Jump to content

Archis

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Archis

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, czy znajdzie się tutaj w Rzeszowie i okolicach jakiś użytkownik montażu lxd75? Lub ewentualnie ktokolwiek, kto mógłby mi pomóc z niewielką naprawą?
 2. Witam Koleżanki i Kolegów z Rzeszowa i okolic. Chciałbym do Was dołączyć podczas kolejnych podbojów nocnego nieba. Jakby się coś działo, będę wdzięczny za cynk.
 3. Podłączam się do pytania przedmówcy.
 4. Witajcie, Chciałbym prosić społeczność tego zacnego forum o pomoc w dobraniu montażu z prowadzeniem automatycznym do astrofotografii. Jestem taki niby jeszcze początkujący ale chciałbym wskoczyć na wyższy poziom w tej dziedzinie. Co mnie interesuje? Dążę przede wszystkim do robienia zdjęci i krótkich nagrań w takiej tematyce: - Timelapsy drogi mlecznej, oraz pojedyncze zdjęcia z kompozycją drogi mlecznej i terenu, - Długie czasy naświetlania dla mgławic i planet. Sprzęt jakim dysponuję: - Canon EOS 200D, - Obiektyw kitowy Canon 18-55 IS STM, - Teleobiektyw Canon 55-250 f4-5,6 EF-S IS STM, - Obiektyw szerokokątny Tokina 11-20, f 2,8, - Statyw Benro IT25 O co Was proszę? O pomoc w dobraniu montażu wraz z prowadzeniem najlepiej z systemem GoTo (używki jak najbardziej akceptowalne) w kwocie nie przekraczającej 2,5k. Akceptuję rozwiązania zarówno bazujące na obecnym statywie jak i na zupełnie innym Póki co skłaniam się najbardziej do Teleskopu Sky-Watcher MAK 90 Virtuoso wraz z pilotem sterującym ale ponoć słabo on współpracuje z małymi ogniskowymi, a na tych mi najbardziej zależy przy drodze mlecznej. Póki co na zestawie wspomnianym powyżej udało mi się wykonać zdjęcie takie jak w załączniku (ogniskowa ok 15mm, f2,8, ISO 3600, 25s, okolice Pruchnika w nocy z soboty na niedzielę) W zasadzie to moje pierwsze poważniejsze zdjęcie ale apetyt rośnie. Obróbka w PS. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.