić czy korektor komy ma odpowiedni gwint filtrowy.
 5. Taaa jest Panie Generale! Choć nie ukrywam, że tak wcześnie to nie wiem czy się wyrobię... o 18 to pewnie dopiero z biura wyjdę... Uff może być mi ciężko dojechać. Marzy mi się jednak podejście do Mgławicy Orła... Nie wiem czy warto do niej podchodzić bez guidingu... ale próba nie strzelba. Dam znać czy uda mi się wyrwać.
 6. A o której mniej więcej się zbieramy?
 7. U mnie podobnie. Sporo się działo. Będę myślał na bieżąco. Jak się odpowiednio wyrobię z obowiązkami jutro to zawitam. Jak nie, to będę następnym razem.
 8. Czy znajdzie się na forum Duszyczka, która ma w posiadaniu drukarkę 3D i mogłaby mi coś wydrukować? Oczywiście odpłatnie. Pozdrawiam! :)

  1. Show previous comments  2 more
  2. pablo12311

   pablo12311

   Archis przecież Piotrek ma (Piotr4D). Męcz go, to podrzuci Ci na wspólnych obserwacjach.

  3. Archis

   Archis

   O, nie wiedziałem 

   Dzięki za info. Co prawda napisałem już do Siddiusa (zrobił mi świetna flatownicę swego czasu) ale ta wiedza będzie przydatna na przyszłość. 

  4. Piotr4d

   Piotr4d

   :)

   Damy radę!

 9. Jestem pod wrażeniem jak skutecznie ten montaż potrafi prowadzić. W sam raz na wypady terenowe.
 10. To fakt, meteory to tylko pojedyncze błyski, chociaż pod koniec się rozkręca. Jednak po takich animacjach widać jak już zanieczyszczone mamy niebo. No i jeszcze dojdą Starlinki... Don Pedro! Mam już temat w miarę ogarnięty, służę pomocą.
 11. Heh, niee. Przypadkiem przestawiłem tryb wyświetlania na prywatny. Już jest dostępny ponownie. Jestem nowicjuszem na YouTube.
 12. Dorzucę coś od siebie. jakościowo znacznie odbiega od pozostałych ale ja jestem i tak zadowolony. Firma podania timelapse, nie mogłem się zdecydować na pojedyńczą klatkę. Miłego oglądanie i nie bądźcie zbyt surowi... To mój pierwszy timelapse w życiu.
 13. Przyłączę się do dyskusji, bo sam stoję przed dylematem zakupu nowego body. Obecnie używam Canon 200D. Mieści się w Twoim budżecie już nawet jako nówka i do DSów się nada. Ja nie narzekam ale pojedyncze klatki to masakra... szum już przy ISO 1600. Sam myślę o własnie 6D bo zdjęcia wychodzą ekstra ale tutaj powód mojego udziału w tej dyskusji i pytanie do starszych użytkowników jak 6D będzie współpracowało z korektorem Baader RCC I i newtonem 150/750? Jest sens zmieniać body skoro z 200D całość pracuje bardzo dobrze?
 14. Panie i Panowie, Po kilku dniach uporałem się z materiałem z naszego środowego wypadu. Co prawda jakościowo nie mogę się do reszty porównywać, mój aparat przy Waszych to jak zabawka z kiosku, a i obróbki się wciąż ucze ale dla mnie filmik, który zobaczycie ma ogromną wartość edukacyjną. Przed Wami mój pierwszy w życiu timelapse - Perseidy na tle Drogi Mlecznej Ile wypatrzycie meteorów?
 15. Przeglądnij posty w tym wątku, nawet ostatnie strony. Jest tam podanych kulka fajnych miejsc że współrzędnymi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.