Jump to content

lulu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  756
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

lulu last won the day on October 19

lulu had the most liked content!

Community Reputation

1298 Excellent

About lulu

 • Rank
  Wega

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrostrona.pl
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/Astrostrona-113951687113999
 • Instagram
  https://www.instagram.com/astrostrona/

Informacje o profilu

 • Skąd
  spod Krakowa
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 120ED@EXOS-2

Recent Profile Visitors

1615 profile views
 1. No toż właśnie mówię że nie ma. Słyszałem wręcz ostatnio, że nakaz mycia rąk po jest całkowicie bezprawny i ludzie prawdziwie miłujący wolność nie muszą się do niego wcale stosować. Zostaliśmy tylko ogłupieni przez władze i media, które nawciskały nam że trzeba, że wypada - ot, głupia poprawność polityczna...
 2. Podobnież że defekacja też jest wskazana, a jej powstrzymywanie niezdrowe. W dodatku nikt z nas nie upoważniał władz do wprowadzania zakazu defekacji w środkach transportu publicznego ;-)
 3. Tu chodzi o rozwiązłych forumowiczów, którzy sympatyzują z danym userem. W wypadku Hamala rozumiem, ale ja...? No ale teraz to się takie eksperymenty obce kulturowe wyprawiają, że wszystko już jest możliwe....
 4. Jak masz lepszy pomysł to słuchamy. Kałach, maczeta i wio?
 5. Upoważniliśmy tych ludzi by sięgali w sprawie szczepień po opinie naukowców. Czy sięgają - to inna rzecz i właśnie kwestia kontroli nad nimi. Jeżeli Suweren zdecyduje że woli by sięgali po opinie prepersów sprzedających kiszonki na jutubie i bredzących na tematy medyczne pod pretekstem "walki o wolność" - to po prostu powinien wymienić polityków na takich, którzy zaczną stosować zalecenia prepersów z jutuba. Proste.
 6. Informacja z Wikipedii wygląda podejrzanie. Netscape powstał w 1994 roku, a na stronie calsky.com widniała natka copyrightowa 1998-aktualny rok...
 7. Jeżeli pozwolimy im robić co chcą to z całą pewnością zaczną to robić wcześniej czy później. To proste jak drut. Bardziej skomplikowane jest pytanie jak wyważyć kontrolę nad nimi - tutaj zaczynają się schody.
 8. Takim prawem, że to obywatele upoważniają rząd aby decydował co jest legalnym środkiem płatniczym w zarządzanym przez ten rząd grajdole. Jeżeli obywatelom nie podoba się sposób w jaki są reprezentowani, powinni się takiego rządu pozbyć.
 9. 9 września 2020 r. Znajdujące się na granicy terminatora Morze Jasności, Morze Spokoju oraz Morze Nektaru i otaczające je klify Rupes Altai. Na zachód od Mare Nectaris i Zatoki Grubiaństwa znajduje się miejsce lądowania misji Apollo 16. Wśród pozostawionych tam gratów do dziś zalega tam teleskop, za pomocą którego przeprowadzono pierwsze obserwacje astronomiczne z ciała niebieskiego innego niż Ziemia. Kilka słów na ten temat: http://astrostrona.pl/na-niebie/ksiezyc-przewodnik-turystyczny/apollo-16-i-teleskop-astronomiczny-ktory-pozostal-na-ksiezycu/
 10. To dotyczy nie tylko COVIDu, ale wszelkich poczynań władz. Ten argument to czysta demagogia.
 11. Nie wiem dlaczego pytasz o to mnie, a nie tych co zamykali. Aby o tym dyskutować trzeba umieć porównać dwie liczby: 1) ile osób straciłoby życie z powodu COVID-u gdyby służba zdrowia przestała zajmować się takimi chorymi, 2) ile zmarło właśnie z powodu tego, że musiano skierować część zasobów na walkę z COVID-em. Ja tego nie wiem, natomiast mam wrażenie że wiele osób stawiających ten zarzut sądzi, że wie. Ty wiesz?
 12. Wartość opinii w tej sprawie nie zależy od stopnia radykalizacji antyszczepionkowca. Ci ludzie używają nauki w sposób instrumentalny, by dowodzić z góry przyjętych tez. Nauka NIGDY tak nie działa - kierunek jest odwrotny: najpierw badamy fakty, potem wyciągamy wnioski. Antyszczepionkowcy szukają natomiast faktów, które mogłoby potwierdzić ich teorie wytworzone z góry, "na sucho", w całkowitym oderwaniu od faktów. Od strony naukowej jest to od początku do końca bezwartościowy bełkot, oparty na bardziej lub mniej ordynarnej manipulacji. Czas się z tym pogodzić.
 13. I tu już warto byłoby rozróżnić czy dyskusja ma nadal charakter naukowy, czy sięga raczej filozoficznych poglądów. Istnieją takie skutki ewolucji, które nie wynikają z jej przebiegu, ale po prostu z faktu, że działa. I tyle. Na przykład sama reprodukcja kodu DNA. To jest podstawowy efekt działania ewolucji, ale nie wynika on z kierunków jej działania. Jest odwrotnie: można powiedzieć że ewolucja działa tak, by zapewnić tę reprodukcję, by zapewnić stale "nośniki" niezbędne do tej reprodukcji. Czy tego nie można nazwać jej celem w takim razie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.