Jump to content

Jarek J.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Neutral

About Jarek J.

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Część, Kolejne zdjęcia z roztoczańskiego zlotu. Mgławica Kalifornia w dwóch wydaniach. TS76EDPH i ASI1600 mono, Ha ZWO 40x300 z Roztocza i 41x240 z Wrocławia oraz Samyang 135mm F/2.8, Canon 700D posadzone na plecach głównego zestawu, stąd kadr wymuszony przez większego brata 118x140sek, ISO400
 2. Tak, różne czasy, mam dość jasne niebo i 300 sekund wydawało mi się zbyt dużo. Zielony to 60% tlenu i 40% wodoru, chyba klasycznie.
 3. Część, Pierwsze zdjęcie na forum (zlot na Roztoczu dodaje odwagi), Pelikan i Ameryka z Bicolorze. Uwagi mile widziane, szczególnie w kwestii gwiazdek bo nietety w tlenie wyszły bardzo puchate. Liczę, że dzięki uwagom i radom oraz po dozbieraniu więcej wodoru i może siarki będzie postęp. Technikalia: TS76EDPH, ASI1600 mono, z filtrami ZWO OIII: 36x300sek znad Tanwii i 23x240 z Wrocławia (miejskie niebo) Ha: 30x240sek z Wrocławia Stackowanie w DSS, odzumianie, wstępna obróbka i składanie kanałów w Pixie, konkretniejsza obróbka w PS. Przy okazji podziękowania za wspaniały zlot i szczególnie za wskazówki Tysona co do guidingu, było kilka sesji i ani śladu szaleństw w DEC.
 4. Robiłem pierwsze zdjęcia tym teleskopem i lustrzanką z matrycą APS-C. Jedna klatka, analiza CCD inspectora i aspect ratio map. Z waszego większego doświadczenia co można tutaj poprawić i czy jest taka potrzeba? Dzięki z góry za wskazówki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.