Jump to content

lulu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Neutral

About lulu

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Skąd
  spod Krakowa
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 120ED@EXOS-2

Recent Profile Visitors

259 profile views
 1. wampum, każda aktywność angażująca emocjonalnie wyczerpuje emocjonalne zasoby - to normalne. Niezależnie czy bawisz się w astronomię, sztukę, a może budowanie relacji z ludźmi - od czasu do czasu przychodzi znużenie, wypalenie, kryzysik. To normalne. Zanim wystawi się kamerkę, gitarkę albo żonkę na giełdę warto sobie zrobić po prostu przerwkę. :-)
 2. Modele 150/750 istnieją zarówno wśród refraktorów SW jak i Celestron.
 3. Prawdziwym wygranym wydaje się być w tym momencie Synta. Ciekawe czy taki był właśnie od początku ich plan - wpuścić właściciela Meade na minę a samemu w ostatnim momencie się wycofać...?
 4. Księżyc ukryty wewnątrz teleskopu, widoczny przez okular...
 5. towarzyszu, dzięki za zestaw cennych linków, część z nich już przeglądałem i akurat w tym wypadku poza kosmicznie drogą zaślepką 2'' na Teleskop-Express nie znalazłem nic co pasowałoby wymiarami. Jeśli chodzi o 2'' to ciekawszą propozycją jest chyba to: - https://teleskop-austria.at/S508ib#m wygląda przynajmniej na porządniej wykonane. Też liczę na jakieś magiczne pudełko z resztkami u któregoś z dostawców :-)
 6. były czasy... nakleiłem się już w życiu tego kartonu, teraz chciałbym móc po prostu zapłacić i dostać do ręki coś z prawdziwej fabryki. Może da radę...
 7. A gdzie miałoby być jeśli nie u oficjalnego dystrybutora - ja też się już napytałem nieraz i bez skutku - ale nie przesądzajmy z góry. Jutro pełen wiary biorę telefon i pytam bo mam przekonanie graniczące z pewnością, że to oczywiste iż taka rzecz powinna być bez problemu dostępna. Trudno sobie wyobrazić aby odpowiedzialny dystrybutor sprzętu wysokiej klasy dopuszczał sytuację, że ludność nie zaślepia optyki narażając ją na pyły zawieszone i inne takie...
 8. kompas, sam tak robiłem :-) - na zdjęciu sporządzona przeze mnie z kartonu obudowa soczewki szukacza - ale kurcze myślałem że minęły te czasy...! Zapytam jutro u dystrybutora bo nie powinno być tak, że ktoś sprzedaje sprzęt za ciężkie tysiące, a potem jak potrzeba wymienić pierdołę za 5 zł to serwis posprzedażowy nie istnieje. Mam nadzieję, że tak nie jest - przekonamy się.
 9. Dzięki za rady. Ale wiecie co, to jest jednak przegięcie że taka pierdoła - ale jednak potrzebna - nie jest do kupienia. Rozumiem jakieś dziwne rozmiary typu 57,5 mm jak akurat w wypadku zatyczki na obiektyw tego szukacza, ale kurcze zwykłe 2-calowe standardowe plastiki? Przecież koszt zrobienia tego jest żaden, ludzie zapłaciliby jego wielokrotność żeby mieć święty spokój, a ktoś to do cholery robi przecież. Wiem że na ali sprzedają zaślepki 1,25, można tam też trafić inne rozmiary, ale jeśli już, to np. 50, a nie 50,7 potrzebne na 2-calowe rurki.
 10. Moje pieski właśnie zżarły mi zaślepki do szukacza SW 50mm (większa na obiektyw i mała na okular) a do tego dwie zwykłe zaślepki 2-calowe. Wiem że temat zaślepek przewijał się już, ale z niewielkim skutkiem. Może ktoś wpadł w międzyczasie na miejsce, w którym byłby jakiś sensowny wybór takich rzeczy, albo przekonał się że któryś z dostawców jest w stanie takie drobiazgi sprzedać?
 11. OK, ale dyskusja dotyczy też trochę tego jak takich sytuacji uniknąć. Warto wiedzieć (bo banki się tym raczej nie chwalą...) że istnieje coś takiego jak chargeback i że skorzystanie z tego narzędzia jest dużo prostsze niż egzekwowanie "gwarancji dla kupującego" oferowanych przez serwisy aukcyjne, a już tym bardziej dużo prostsze niż występowania na drogę roszczeń cywilnych wobec sprzedającego, bądź próba wpuszczenia go w sprawę karną. Ta ostatnia droga (którą wybrał autor wątku) jest karkołomna, bo aby dowieść oszustwa, trzeba dowieść CELOWEGO działania - a to nie jest wcale oczywiste. Towar może być niezgodny z opisem z setek powodów, choćby z powodu zwykłej pomyłki - od faktu że przyjechały okulary korekcyjne z Lidla za 9 zł zamiast teleskopowego okularu Explore Scientific za 1500 zł jeszcze baaaaaaaaaardzo daleka droga do udowodnienia oszustwa...
 12. Skoro jak twierdzisz bank to nie organ śledczy, to na jakiej podstawie rozpatruje reklamacje??
 13. Allegro ma więcej do stracenia niż e-bay. Wiara w gwarancje dla kupujących jakich udzielają platformy tego typu jest dla ich funkcjonowania zasadnicza - skoro każą płacić za towar z góry, ludzie oczekują gwarancji. Tyle że w praktyce polski klient bez trudu może zaszkodzić Allegro, nagłaśniając ewentualną bezczynność w takim wypadku. E-bayowi znacznie trudniej byłoby zaszkodzić w ten sposób, o czym oni zapewne doskonale wiedzą.
 14. Wiesz, czy piszesz co Ci się wydaje? https://jakoszczedzacpieniadze.pl/chargeback-reklamacja-platnosci-karta
 15. Nie wie Pewnie że nie można od tak sobie zażądać zwrotu za dowolną transakcję - ale nie trzeba rozstrzygać sprawy tak jak przy normalnym dochodzeniu roszczeń od sprzedawcy, wystarczy że ktoś jest z takiej transakcji niezadowolony i potrafi pokazać że ma ku temu uzasadnione powody. Sądzę że w sytuacji takiej jak ta nie byłoby z tym problemu i bank miałby obowiązek zwrócić pieniądze bez gadania, a potem co najwyżej gadać sobie z tym Włochem, policją itp.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.