Jump to content

Jarek J.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

122 Good

About Jarek J.

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprawdziłem na symulacji, rzeczywiście odmawia współpracy. To jeszcze może tylko user defined object w CDC może zadziałać, może być łatwiej jeśli będziesz do niego wracał.
 2. Ciekawe. Do tej pory zawsze wybierałem sobie jakąś gwiazdkę po wybadaniu kadru w innych narzędziach jak telescopius. Może Tobie też to podejdzie, można wrzucić do CDC katalog Gaia, wszędzie znajdziesz jakąś żeby wykadrować.
 3. A opcja get coordinates z zakładki Framing i później add as a sequence target nie działa?
 4. Raz robiłem wedlug tego tutoriala w Pixinsight: https://www.lightvortexastronomy.com/tutorial-preparing-a-mosaic.html
 5. I ten sam obiektyw otwarty na maksa, ale na statywie przy ekspozycji 13 sekund, więc gwiazdki trochę pojechane (fotka do timelapsa). Też APS-C.
 6. Ja ma takie coś do 700D, śmiga z powerbanka: https://pl.aliexpress.com/item/32822639927.html
 7. APT i NINA mają taką możliwość. Do tej pory korzystałem tylko z APT w ten sposób, ale w NINA jest dość podobnie. Odpala się dwie instancje, łaczy z kamerami. Jedną instancje ustawia się w guiding jako server, drugą jako client i można zsynchronizować dithering i odpalanie kolejnej klatki na obu zestawach. APT: https://astrophotography.app/usersguide/multi_camera_dithering___synchronizing.htm?ms=AAA%3D&st=MA%3D%3D&sct=MTU3NA%3D%3D&mw=MjQw NINA: https://nighttime-imaging.eu/docs/master/site/advanced/dithering/
 8. Ja chciałem sprawdzić możliwości sprzętu. Chodzą mi po głowie obiekty, które są podobnej skali jasności, ale są teraz niedostępne lub w najgorszym możliwym położeniu. Mam ograniczony czas focenia mniej więcej do północy, pełnia do tego, to właściwie nie ma co focić i tak wyszło. Wygląda, że obiekt jest w zasięgu sprzętu, który posiadam, warunków w jakich focę i moich umiejętności akwizycji, zatem poświęcę mu trochę czasu.
 9. Środek zdjęcia: RA: 05h 00' DEC: +66 12'
 10. Nie widziałem nic z tlenem do tej pory, jedynie Ha i RGB, w którym dominowała czerwień. Masz linka?
 11. Zaczynam ten wątek mając świadomość, że jeszcze długa droga przede mną. Może nawet porywam się z motyką na słońce. Zaciekawił mnie obiekt, który nie jest fotografowany zbyt często, na tym forum chyba się jeszcze nie pojawił. Jest to łukowa fala uderzeniowa generowana przez gwiazdę Alpha Camelopardalis. Gwiazda ta porusza się z dużą prędkością względem swojego otoczenia, jest tzw. runaway star. Jest nadolbrzymem typu widmowego O9.5 o silnym wietrze gwiazdowym. W połączeniu daje nam to ciekawy obiekt. Nie wiem ile mi się jeszcze uda zebrać materiału przed nadejściem jasnych nocy, obiekt już tera
 12. Wydaje mi się, że przyda się usiąść do tego materiału od początku i zaaplikować trochę odszumiania w pierwszym kroku. Probowałem mieszać luminancję z lighten z OIII i SII, ale dość konkretnie szumiało, ale było widać efekt i reczywiście pomoże. Na teraz drobne zmiany na tym co było wcześniej, raczej metoda małych kroków i jeszcze może trzeba będzie tych kroczków kilka zrobić.
 13. Dzięki wielkie za wskazówki. Usiądę jeszcze dzisiaj do tego i podzielę się efektem.
 14. Moje pierwsze SHO, proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę ;). Sprzęt: TS 76EDPH, ASI1600, filtry NB ZWO Materiał: 60x300 Ha, 28x300 OIII i 30x300 SII, Gain 150 Zbierane na początku marca pod niebem klasy Bortle'a 4 Składane w Sirilu, łączenie w Pixie. Starałem się usunąć fioletowe gwiazdy stosując Color Mask i wtedy Color Saturation, podchodziłem do tego kilka razy, robiąc Morphological Transformation w różnym stopniu, rozciągając trochę histogram na masce, ale niestety oszczędził mi te najmniejsze gwiazdy. Następnie zdjęcie zieleni poprzez Curves i SC
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.