Jump to content

Krzysio2138

Społeczność Astropolis
 • Posts

  88
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

679 profile views

Krzysio2138's Achievements

32

Reputation

 1. Hej, czy ktoś z Was wykonuje na zamówienie platformę paralaktyczną pod Syntę 8"? Przyznam, że chciałbym sobie porobić zdjęcia, a sam nie mam zdolności manualnych do produkowania takich rzeczy. Jaki mniej więcej koszt będzie takiego narzędzia?
 2. Jak w temacie - kupię okular, cena do dogadania.
 3. Jestem takiego samego zdania, jak koledzy. Ja też mam Synte 8", i M31 bez problemu można znaleźć. Spróbuj znaleźć ten obiekt w ten sposób. Ja tak robiłem, i w końcu się udało. W szukaczu będziesz miał plamkę, której trzeba się nauczyć tak jak pozostałych obiektów głębokiego nieba. Teraz nie są najlepsze warunki do obserwacji tego obiektu, ponieważ jest po prostu nisko. Jeśli poczekasz do jesieni, to będziesz zaskoczony jak dobrze wygląda. Trzeba być cierpliwym, to jest warunek aby nie rzucić tego hobby w kąt.
 4. Ok dzięki. Możesz podesłać jakiś link? Bo ten, który znalazłem ma wartość 600zł.
 5. Faktycznie, problemem się okazała przekrzywiona stopka. Problem naprawiłem, już jest ok. Co do samej kolimacji - w tym tygodniu zamówię sobie kolimator laserowy, sprawdzę i dam znać jak sprawa wygląda.
 6. Panowie... Mam szukacz, specjalnie go zdjąłem na zdjęciu, żeby Wam pokazać jaki jest problem. Tka jak wspomniałem, szukacz jest ustawiony delikatnie w lewą stronę, i jakbym go nie regulował nie mogę go zcentrować z tym samym obiektem, na który patrzę przez okular.
 7. Zdiagnozowałem usterkę. Mimo wszelakich prób wyregulowania szukacza nie dałem rady tego zrobić. Po przeanalizowaniu doszedłem do wniosku, że szukacz nie jest w tej samej osi co tuba teleskopu, jest delikatnie skręcony w lewą stronę. Zobaczcie sami. Przyznaję się, że zdarzyło mi się kilka razy "puknąć" szukaczem o schody itd. W którym miejscu wyregulować szukacz, aby był w jednej osi z tubą?
 8. Ok, to zróbmy tak. Skoro kolimacja nie ma nic wspólnego z szukaczem, a w zasadzie w tym jest problem to chciałbym ogarnąć ten szukacz na razie. Tak jak pisałem - nie pokrywa mi się obiekt w szukaczu z obiektem w okularu, i na razie chciałbym od tego zacząć.
 9. Również próbowałem złapać ten obiekt, ale tak samo nie mogę go wcale dostrzec.
 10. Faktycznie, możesz mieć rację. Teraz jest już prawie lato, więc trzeba dłużej chłodzić teleskop. Na ile go najlepiej zostawić? Dziś spróbuję.
 11. Dziękuję. Aktualnie nie posiadam żadnych filtrów, jedynie kitowiec 25mm, 10mm i jakiś okular planetarny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.