Jump to content

orlen

Społeczność Astropolis
 • Posts

  555
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by orlen

 1. Jeśli masz współrzędne zaszyte w pliku to powinien łykać bez problemu,
 2. Ja tak miałem przy za małym napięciu (zasilalem z powerbanka z przestwornica step up) Zmienilem na aku 12v i jak ręką odjął.
 3. O tototo, patrzysz na super fotę z refraktora i masz wrażenie że czegoś brakuje.
 4. Bartek używa montażu który sprzętowo wspiera śledzenie satelit
 5. Wyszło lepiej niż u Wessela więc chyba możesz być zadowolony:) Btw po co ci te spajki z rasy?
 6. A to ciekawa informacja, nie widziałem w v1 u siebie ale poszukam
 7. Nie musisz wracac do home, wystarczy że odjedziesz kawalek od polarnej, strzelasz sekundowa klatke i robisz platesolve a potem goto i jazda
 8. Dziwne ze trafiasz w obiekt w takiej kolejności. Powinno byc 1. Klatka 2. Platesolve +sync to mount 3. Goto /platesolve / goto (bo przeważnie przydaje się mala korekta) 4. Palić ile wlezie
 9. Nie robi sam, musisz po klatce stuknąć platesolve i sync with mount
 10. Rozumiem że zrobiłes platesolva. Miałeś w autorun zaznaczoną opcję żeby zrobił flipa?
 11. Jak narazie najlepsza w tym sezonie
 12. Bardzo fajne Michał
 13. Gwiazdy do których chce się dążyć! @count.neverest
 14. No dobrze, po tych wpisach to chyba juz należy uruchomić Astropolisową armię zbawienia i zrobić tam porzadki jak Amerykanie w Iraku, a nie czekaj....
 15. Janek bardzo fajna fota ! Mi jedynie przeszkadza tło ktore produkuje ci ten canon, moim zdaniem pora żebyś się przesiadł na lepszy sensor bo tak to obrazki topowe.
 16. To zadziała lepiej niż ipad jeśli jest na folii elektroluminescencyjnej
 17. Mniej bardziej zastanawiają spajki na jasnych gwiazdach
 18. Grzędziel jest mi bardzo miło że z podziwem czytałeś mój wątek ze zdjęciem z Tatr, jednakże różnica między moim watkiem a Wessela polega na tym ze był to tylko opis okoliczności powstania foty, wątek założyłem w konkretnym celu, zebraniu uwag co mogę poprawić w swoim warsztacie a także podzielić się swoimi doswiadczeniami, tak, dla zdobycia nowej wiedzy , nie dla sławy czy oklasków, zasięgów nie robi się na astropolis. Tymczasem Pan Maciej, kolega Wessel założył wątek w którym powiadomił że odbędzie się zlot na który nie zamierza nikogo zapraszać ani udzielać na jego temat dodatkowych informacji, i bardzo fajnie, ma prawo, wolność wypowiedzi, ale szczerze i zwyczajnie zastanawiam się PO CO. Btw w każdą bezchmurną noc o ile pieluchy pozwolą można do mnie dołączyć w Tatrach/Bieszczadach lub wypadzie pod Warszawę na DSy, zapraszam.
 19. Nie wiem gdzie widzisz roszczeniowośc skoro pytania były o sens tego postu
 20. Ależ róbta co chceta, tylko po co o tym trąbic skoro a) lista jest zamknięta b) odsyłasz wszystkie pytania do wyszukiwarki ? Zwlaszcza na forum nastawionym na wymianę wiedzy i doświadczen.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.