Jump to content

Archis

Społeczność Astropolis
 • Posts

  120
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Archis

 1. Ooo a to ja też bym tak chciał.
 2. Witajcie. Piszę do Was z problemem, który jak zwalone drzewo staną mi na drodze i nie pozwala kontynuować astrofotograficznej przygody... Problem rozchodzi się o połączenie montażu lxd75 meade z kamerą do guidingu. Wiem, że to można zrobić dwojako albo podłączając 4 pinowy kabel do portu aux i 6 pinowy do kamery (konieczna przejściówka), albo przez autostara kablem rs232 z przejściówka na usb do komputera. Problem polega na dostępności i cenie przejściówek w obydwu przypadkach. Czy znajdzie się zatem jakaś Duszyczka, która będzie w stanie zrobić przejściówkę 6 na 4 lub będzie dysponowała na sprzedaż kompletem kabli koniecznych do połączenia montażu z komputerem? Powiem szczerze, że jestem w kropce... Gdyż obydwa elementy są tragocznie drogie... A Meade chyba wyznaje podobną filozofię co Apple jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria w zakresie ich ceny... Wszelkie sprawdzone diy metody będą na wagę złota, choć jeśli chodzi o elektronikę to brak mi odpowiednich kwalifikacji do samodzielnego wykonania. Będzie wdzięczny za wszelką pomoc! Czystego nieba!
 3. Pewnie że może być chodzi mi tylko o sprawdzenie gwintu
 4. Piotrku byłaby opcja podpięcie mojego Canona pod Twojego sharpcapa na lapku? Chciałbym sprawdzić jak będzie współpracował przy ustawianiu na polarną. Wiem że są potrzebne sterowniki ascom dslr i tyle poza tym. Kable mam. Oraz czy będzie ktoś miał dowolny filtr 2"? Potrzebuje sprawdzić czy korektor komy ma odpowiedni gwint filtrowy.
 5. Taaa jest Panie Generale! Choć nie ukrywam, że tak wcześnie to nie wiem czy się wyrobię... o 18 to pewnie dopiero z biura wyjdę... Uff może być mi ciężko dojechać. Marzy mi się jednak podejście do Mgławicy Orła... Nie wiem czy warto do niej podchodzić bez guidingu... ale próba nie strzelba. Dam znać czy uda mi się wyrwać.
 6. A o której mniej więcej się zbieramy?
 7. U mnie podobnie. Sporo się działo. Będę myślał na bieżąco. Jak się odpowiednio wyrobię z obowiązkami jutro to zawitam. Jak nie, to będę następnym razem.
 8. Czy znajdzie się na forum Duszyczka, która ma w posiadaniu drukarkę 3D i mogłaby mi coś wydrukować? Oczywiście odpłatnie. Pozdrawiam! :)

  1. Show previous comments  2 more
  2. pablo12311

   pablo12311

   Archis przecież Piotrek ma (Piotr4D). Męcz go, to podrzuci Ci na wspólnych obserwacjach.

  3. Archis

   Archis

   O, nie wiedziałem 

   Dzięki za info. Co prawda napisałem już do Siddiusa (zrobił mi świetna flatownicę swego czasu) ale ta wiedza będzie przydatna na przyszłość. 

  4. Piotr4d

   Piotr4d

   :)

   Damy radę!

 9. Jestem pod wrażeniem jak skutecznie ten montaż potrafi prowadzić. W sam raz na wypady terenowe.
 10. To fakt, meteory to tylko pojedyncze błyski, chociaż pod koniec się rozkręca. Jednak po takich animacjach widać jak już zanieczyszczone mamy niebo. No i jeszcze dojdą Starlinki... Don Pedro! Mam już temat w miarę ogarnięty, służę pomocą.
 11. Heh, niee. Przypadkiem przestawiłem tryb wyświetlania na prywatny. Już jest dostępny ponownie. Jestem nowicjuszem na YouTube.
 12. Dorzucę coś od siebie. jakościowo znacznie odbiega od pozostałych ale ja jestem i tak zadowolony. Firma podania timelapse, nie mogłem się zdecydować na pojedyńczą klatkę. Miłego oglądanie i nie bądźcie zbyt surowi... To mój pierwszy timelapse w życiu.
 13. Przyłączę się do dyskusji, bo sam stoję przed dylematem zakupu nowego body. Obecnie używam Canon 200D. Mieści się w Twoim budżecie już nawet jako nówka i do DSów się nada. Ja nie narzekam ale pojedyncze klatki to masakra... szum już przy ISO 1600. Sam myślę o własnie 6D bo zdjęcia wychodzą ekstra ale tutaj powód mojego udziału w tej dyskusji i pytanie do starszych użytkowników jak 6D będzie współpracowało z korektorem Baader RCC I i newtonem 150/750? Jest sens zmieniać body skoro z 200D całość pracuje bardzo dobrze?
 14. Panie i Panowie, Po kilku dniach uporałem się z materiałem z naszego środowego wypadu. Co prawda jakościowo nie mogę się do reszty porównywać, mój aparat przy Waszych to jak zabawka z kiosku, a i obróbki się wciąż ucze ale dla mnie filmik, który zobaczycie ma ogromną wartość edukacyjną. Przed Wami mój pierwszy w życiu timelapse - Perseidy na tle Drogi Mlecznej Ile wypatrzycie meteorów?
 15. Przeglądnij posty w tym wątku, nawet ostatnie strony. Jest tam podanych kulka fajnych miejsc że współrzędnymi.
 16. Ależ tu się dzieje na tej fotce! Szok! Było zacnie. Też wszystkim dziękuję! Piotr4D zgodnie z Twoimi przypuszczeniami koncert zaczął się rozkręcać po Waszym odjeździe! Pospadało wiele pięknych bolidów, a jeden był na miarę fotki jaką pokazywał Łukasz z tym pięknym ogonem. Przecinek mi się nawet złapał na fotkę. Mimo, że spodziewałem się większego koncertu na niebie to i tak było bardzo fajnie! Jak już się uporam z timelapsem to wrzucę, choć nie spodziewałbym się efektu finalnego nawet w połowie tak dobrego jak nieobrobiona klatka Pabla. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
 17. Mam taki pomysł, żeby zrobić timelapse z nami wszystkimi, tą kapliczką i drzewkiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie na miejscu ale właśnie też szeroki kadr. Telep to chyba wezmę tak tylko żeby dodatkowo coś pooglądać.
 18. Bierzecie całe osprzęty, czy tylko leżaczki i aparaty na statywach?
 19. Ta kapliczka jest kusząca. Dostosuję się do większości.
 20. To przypomnę, że kapkę bliżej od Hucisk ) mam sprawdzoną miejscówkę (Rozbórz Długi) u Teściowej przyszłej , w polu. 0 drzew w promieniu 200 m, na przewyższeniu. Chyba, że zależy Wam na jakimś tle na 1 planie. W ogóle to o której wyjazd? Mogę kogoś zgarnąć. Czy należy obawiać się parowania szkieł? Nie wiem do końca jak się do tego przygotować. Mam ogrzewacze do dłoni, będą wystarczające?
 21. Ooo a masz może jakiegoś tutka, który pokazuje jak to zrobić? Nigdy tak seryjnie nie obrabiałem fotek w psie
 22. Ze startrailsami jestem już obyty Tylko jak to wygląda później z obróbką w przypadku timelapsa? Każda klatka z osobna czy jest jakiś program co globalnie obrabia? Chce zrobić 1 min animację z 1440 klatek po 10sec, ISO pewnie 1600 na przestrzeni 4h. Wiem, że wtedy pierwszy plan wyjdzie dość ciemny. Jak można to ogarnąć?
 23. Poleci mi ktoś w miarę łopatologiczny tutorial na nocne timelapsy? Perseidy wydają się być idealnym tematem na tą technikę.
 24. Też jestem za Dylągówką. Ewentualnie tam gdzie byliśmy za pierwszym razem focić kometę, krzyż w Niebylcu? Na północ całkiem ciemno było.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.