Jump to content

Archis

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Archis

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem ten sam problem. Nawet swego czasu pisałem o tym tutaj. Rozwiązałem go w taki sposób, że odkręciłem pozostałe 2 śrubki, wyjąłem lunetę biegunową (uważaj na uszczelkę, żeby nie pękła) i wykręciłem śrubę od środka kombinerkami. Później zamontowałem 2x dłuższe śrubki. Uszczelkę polecam też wymienić na grubszą, luneta będzie wtedy stabilniejsza.
 2. Witajcie, ja często jeżdżę obserwować. Udziela mi się jeszcze euforia początkującego. Co prawda dzisiaj obserwuję poza Rzeszowem ale jak się znajdzie kilku chętnych to dołączę.
 3. Super dzięki za rady. Dozbieram jeszcze materiału i siądę na spokojnie do obróbki. To co kolega rambro przedstawił wygląda super! Zważywszy na niewielką ilość materiału. Czym obrabiałeś?
 4. Tło trochę jest moją winą, bo z DSS wyszło strasznie czerwone. Przy rozciąganiu histogramu to mocno wychodziło i zdecydowałem się je dosyć mocno wytłumić. Ile materiału poleciłbyś mi zrobić? I jak zadbać by po stackingu nie stracić kolorów?
 5. Witajcie, Zaczynam swoją przygodę z astrofotografią. Chłonę wiedzę, czytam i oglądam tutki. W związku z tym pokazuję pierwsze efekty swojej pracy. A jest nim Messier 11 - Gromada Otwarta Dzikiej Kaczki. Jest ona dość dobrze widoczna z mojego balkonu. Kilka danych do Waszej oceny: LP na poziomie 6-7 (mieszkam 5km od centrum Rzeszowa). Fotki robione Newtonem 150/750, montaż lxd75, canonem 200D, (Biegun polarny ustawiony póki co w oparciu o aplikację, gdyż na metodę dryfu jeszcze tyle czasu nie mam. Wykorzystuję natomiast siatkę 3x3 w aparacie, co daje względną dokładność.) Bez filtrów, korektorów. ISO 1600, 100x15s, 30% odrzutu + 50 darków i 50 biasów, flat zrobiony w PSie. Stacowanie w DSS, obróbka w PSie. Z finalnego zdjęcia nie jestem do końca zadowolony, choć i tak wydaje mi się, że jak na pierwszą fotkę jest całkiem ok. Gdy zdjęcie wyszło z DSS zgubiły się kolory samej gromady i nie udało mi się ich już odzyskać. Proszę zatem Forumowiczów o ocenę pierwszego podejścia, oraz pomoc w obrobieniu zdjęcia tak aby wyciągnąć właściwe kolory. Ewentualnie potwierdzenie, że winą za zgubienie kolorów należy obarczyć LP. Wrzucam klatki 1x przed DSS, 1x po DSS i obrobioną i scropowaną. Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję. Produkt wyjściowy z DSSa: https://drive.google.com/open?id=1Hn6GBXull2hm1Tl1R6KwZs84W7Xfw1te Poniżej efekt powiedzmy "finalny" i ta jedna przykładowa klatka sprzed stackowania.
 6. I nasuwa się pytanie jak wygląda kwestia kompatybilności z win10?
 7. Jest to jakiś krok naprzód. Dzięki! Co do kabla kwestia wydaje się wyjaśniona ale jak to teraz wygląda od strony software owej?
 8. Witajcie,Proszę szanownych forumowiczów o swoisty tutorial krok po kroku jak podłączyć montaż Lxd75 do laptopa. Co jest mi potrzebne? Jakie oprogramowanie? Co z czym łączyć i w jakiej kolejności?Laptop jakim dysponuje to asus N73S z i5, win 10, 2 wciąż sprawnymi portami USB i portem LAN.Do montażu kupowanego z drugiej ręki mam autostara i 2 metrowy kabel z 8 pinami. Jak połączyć jedno z drugim, nie mam pojęcia.Montażem chcę sterować póki co z poziomu Stellarium. Docelowo dążę do wykorzystania połączenia w astrofotografii.Będę wdzięczny za wszelką pomoc
 9. Hej, czy znajdzie się tutaj w Rzeszowie i okolicach jakiś użytkownik montażu lxd75? Lub ewentualnie ktokolwiek, kto mógłby mi pomóc z niewielką naprawą?
 10. Witam Koleżanki i Kolegów z Rzeszowa i okolic. Chciałbym do Was dołączyć podczas kolejnych podbojów nocnego nieba. Jakby się coś działo, będę wdzięczny za cynk.
 11. Podłączam się do pytania przedmówcy.
 12. Witajcie, Chciałbym prosić społeczność tego zacnego forum o pomoc w dobraniu montażu z prowadzeniem automatycznym do astrofotografii. Jestem taki niby jeszcze początkujący ale chciałbym wskoczyć na wyższy poziom w tej dziedzinie. Co mnie interesuje? Dążę przede wszystkim do robienia zdjęci i krótkich nagrań w takiej tematyce: - Timelapsy drogi mlecznej, oraz pojedyncze zdjęcia z kompozycją drogi mlecznej i terenu, - Długie czasy naświetlania dla mgławic i planet. Sprzęt jakim dysponuję: - Canon EOS 200D, - Obiektyw kitowy Canon 18-55 IS STM, - Teleobiektyw Canon 55-250 f4-5,6 EF-S IS STM, - Obiektyw szerokokątny Tokina 11-20, f 2,8, - Statyw Benro IT25 O co Was proszę? O pomoc w dobraniu montażu wraz z prowadzeniem najlepiej z systemem GoTo (używki jak najbardziej akceptowalne) w kwocie nie przekraczającej 2,5k. Akceptuję rozwiązania zarówno bazujące na obecnym statywie jak i na zupełnie innym Póki co skłaniam się najbardziej do Teleskopu Sky-Watcher MAK 90 Virtuoso wraz z pilotem sterującym ale ponoć słabo on współpracuje z małymi ogniskowymi, a na tych mi najbardziej zależy przy drodze mlecznej. Póki co na zestawie wspomnianym powyżej udało mi się wykonać zdjęcie takie jak w załączniku (ogniskowa ok 15mm, f2,8, ISO 3600, 25s, okolice Pruchnika w nocy z soboty na niedzielę) W zasadzie to moje pierwsze poważniejsze zdjęcie ale apetyt rośnie. Obróbka w PS. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.