Jump to content

Szarlej

Społeczność Astropolis
 • Posts

  101
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Skąd
  Kielce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Szarlej's Achievements

190

Reputation

 1. Jako kielczanin kibicowałem Kamilowi Pacholcowi, moje dzieci chodzą do Szkoły Muzycznej, której jest absolwentem. Niestety, koncert e-moll niezbyt mu się udał, a w obliczu tak silnej konkurencji nie dziwota, że został bez nagrody. Bruce rzeczywiście grał fantastycznie. Grzędziel, a co do "objawień", o których piszesz - pamiętasz, jak koncert e-moll w finale 2010 zagrał Ingolf Wunder? Nie zliczę, ile razy oglądałem ten jego występ na YT w ciągu minionych 11 lat, po prostu maestria! Nagrodę za najlepszy koncert dostał, ale Konkurs wygrała wtedy Awdiejewa.
 2. Widać, ile się dzieje w tamtych okolicach. Wspaniałe zdjęcie.
 3. Mieliście może miernik SQM-L? Ciekawy jestem , jakie byłyby wskazania w miejscu, o którym piszesz.
 4. Znowu Miyauczę :-)
  Downsize do 77mm, ale ta lornetka jest po prostu bajkowa! W odróżnieniu do 100mm można ją łatwo samodzielnie skolimować, co też zrobiłem - teraz pokazuje pazurki.

 5. Byłem i ja, jeszcze jako student AGH. W jedną stronę zabrał mnie Rysiek z Gliwic, w drugą - Wiesiek z Bochni. Zabrałem na zlot "Regulusa" marki Astrokrak, mały reflektor 130/650 na montażu dobsona. Co pamiętam? - widoki przez "półmetrówkę Tura" z Naglerem 31 i Pentaxem XW40, a rano po nocy obserwacyjnej ślady kocich łap na zwierciadle głównym, jakiś sierściuch się wprosił do otwartej celi LG - ognisko i Joannę Borysewicz śpiewającą "Knocking on heavens door" do mojej brzdąkającej gitary - aplauz w jadalni, gdy wnieśliśmy zapiekankę z makaronu, mięsa mielonego i sera wraz z pajdami chleba z masłem czosnkowym - poczucie humoru, otwartość i wspaniałe podejście do początkujących miłośników astronomii śp. Piotra Zasłony, jego lornetkę BPC 20x60 i kilkanaście numerów Sky and Telescope, które z zacięciem kartkowałem - śp. Janusza Płeszkę, którego wszędzie było pełno :-) Miał gadane, co potwierdzą wszyscy, którzy go znali. - wspaniałe towarzystwo pozostałych uczestników, których imion/nicków już nie pamiętam ... tylko dlaczego nie załapałem się na zdjęcie grupowe? Nie pamiętam, możliwe że musieliśmy z Wieśkiem wcześniej wyjechać.
 6. Maskotko nasza, ekologu szanowny! Uważaj, bo...
 7. kjacek, jaka gwiazdka? Te "dowcipy" ekologa nie zasługują nawet na garnuszek budyniu!
 8. Znajomy Francuz od czterech lat prowadzi "astro-pensjonat" na La Palmie. Dobrze, że z dala od Cumbre Vieja (w północno-zachodnim fragmencie wyspy, Las Tricias), bo lawa załatwiłaby biznes na gorąco...

  1. Szarlej

   Szarlej

   Kilka osób pytało o namiary na ów astro-pensjonat. Proszę bardzo:

   http://casa-astro-lapalma.com/?page_id=1864

 9. FS128+XW40+NBP Omega = Veil i Crescent wizualnie, z ładnym detalem :-)

 10. Właśnie wróciłem z krótkich obserwacji sprzed domku w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie wypoczywam z rodzinką. W ciągu godziny 22:00 -23:00 widziałem 11 Perseidów (w tym 2 jasne, rzędu 0/1 magnitudo) i 13 nie-Perseidów. Dłużej się nie chciało, ech... nie te lata.
 11. Ech, szczęściarze... Mieliście te teleskopy w ręku, a ja oblizywałem się tylko oglądając reklamy w Wiedzy i Życiu :-)
 12. Długo polowałem, ale w końcu Vixen HR 2.4mm jest mój! Na te wieczory z wyjątkowym seeingiem, gdy refraktor FS128 na planetach i gwiazdach podwójnych przyjmie powiększenie 433x i da dobry obraz. 

 13. Burza z ulewą i nielichym wiatrem. Przemoczony facet wchodzi do piekarni. - Sześć bułek poproszę - Oj, pańska żona musi lubić bułki, a Pan bardzo ją kocha! - A skąd Pani wie, że jestem żonaty? - No co Pan... mama w taką pogodę by Pana nie wysłała po pieczywo. =================================================== Podczas zajęć terapeutycznych dla mężów prowadzący przekonuje, że pary uprawiające seks codziennie są najszczęśliwsze. - Czy są wśród was szczęściarze, którzy uprawiają seks codziennie? Połowa uczestników podnosi ręce i uśmiecha się dumnie, patrząc na pozostałych. - A kto uprawia seks raz w tygodniu? Większość z pozostałych podnosi ręce. - A raz w miesiącu? W górze tylko kilka rąk. - No dobra, a raz w roku? Jeden facet z tyłu sali podnosi obydwie ręce i zaczyna wesoło podskakiwać. - Zaskakuje mnie pan. Seks tylko raz w roku i taki pan wesoły? - No, bo to dzisiaj!!
 14. Chłopcze, lepiej zainwestuj te pieniądze w korepetycje z polskiego, bo takim językiem się tutaj posługujemy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.