Jump to content

PawelStw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About PawelStw

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rozkręć te 4 srubki i zobacz jak to wygląda w środku. Jaki sens ma zgadywanie?
 2. https://skyandtelescope.org/astronomy-news/pandemic-inspires-surge-in-telescope-sales/ Producenci nie nadążają z produkcją. Złote czasy dla producentów, handlarzy, wszystkich którzy na tym zarabiaja. Tyle w temacie. Tort w branży astro też jest astronomiczny więc bez obaw pewnie już teraz pracują na 200 procent.
 3. http://apm-telescopes-englisch.shopgate.com/item/333632383338 Hit roku:)
 4. https://www.apm-telescopes.de/en/violet-friday/eyepieces.html Tutaj jest fajny okular 20mm 100stopni za tysiaczka.
 5. OPTICAL SPECIFICATIONS Optical design Achromatic Refractor https://www.bresser.de/en/Astronomy/BRESSER-Messier-AR-102xs-460-Hexafoc-Optical-Tube.html Czyli achromat z soczewką ed, a w sumie to jest o 4 cm krótszy SW100/500?:)
 6. Do wyciagu baadera są osobno adaptery do połączenia z tubą, do edka to jest chyba adapter 97mm, na ich stronie jest wszystko opisane. Plus taki, że jak zmienisz teleskop to dokupisz inny adapter i dalej możesz z niego korzystać. A Ciebie interesuje wersja RT. edit: https://www.baader-planetarium.com/en/rt-adapter-ø-97mm-diamond-steeltrackr-(synta--celestron).html
 7. https://www.firstlightoptics.com/pro-series/skywatcher-evostar-120ed-ds-pro-outfit.html Tutaj jest ed120 o tysiaka taniej od ts, do którego wypadało by kupić jeszcze skrzyneczke, kątówke szukacz i stopke szukacza. Więc przynajmiej kolejny tysiaczek jeszcze dołożyć. Jest jeszcze problem sporej wagi w porównaniu do edka.
 8. Dostaje zwrot 200zl i nasadka zostaje u mnie. Mam ochotę to rozebrać. Przelot nasadki to 23mm, może jak zasłoni się uszkodzona część i jakąś przeslona zmniejszy przelot do strzelam 18mm to będzie ok.. A tak jakby ktoś też szukał, to ja szukalem na eBay pod hasłem : zeiss microscope. Lepsze są oferty niż ta z olx. A tego gościa z olx trzeba by zapytać gdzie niby w internecie można znaleźć parametry jego nasadki...
 9. I mam odpowiedź, ten dzisiejszy świat internetu tak szybko biegnie:) Szkoda, że nic pozytywnego... Hello, sure, its optical dekamination which can not be fixed at all, and affect optical performance.
 10. Dzieki, wysłałem mu maila ze zdjęciami i zapytaniem co jest nie tak. Dałem 300zł, ale za stan igła tylko troche drobinek kurzu miało być w komplecie.
 11. Zakupiłem nasadkę mikroskopową bino, z takim felerem jak na zdjęciach. Wydaje mi się, że uszkodzony jest element dzielący światło na dwa tory. Opcje są dwie zwrócić lub częściowy zwrot kasy i nasadka zostaje tylko czy to jest jeszcze cokolwiek warte? Poniżej widok z lewego i prawego gniazda okularowego.
 12. Nie herezja tylko po prostu bzdury
 13. Na szczęście w kolejkę nie trzeba się zapisywać... https://www.bresser.de/en/Astronomy/Telescopes/BRESSER-Messier-AR-102L-1350-Hexafoc-Optical-Tube-assembly.html https://www.bresser.de/en/Sale/Display-Items/4890120-3.html Miałem 90/900 i porównywałem z ed100. Rzeczywiście różnic diametralnych nie ma... jowisz to jowisz w jednym i drugim
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.